V.Murauskas: „Svarbiausia – rungtynės“

V.Murauskas: „Svarbiausia – rungtynės“

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

„Smscredit.lt A lygos“ čempionatas – įsibėgėjo. Marijampolės „Sūduva“ po trylikos turų yra surinkusi 24 taškus ir užima trečiąją vietą lygos turnyrinėje lentelėje.

 

Šiomis dienomis plačiai aptarinėti su futbolininko Vaidoto Šilėno likimu siejami Marijampolės „Sūduvos” komandos pokyčiai. Pirmadienį, gegužės 25 dieną, sutartis abipusiu susitarimu  su V.Šilėnu nutraukta ir „Sūduva“ su žaidėju atsisveikino oficialiai.

 

Apie FK „Sūduva” gyvenimą šiuo laikotarpiu ir sutarties nutraukimą pasakoja klubo prezidentas Vidmantas Murauskas: „Šiuo momentu pats svarbiausias dalykas yra sėkmingai pasibaigusios antradienio rungtynės su „Klaipėdos Granito” bei dar du būsimi mačai su „Šiauliais” bei „Spyriu”, kurie vyks sunkiu „Sūduvai” periodu ir V.Šilėno sutarties nutraukimo kontekste.”

 

„Sutartis su Vaidotu Šilėnu pirmadienį buvo nutraukta, tačiau gandai apie tai internete ir spaudoje pasirodė anksčiau, nei tai tapo oficialu. Šis komandos sudėties pasikeitimas nebuvo planuotas ir yra nemalonus tiek klubui, tiek pačiam futbolininkui. Tačiau išsiskyrė trenerių kolektyvo ir futbolininko supratimas profesiniais klausimais, ir žaidėjas buvo perkeltas į antrąją komandą. Susidariusią padėtį bandėme spręsti keletu būdų, kol radome priimtiną sprendimą abiems pusėms. Tai tikrai nėra „pirkimo/pardavimo” tema.”

 

V. Murauskas teigė, kad klubas galvoja ne tik apie šį sezoną, tačiau turi suformuotus ilgalaikius planus, kuriuos nuosekliai sieks įgyvendinti.

 

„Norime tapti šių metų „Smscredit.lt A lygos“ prizininkais, iškovoti teisę rungtyniauti UEFA turnyruose ir tinkamai šioms varžyboms pasiruošti. Sekdami savo idėja ir komplektuojame komandą, ją siekiame papildyti komandos formuojamam braižui tinkančiais futbolininkais. Klubas pirmenybę teikia Lietuvos futbolininkams, bet jų trūkstant siekiant užpildyti kai kurias pozicijas, pastiprinimo ieškome ir užsienyje.“, – apie klubo planus pasakojo prezidentas.

 

Pasak jo, pirmieji žingsniai išlaikant komandos branduolį ir stiprinant komandą jau atlikti. „Sūduva“ kitam sezonui pratęsė sutartis su Arminu Vaskela ir Valentinu Baranovskiu, šiuo metu deramasi dėl sutarčių atnaujinimo su keletu kitų komandos futbolininkų.

 

„Gegužės mėnesį pasirašėme sutartį su 28 metų bosniu Nerminu Jamaku, kuris prie „Sūduvos” prisijungs pasibaigus Kroatijos aukščiausios lygos čempionatui. Šiuo metu jo atstovaujamam „Osijek” klubui liko sužaisti vienerias čempionato rungtynes”,- apie būsimą komandos naujoką kalbėjo V.Murauskas.

 

Vidurio saugo pozicijoje rungtyniaujantis N. Jamakas futbolininko karjerą pradėjo gimtinėje – Sarajevo „Željezničar“ klube. Pradžioje žaidęs daugkartinių Bosnijos ir Hercegovinos čempionų ir prizininkų gretose, N.Jamakas šiame klube praleido tris sezonus. Po trejų metų, praleistų „Željezničar“, persikėlė į kitą Bosnijos ir Hercegovinos klubą ,Zenicos „Čelik“, ir jame praleido 2009-2010 metų sezoną. „Čelik“ klube N.Jamakas sužaidė 26 rungtynes, per kurias pelnė vieną įvartį ir atliko vieną rezultatyvų perdavimą. 2010 metais vidurio saugo pozicijoje rungtyniaujantis futbolininkas sugrįžo į Sarajevo „Željezničar“ ir šiame klube rungtyniavo iki pat 2014 metų. Per šį laikotarpį Sarajevo klubas du kartus laimėjo Bosnijos ir Hercegovinos čempionatą bei tiek pat kartų į viršų kėlė šalies taurę. N.Jamakas,  2010-2014 metais atstovaudamas „Željezničar“ klubui,  sužaidė 107 rungtynes, pelnė 5 įvarčius ir atliko 9 rezultatyvius perdavimus.

 

Saugas rungtyniavo ne tik Bosnijos ir Hercegovinos čempionate, tačiau jėgas išbandė ir Čempionų lygos bei Europos lygos atrankose. 2014-2015 metų sezoną saugas pradėjo Kroatijos aukščiausios lygos klube „Osijek“. Iki šiol N.Jamakas „Osijek“ gretose yra sužaidęs 28 rungtynes ir atlikęs 4 rezultatyvius perdavimus. Kroatijos čempionatui pasibaigus, futbolininkas  prisijungs prie „Sūduvos” klubo treniruočių.

 

Marijampolės „Sūduvos“ futbolo klubo  prezidentas Vidmantas Murauskas užsiminė, kad N. Jamakas nebus vienintelis komandą papildantis žaidėjas – komandą labiau sustiprinti planuojama šią vasarą.

 

„Svarbiausia – ne pavardės, o komandos žaidimas”,- svarbiausią dalyką išskyrė klubo prezidentas.