Utenoje „Sūduvai” teks spręsti ispaniškus rebusus

Utenoje „Sūduvai” teks spręsti ispaniškus rebusus

Sėkmingą pasirodymą UEFA Europos lygos turnyre tęsianti Marijampolės „Sūduva” šį sekmadienį grįš ir į A lygos kovų lauką. 18:00 Utenos stadione prieš marijampoliečius išsirikiuos iš pagrindų atnaujintas „Utenis”. Per pirmenybių pertrauką Aukštaitijos klubo veiksmai komplektuojant komandos sudėtį ko gero sulaukė didžiausio žiniasklaidos ir futbolo visuomenės dėmesio. 

Iš tiesų, retas atvejis, kai sezono viduryje yra praktiškai pakeičiami visi klubo žaidėjai. Vyriausiasis „Utenio” treneris (beje, jau trečiasis šiais metais), ispanas Davidas Campana po paskutinių rungtynių, pralaimėtų „Trakams” išreiškė nepasitenkinimą situacija komandos viduje. Ko gero, tai buvo artėjančių permainų ženklas. Tiesa, tokių kardinalių pasikeitimų, kokie įvyko,  nelaukė turbūt nė vienas Utenos futbolo aistruolių.

Ketvirtadienį „Utenis” paskelbė aštuoniolikos (!) naujų žaidėjų pavardes. Dauguma jų – ispanai arba ispanakalbiai, tad nėra abejonės, jog žaidžiant bus daug pietietiško temperamento ir ispaniškų šūksnių. Tuo tarpu lietuvių kalbą tarp „Utenio” žaidėjų išgirsime turbūt itin retai, – pastarosiomis savaitėmis reguliariai pasiekdavo žinios apie vieno ar kito žaidėjo, priklausančio „Uteniui”, skolinimą ar nuomą kitiems Lietuvos klubams.

Be abejo, tokie veiksmai iššaukė nevienareikšmę reakciją futbolo visuomenės tarpe. Kilo daug abejonių, pasvarstymų, prognozių. Na, bet klubas pasirinko tokį kelią, o kokie bus šių permainų rezultatai, pamatysime netrukus. Ir pirmieji, kuriems teks „narplioti“ naują ispanišką „rebusą“ – Marijampolės „Sūduva“.

Pavardės, kurias paskelbė „Utenis“, kol kas mažai ką sako Lietuvos futbolo specialistams ir sirgaliams. Kas ko vertas, išvysime netrukus. Galima daryti prielaidą, kad nauja komanda stengsis žaisti stiliumi, būdingu pietietiškoms ekipoms – kontroliuoti kamuolį, atlikinėti nemažai perdavimų, žaidėjai turėtų būti gan techniški. Bet, kaip minėjome, visa tai – tik prielaidos.

„Utenis“, besiruošdamas antrai sezono daliai, sužaidė ir kelias kontrolines rungtynes. Stovyklaudami Birštone, uteniškiai išmėgintos jėgos su „Vilniaus Vyčiu“, o liepos 18 dieną Utenos stadione vyko ir savotiškas komandos pristatymas vietos futbolo bendruomenei – rungtynės su Danijos klubu HB „Koge“. Jas rezultatu 3:1 laimėjo svečiai iš Skandinavijos.

Priminsime, kad „Sūduva“ ir „Utenis“ čempionate jau buvo susitikę du kartus. Abi pergales iškovojo marijampoliečiai – pirmajame rate Visagine laimėta gan užtikrintai – 4:2, o Marijampolėje lemiamą įvartį pavyko pelnyti tik per teisėjo pridėtą laiką – 2:1. Tad laukia trečioji dvikova su „Uteniu“. Įdomu pažymėti, kad skaičius „3“ – savotiškas šios dvikovos simbolis. Su „Uteniu“ žaisime trečią kartą, trečiame skirtingame stadione ir varžovams vadovaus trečias skirtingas treneris. Būtų labai gražu ir smagu Marijampolėn sugrįžti ir su trimis taškais ….

 

2017.07.23, sekmadienis, Utenos „Utenio“ stadionas

18:00  Utenos „Utenis“ – Marijampolės „Sūduva”

Tiesioginė rungtynių transliacija – www.futbolo.tv