Vladimiras Čeburinas: „Dėl tokių akimirkų verta gyventi“

Vladimiras Čeburinas: „Dėl tokių akimirkų verta gyventi“

Kiek atlėgus emocijoms po puikios pergalės prieš „Sioną“ pasikalbėjome su Marijampolės „Sūduvos“ vyriausiuoju treneriu Vladimiru ČEBURINU. Kaip visada santūrus, treneris pasidžiaugė sėkmingomis rungtynėmis, stadione tvyrojusia atmosfera. Tačiau jau sekančią dieną po skambios pergalės „Sūduvos“ kolektyvas vėl kibo į darbus – ruoštis atsakomosioms rungtynėms Šveicarijoje ir laukiančioms kovoms Lietuvoje.

„Tokį rezultatą pasiekėme visų pirma todėl, kad buvo stipri komandinė dvasia. Prie pergalės prisidėjo visi komandos nariai – ne tik tie, kurie kovojo aikštėje nuo pirmų minučių. Įvykdėme paruoštą žaidimo planą ir jis pasiteisino. Jau ne pirmą kartą solidžiai sužaidėme gynyboje, „uždarėme“ varžovų žaidėjams erdves, praktiškai neleidome sukurti itin pavojingų momentų. Atėjus tinkamiems momentams, drąsiai ir agresyviai žaidėme atakuodami, tas irgi pasiteisino. Išnaudojome ir savo stipriąją pusę – standartines situacijas“,- praėjusias rungtynes apibūdino V.Čeburinas.

Būtent standartinės situacijos šį sezoną tapo grėsmingu komandos ginklu. Tiesa, treneris pripažino, kad ne viskas būna lengva bei paprasta. „Šitam komponentui skiriame daug dėmesio ir laiko, bet būna visko. Treniruotėse žaidėjai kartais pabumba, aš tai nugirstu“, – šypteli V.Čeburinas. Visgi, kai futbolininkai pajunta, kad rungtynėse šis darbas atsiperka, jų požiūris keičiasi. „Panaši situacija buvo ir anksčiau treniruotose ekipose, bet po pirmųjų varžybose pasiektų įvarčių papildomų raginimų neprireikia, o dažnai ir patys žaidėjai rodo iniciatyvą, siūlo naujus variantus“.

Kalbėdamas apie laukiančias rungtynes Šveicarijoje, treneris neabejoja, kad jos bus kitokios ir laukia kitokio, stipresnio varžovų žaidimo. „Kiekvienos rungtynės – atskira istorija. Kruopščiai ruošiamės trečiadienio kovai, o pirmų rungtynių rezultatą geriausiai būtų kiek primiršti“, – juokavo treneris.  Ir čia pat pridūrė : „Rezultatą, bet ne tą šventinę atmosferą, nuostabų žiūrovų palaikymą stadione. Žaidėjams , treneriams, visam mūsų kolektyvui tai – nepamirštamos akimirkos. Dėl jų – verta gyventi! Stengsimės padaryti viską, kad tokia futbolo šventė šiemet Marijampolėje nebūtų paskutinė“ – pažadėjo Vladimiras ČEBURINAS.