V. Basadre: „Manau, teisinga, kad mes laimėjome“

V. Basadre: „Manau, teisinga, kad mes laimėjome“

Marijampolės „Sūduvos“ vyriausiasis treneris Vicotras Basadre po pergale 1:0 pasibaigusių „Hegelmann LFF taurės“ turnyro pirmojo etapo rungtynių su Vilniaus „Riteriais“ teigė, kad jo auklėtiniai nusipelnė laimėjimo.

„Varžovas buvo labai stiprus, rungtynės – labai sunkios, o taurės turnyre nugalėtoją lemia tik vienas mačas. Varžovai išsaugojo daugiau žaidėjų ir rungtynių pabaigoje buvo šviežesni. Tuo tarpu mes turime traumų, Nicolas Gorobsovas negalėjo žaisti dėl pernai finale gautos raudonosios kortelės, – kalbėjo V. Basadre. – Manau, sužaidėme labai gerą pirmąjį kėlinį, o antrajame, laikui bėgant, vis labiau pavargome. Vis dėlto, vertinant visas 90 minučių, manau, yra teisinga, kad mes laimėjome.“

Paklaustas apie varžovų taktiką ieškoti laimės kontratakų metu, treneris sakė, kad tai yra įprasta.

„Dauguma komandų čia atvyksta nusiteikę laukti savo galimybių kontratakose, tad tai nebuvo kažkas naujo. Jie turi tam tinkamų žaidėjų, tačiau šį kartą neprisimenu jokio tikrai pavojingo jų smūgio, kai mus būtų turėjęs gelbėti vartininkas“, – sakė ispanas.

Per šias rungtynes pirmą kartą šį sezoną žaidė vartininkas Ivanas Kardumas. Paprašytas pakomentuoti vartininkų situaciją, treneris sakė, kad „Sūduvoje“ ši pozicija yra bene stipriausia.

„Mes turime labai gerus tris vartininkus, nepamirškite, kad Vilius Stebrys yra kviečiamas į Lietuvos jaunimo rinktinę, – kalbėjo V. Basadre. – Vartininkai tikriausiai tai yra stipriausia mūsų pozicija. Aš džiaugiuosi visais jais, vartininkų treneris Audrius Ramonas – taip pat. Jie visi nusipelno žaisti, tačiau gali žaisti tik vienas. Ivanas sužaidė geras rungtynes, mes nė akimirkos neabejojome, kad taip ir bus. Mes žinome jo galimybes.“

Taip pat treneris buvo paklaustas apie intensyvų tvarkaraštį, kuriame dar mažiau vietos palieka kovos taurės turnyre.

„Norint žaisti tokiu intensyvumu, mums reikia 20-22 aukšto lygio žaidėjų. Tai nėra pasiteisinimas, nes visos komandos yra tokiose pačiose sąlygose. Tačiau tai nėra gerai žaidėjams, jie su laiku bus vis labiau pavargę, o nuo to kentės jų žaidimo kokybė, komandų ir viso čempionato lygis, – svarstė V. Basadre. – Tačiau aš dabar žvalgausi tik į artimiausias rungtynes su Telšių „Džiugu“. Turėsime keleto dienų pertrauką, gal kažkas sugrįš į rikiuotę iki to laiko. Per rinktinių pertrauką turėsime daugiau poilsio, nors Serge’as Nyuiadzi ir Markas Beneta vyks į rinktines ir ten turės sužaisti dar 1-3 rungtynes. Nežinia, kiek jėgų jie išsaugos, o praėjus 2 dienoms po rinktinių pertraukos žaisime čia itin svarbias rungtynes su Vilniaus „Žalgiriu“.

„Riterių“ trenerio Vaido Sabaliausko komentaras: