„Valmiera“ – favoritams į atlapus kimbantis jaunimas

„Valmiera“ – favoritams į atlapus kimbantis jaunimas

Marijampolės „Sūduva“ kovą 2021-2022 m. UEFA Europos Konferencijų lygos atrankos varžybose pradės dvikova su Latvijos „Valmiera“ komanda. Kviečiame susipažinti su būsimais varžovais.

Pirmosios rungtynės bus žaidžiamos liepos 8 d. 19 val. Marijampolės „Hikvision“ arenoje, antrosios – po savaitės Rygos „Daugava“ stadione.

Antras kartas Europos taurių turnyruose

„Valmiera“ įkurta 1996 m., kai pakeitė ilgus metus Valmierai atstovavusį klubą „Gauja“. 1997-2003 m. „Valmiera“ žaidė Latvijos aukščiausioje lygoje, kurioje triskart užėmė 5-ąją vietą. Nuo 2004-ųjų iki 2017-ųjų ekipa rungtyniavo antrojoje lygoje, o sugrįžusi į elitą 2018-aisiais užėmė 8-ąją vietą.

2019-aisiais buvo užimta 4-oji vieta ir pirmą kartą pelnyta teisė rungtyniauti Europos taurių turnyruose. Debiutuoti UEFA Europos lygos atrankoje teko sužaidžiant vienerias rungtynes išvykoje su Poznanės „Lech“ (Lenkija) ir pralaimint jas 0:3.

2020-aisiais „Valmiera“ šalies čempionate iškovojo bronzą, o UEFA Europos Konferencijų lygos atrankos I etapo burtai komandą suvedė su „Sūduva“.


UEFA EUROPOS KONFERENCIJŲ LYGA

07.08 19:00 „SŪDUVA“ – „VALMIERA“

ĮSIGYKITE BILIETĄ DABAR!


Ketvirtas latviškas barjeras

„Sūduva“ Europos taurių turnyruose dalyvaus 15-ą sezoną, o „Valmiera“ taps ketvirtuoju marijampoliečių varžovu iš Latvijos.

2012-aisiais per Europos lygos atrankos I etapo mačą „Sūduva“ namie pralaimėjo Daugpilio „Daugava“ 0:1, bet išvykoje laimėjo 3:2 ir pateko į kitą etapą.

2017-aisiais Europos lygos atrankos II etape susitikta su „Liepaja“. Varžovų aikštėje buvo nugalėta 2:0 (įvarčius pelnė Ovidijus Verbickas ir Karolis Laukžemis), o namie nusileista 0:1. Pastarasis pralaimėjimas buvo vienintelis, kurį 2017-aisiais „Sūduva“ patyrė savo aikštėje.

Po metų jau trečiajame Europos lygos atrankos etape teko susitikti su Jūrmalos „Spartaks“. Rygos „Skonto“ stadione Guilherme Finklerio įvarčio dėka buvo laimėta 1:0, o namie su tuomet jau Tomo Ražanausko vadovaujamais latviais išsiskirta be įvarčių – 0:0.

Pažįstamas treneris

2017-aisiais Liepojos komandą treniravo kartvelas Tamazas Pertia. Nuo 2019-ųjų būtent šis Latvijoje šaknis įleidęs futbolo specialistas vadovauja Valmieros ekipai.

„Valmiera“ remiasi išskirtinai jaunais žaidėjais. Vyriausiam komandos žaidėjui – puolėjui Erikui Punculiui – 27-eri. Po jo rikuojasi 25-erių vidurio gynėjas Joyskimas Dawa (Prancūzija) ir 24-erių gynėjas Luka Gadrani iš Sakartvelo bei puolėjas Djibrilis Gueye iš Senegalo. Dar 3 žaidėjams yra 23-eji, o visi kiti – jaunesni.

Bene didžiausia sėkmės istorija ugdant jaunuosius žaidėjus T. Pertia gali laikyti 20-mečio puolėjo Tolu Arokodare iš Nigerijos karjerą. 2020-ųjų rugsėjį jį iš „Valmiera“ išsinuomojo Bundeslygoje žaidžiantis „Koln“. Vokietijoje puolėjas aikštėje pasirodė per 10 rungtynių, o prieš savaitę buvo išnuomotas Prancūzijos antrojoje lygoje žaidžiančiam „Amiens“.

Didžiausia dabartinės Valmieros komandos žvaigžde galima vadinti 19-metį puolėją Raimondą Krolį. Iš Rygos „Metta“ prieš šį sezoną atvykęs žaidėjas jau yra „Valmiera“ kapitonas ir spėjo sužaisti 9 rungtynes Latvijos rinktinėje (1 įvartis).

Šių metų Latvijos čempionate R. Krolis per 15 rungtynių pelnė 8 įvarčius ir tarp lygos rezultatyviausiųjų šiuo metu užima trečiąją vietą. 5 įvarčius į Valmieros komandos sąskaitą pridėjo Ibrahima Sowas iš Senegalo, 4 kartus pasižymėjo D. Gueye.


UEFA EUROPOS KONFERENCIJŲ LYGA

07.08 19:00 „SŪDUVA“ – „VALMIERA“

ĮSIGYKITE BILIETĄ DABAR!


Kaunasi su Rygos klubais

2021-ųjų Latvijos čempionate kol kas „Valmiera“ rungtyniauja labai sėkmingai. Latvijos Vidžemės atstovai per 15 rungtynių iškovojo 10 pergalių, 2 kartus sužaidė lygiosiomis, 3 kartus pralaimėjo ir savo sąskaitoje turi 32 taškus.

Tai leidžia turnyro lentelėje dalintis 2-3 vietas su vieneriomis rungtynėmis daugiau sužaidusia „Riga“. Čempionate pirmauja per 14 turų 34 taškus surinkęs Rygos RFS.

Su abiem tiesioginiais konkurentais „Valmiera“ šiemet kovoja labai sėkmingai. Su RFS susitinka jau 3 kartus: kovo 14-ąją išvykoje laimėta 3:2, gegužės 4-ąją namie pralaimėta 0:1, o birželio 25-ąją išvykoje vėl laimėta 2:1.

Su „Riga“ Valmieros komanda šiemet susitiko dukart. Balandžio 30-ąją namie džiaugtasi pergale 2:1, o birželio 21-ąją čempionų titulą ginantys sostinės atstovai savo aikštėje revanšavosi 1:0.

Paskutinį mačą prieš kelionę į Marijampolę „Valmiera“ sužaidė liepos 2-ąją. Namų rungtynės su „Daugavpils“ buvo žaidžiamos Rygos „Daugava“ stadione, kuriame liepos 15-ąją „Valmiera“ ir priims „Sūduvą“.

Favoritams per šį mačą didesnių sunkumų nekilo – laimėta 4:0, o įvarčius pelnė R. Krolis (13 min. iš 11 m.b.), D. Gueye (41) ir Alioune Ndaye (86, 90).

Futbolo gerbėjai gali įsigyti bilietus į „Sūduvos“ ir „Valmiera“ rungtynes bilietai.lt tinklalapyje.