V. Basadre: „Esu patenkintas komandos darbu“

V. Basadre: „Esu patenkintas komandos darbu“

Marijampolės „Sūduvos“ vyriausiasis treneris Victoras Basadre po trečiųjų kontrolinių rungtynių su Gargždų „Banga“ (1:1) teigė esąs patenkintas tuo, ką pamatė aikštėje.

Mantas Linkevičius

„Aš džiaugiuosi tuo, kaip komanda žingsnis po žingsnio juda į priekį. Sužaidėme jau 3 kontrolines rungtynes (1:2, 1:1 su Kauno „Hegelmann Litauen“ ir 1:1 su „Banga“) ir po kiekvienų iš jų galima pastebėti komandos gerėjantį žaidimą. Suprantama, kokybės dar trūksta, bet mes vis geriau suprantame vieni kitus ir tai teikia pozityvo“, – sakė V. Basadre.

Komanda dar nėra laimėjusi, tačiau treneris rezultatų nesureikšmina ir tiki, kad prasidėjus sezonui komanda bus pilnai pasirengusi kovoti dėl pergalių. Taip pat ispanas pažymėjo, kad komandos sudėtyje įvyko nemažai permainų ir žaidėjai dar turi priprasti ne tik prie naujų trenerio idėjų, bet ir vieni prie kitų.

„Kontrolinėse rungtynėse svarbu ne pergalės, o kuo kokybiškesnis pasirengimas sezonui, – pažymėjo V. Basadre. – Komandos sudėtyje pasikeitė nemažai žaidėjų, treneris – taip pat naujas. Mums reikia laiko priprasti vieniems prie kitų, šia kryptimi ir dirbame. Tačiau tikrai esu patenkintas komandos darbu.“

Kalbėdamas apie komandą, treneris išskyrė nevienodą žaidėjų fizinį pasirengimą. Tai, jo manymu, labiausiai ir trukdo siekiant geresnių rezultatų aikštėje. Ispanas pripažino, kad ir jam pačiam dar reikia šiek tiek laiko pilnai adaptuotis komandoje.

„Šioje stadijoje dar sunku kalbėti apie komandos pajėgumą, kadangi vieni žaidėjai fiziškai pasirengę geriau, kiti – prasčiau. Dar trūksta balanso, žaidėjams pirmiausia reikia pasiekti optimalią fizinę formą, kad visi dirbtų kaip darnus mechanizmas. Netgi man pačiam dar reikia laiko suprasti, ką geriausiai kiekvienas žaidėjas gali atlikti aikštėje, – kalbėjo V. Basadre. – Kalbant apie žaidimą, mes norime kontroliuoti kamuolį, o vos jį praradus naudoti aktyvų spaudimą ir stengtis kuo greičiau susigrąžinti.“


2021-ŲJŲ „SŪDUVOS“ ABONEMENTAS – BŪDAS KIEKVIENAM PRISIDĖTI PRIE KLUBO GYVAVIMO!


Šeštadienį į aikštę pirmą kartą 2021-aisiais žengė neseniai į Marijampolę sugrįžęs ukrainietis Jevgenas Jefremovas ir „Sūduvos“ naujokas iš Baltarusijos Aleksandras Makasis.

„Sunku kalbėti apie žaidėjus, kurie treniruojasi su komanda vos keletą dienų. Mes žinome, kad jie yra geri futbolininkai. Aš esu laimingas juos turėdamas, bet jiems dar reikia laiko“, – sakė V. Basadre.

Rungtynes su „Banga“ starto sudėtyje vėl pradėjo du jaunieji „Sūduvos“ žaidėjai – Matas Miškinis ir Saulius Vikertas, o po keitimo į aikštę žengė Ernestas Burdzilauskas, Vilius Stebrys, Modestas Vainikaitis bei Justas Paškauskas. Trenerį džiugina tai, kaip jaunuoliai dirba tiek per rungtynes, tiek per treniruotes.

„Smagu, kai komanda gali pati užsiauginti kokybiškų vietinių žaidėjų. Mūsų tikslas – padėti jaunuoliams užaugti ir daryti viską, kad ateityje jie galėtų tapti „Sūduvos“ lyderiais, – tvirtino V. Basadre. – Kai kurie iš tų žaidėjų jau dabar demonstruoja, kad yra labai arti pagrindinės komandos slenksčio.“

Kitas kontrolines rungtynes „Sūduva“ žais vasario 17 d. su „Panevėžiu“.