V. Čeburinas: „Emocijos žodžiais nenusakomos“

V. Čeburinas: „Emocijos žodžiais nenusakomos“

Marijampolės „Sūduvos“ vyriausiasis treneris Vladimiras Čeburinas po pergalingo mačo su Vilniaus „Žalgiriu“ teigė, kad jo auklėtiniai šiemet čempionų titulo nusipelnė.

Tiesa, spaudos konferencijoje atsakyti į žurnalistų klausimus treneriui pavyko ne iš karto. Mat vos tik ištarusį keletą žodžių trenerį nutraukė futbolininkai, įsiveržę į spaudos konferencijų ir surengę linksmą pasirodymą.

„Kilo daug klausimų, daug svarstyta, kodėl „Sūduva“ yra pirmojoje vietoje, kas dėl to kaltas? Pasakysiu, kad kalta „Sūduvos“ komanda. Šiandien gimė naujas čempionas, gimė dar viena gera, kovinga komanda, kuri gali kelti sau užduotis ir jas įvykdyti. Šiandieninė „Sūduva“ yra stipriausia čempionate ir mes tai įrodėme“, – aprimus džiaugsmo bangai sakė treneris.

Futbolo gerbėjai tikėjosi, kad per lemiamas A lygos rungtynes „Žalgiris“ mesis į ataką, o „Sūduva“ ieškos laimės kontratakose. Tačiau aištėje buvo visiškai kitoks vaizdas, „Sūduva“ nuo pirmųjų akimirkų pradėjo žaisti itin aktyviai ir jau per 10 minučių svečiams atėmė tikėjimą galutinės pergalės įmanomumu.

„Mes irgi pamanėme, kad kiti tikėsis mūsų atsitraukimo, kontratakų taktikos. Priėmėme kitokį sprendimą ir mums tai pasiteisino, – šypsojosi V. Čeburinas. – Mes visas rungtynes pradedame aktyviai, stengiamės dirbti varžovų aikštės pusėje, mažiau leisti jiems eiti į mūsų aikštės pusę. Taip, „Žalgiris“ rengė ir pozicines atakas, bet esant rezultatui 2:0 jau atsiranda nervingumas. „Žalgiris“ atvyko laimėti, buvo kovingai nusiteikę. Tačiau mūsų tikslas buvo nuo pirmųjų minučių primesti savo žaidimą ir mums tai pavyko. Įmušėme 2 gerus įvarčius, turėjo dar progų, „Sūduva“ atrodė tikrai gerai.“

Treneris džiaugėsi ir tuo, kad pats čempionu tapo pirmą kartą karjeroje, nes aukso medalio nebuvo pelnęs nei Lietuvoje su Pakruojo „Kruoja“, nei gimtajame Kazachstane. O čempiono titulą skyrė ir Marijampolės futbolo gerbėjams.

„Na kur dar yra tokie žiūrovai? Kaip galima žaisti prastai, kai tave taip palaiko? Tiesiog super! O žaidėjams sakau, kad brangintų tą laiką, koks dabar yra. Sakau, kad  po daugelio metų žiūrėsite į tas nuotraukas ir prisiminsite, kad buvote laimingi“, – užbaigė treneris.