V. Basadre: „Laukia labai įdomios rungtynės“

V. Basadre: „Laukia labai įdomios rungtynės“

Marijampolės „Sūduvos“ vyriausiasis treneris Victoras Basadre laukia penktadienio rungtynių su Vilniaus „Žalgiriu“, kai komandos gaus pirmąją progą šį sezoną išbandyti jėgas tarpusavio dvikovoje.

„Optibet A lygos“ čempionate „Sūduva“ po 6 rungtynių turi 15 taškų ir užima pirmąją vietą. „Žalgiris“ yra sužaidęs vieneriomis rungtynėmis mažiau, turi 13 taškų ir žengia antras.

Marijampoliečiai vienintelius taškus prarado per pirmąsias sezono rungtynes kovo 7 d., kai namie 0:1 nusileido „Panevėžiui“. Vėliau sekė 5 iš eilės pergalių serija.

„Žalgiris“ sezoną turėjo pradėti sostinės derbiu su „Riteriais“, bet rungtynės buvo nukeltos dėl į abi komandas įsisukusio koronaviruso. Vilniečiai aikštėje pasirodė tik kovo 13-ąją ir netikėtai sužaidė lygiosiomis 2:2 su Alytaus „Dainava“. Po to buvo iškovotos 4 pergalės lygoje, bet per rungtynes dėl Supertaurės po baudinių serijos nusileista tam pačiam „Panevėžiui“ (pagrindinis rungtynių laikas – 2:2).

Pastaruoju metu tiek „Sūduva“, tiek „Žalgiris“ išbandė jėgas su Gargždų „Banga“ ir „Kauno Žalgiriu“. Marijampoliečiai abu mačus laimėjo 2:1. Vilniečiai kauniečius įveikė 1:0, o gargždiškius – 2:0.

Įdomu, kad į „Bangos“ vartus visi 4 įvarčiai krito po standartinių padėčių. „Sūduva“ abukart pasižymėjo po kampinių, o „Žalgiris“ – kartą po kampinio ir kartą po baudos smūgio.

„Sūduvos“ vyriausiasis treneris Victoras Basadre sako, kad jo auklėtiniai yra pasirengę kovai su principiniais varžovais.

„Manau, dabar yra geras metas tokiai dvikovai. Visos sužaistos rungtynės mums buvo sunkios, nė karto nelaimėjome ryškia persvara, turėjome kaskart kautis nuo pirmos iki paskutinės minutės. Nė karto neturėjome galimybės bent kiek atsipalaiduoti, tad komanda yra tinkamai pasirengusi kovai“, – kalbėjo ispanas.

V. Basadre pernai labai trumpai pats treniravo „Žalgirio“ žaidėjus, kai sezono pradžioje pavadavo dėl ligos į Lietuvą taip ir neatvykusį trenerį. Tačiau marijampoliečių strategas būsimose rungtynėse neįžvelgia nieko asmeniško.

„Vertinu savo praeitį, tačiau nesidairau atgal, žvelgiu tik į ateitį. Laukia labai įdomi diena su įdomiomis rungtynėmis, tačiau tame nebus nieko asmeniško, – sakė V. Basadre. – Aš esu labai laimingas, kad dirbu „Sūduvoje, ir tuo didžiuojuosi. Čia yra vienas geriausių Lietuvos klubų ir puiki vieta dirbti.“


2021-ŲJŲ „SŪDUVOS“ ABONEMENTAS – BŪDAS KIEKVIENAM PRISIDĖTI PRIE KLUBO GYVAVIMO!


Detaliau kalbėti apie būsimus varžovus treneris kol kas nenorėjo.

„Žinome, kad tai yra labai stipri komanda, su galbūt geriausiai atrodančiu žaidėjų sąrašu. Iki pirmadienio žiūrėjau keletą jų rungtynių, tačiau tai nebuvo didelis varžovų analizavimas. Iki tol visą dėmesį buvome sutelkę į Telšių „Džiugą“, dar anksčiau – į „Kauno Žalgirį“. Nebuvo galimybių žvelgti į priekį toliau nei 2-3 dienos, – kalbėjo V. Basadre. – „Žalgiriui“ visą dėmesį skiriame tik nuo antradienio. Per sezoną susitiksime 4 kartus, čia bus pirmasis susidūrimas, tad bus labai įdomu komandoms pasilyginti, kur jos yra viena kitos atžvilgiu.“

„Sūduva“ su „Žalgiriu“ susitiks penktadienį 18 val. Vilniaus LFF stadione. Rungtynes tiesiogiai transliuos TV6.