X. Auzmendi: „Stengsiuosi, kad „Sūduvos“ aistruoliai turėtų kuo džiaugtis“

X. Auzmendi: „Stengsiuosi, kad „Sūduvos“ aistruoliai turėtų kuo džiaugtis“

Prie Marijampolės „Sūduvos“ prisijungęs 23 metų baskas Xabieras Auzmendi liko patenkintas savo debiutu naujoje komandoje – saugas jau per pirmąsias rungtynes pelnė įvartį.

Mantas Linkevičius

Tiesiog Xabi vadinamas San Sebastiano „Real Sociedad“ akademijos auklėtinis į Marijampolę atvyko ketvirtadienį vakare, o šeštadienį antrajame kontrolinių rungtynių su Kauno „Hegelmann Litauen“ kėlinyje jau žengė į aikštę.

Apie „Sūduvą“ futbolininkas sužinojo pernai, kai pirmą kartą žaidė užsienyje – Vanadzoro „Lori“ (Armėnija) komandoje.

„Negaliu sakyti, kad labai daug žinojau apie „Sūduvą“, tačiau šį bei tą jau buvau girdėjęs, – sakė Xabi. – Praeitą sezoną praleidau Armėnijoje, laisvą laiką leidau žvalgydamasis į kitų šalių čempionatus, įskaitant ir Lietuvos. Žinau, kad neseniai „Sūduva“ laimėjo tris čempionų titulus iš eilės.“


2021-ŲJŲ „SŪDUVOS“ ABONEMENTAS – BŪDAS KIEKVIENAM PRISIDĖTI PRIE KLUBO GYVAVIMO!


Atakuojančio saugo pozicijoje žaidžiantis futbolininkas save pristato kaip ispaniškos futbolo mokyklos žaidėją.

„Manau, kad esu techniškas žaidėjas, gerai suprantantis kas ir kaip turi būti atlikta aikštėje. Galiu drąsiai imti kamuolį, suklaidinti varžovus ir pelnyti įvartį ar kurti progas pasižymėti komandos draugams. Tikiu, kad savo kaire koja galiu kelti pavojų varžovų vartams, stengsiuosi, kad „Sūduvos“ aistruoliai turėtų kuo džiaugtis“, – žadėjo X. Auzmendi.

Pirmą progą pasidžiaugti savo naujosios komandos gerbėjams baskas suteikė rungtynių su „Hegelmann Litauen“ 80-ąją minutę. Po Nacho Caseso ir Marko Benetos perdavimų būtent „Sūduvos“ naujasis 11-asis numeris pasiuntė kamuolį į kauniečių vartų tinklą.

„Pelnyti įvartį pirmosiose rungtynėse man reiškia labai daug, esu laimingas dėl savęs, dėl savo šeimos ir visų mane palaikančių. Tai suteiks man papildomo pasitikėjimo, įvarčiai visuomet kelia tik teigiamas mintis“, – teigė Xabi.

Saugas teigė, kad vertinti kontrolinių rungtynių rezultatų nereikia, nes „Sūduva“ dar laukia prisijungiant keleto žaidėjų, o tiek jam, tiek ir visai ekipai reikia laiko priprasti prie naujo vyriausiojo trenerio Victoro Basadre filosofijos.

„Sau keliu tikslą sužaisti kaip įmanoma daugiau rungtynių ir, žinoma, per tą laiką daryti viską, ką geriausiai sugebu, kad padėčiau komandai iškovoti pergales, – kalbėjo X. Auzmendi. – Taip pat tikiuosi, kad pavyks sugrąžinti čempionų titulą į Marijampolę.“

2021 m. sezonui besirengianti „Sūduva“ kitas kontrolines rungtynes žais vasario 13 d. 12 val. su Gargždų „Banga“.