Turo rinktinėje – trys „Sūduvos” atstovai

Turo rinktinėje – trys „Sūduvos” atstovai

2655_inside

 

 

Mindaugas Malinauskas (Klaipėdos „Atlantas”). Tiesioginio darbo rungtynėse su Kauno „Spyriu” turėjo nedaug – pavojingiausią varžovų ataką užgesino pačioje dvikovos pradžioje, kai stipriai iššovė Lukas Sendžikas. Svarbiausią „Atlantui” darbą vartininkas nuveikė tiksint paskutinėms rungtynių sekundėms, kai nubėgo į varžovų baudos aikštelę, galva nukreipė kamuolį po skersiniu ir išgelbėjo uostamiesčio komandai tašką – 1:1.

 

Karolis Gvildys (Kauno „Spyris”). Krašto gynėjo pozicijoje su savo užduotimis susidorojo – atakuojantiems „Atlanto” futbolininkams daug galimybių suteikta nebuvo, o rimti gaisrai prie kauniečių vartų ėmė liepsnoti tik dvikovos pabaigoje, kai Klaipėdos komanda pakilo į žūtbūtinį šturmą. „Spyriui” atakuojant K.Gvildys irgi stengėsi nelikti statistu, pasislėpusiu nuo kamuolio savo aikštės pusėje.

 

Mantas Fridrikas (Utenos „Utenis”). Uteniškiai sugebėjo atimti taškų iš „Trakų”, nors ši komanda kovoja dėl „SMScredit.lt A lygos” aukso. Pavojingiausias riterių ginklas Davidas Aršakianas iššovė tik mušdamas 11 metrų baudinį. Ir jis, ir Nerijus Valskis, ir įprastai pavojingi „Trakų” saugai buvo suvaldyti, o gynybos širdyje vėl ramiai bei patikimai rungtyniavo M.Fridrikas. Pavyzdingos komandinės pastangos griauti varžovų atakas „Uteniui” atnešė rezultatą 1:1.

 

Ignas Dedura („Spyris”). Šio patyrusio futbolininko įtaka komandos gynybai yra net didesnė nei M.Fridriko – „Utenyje”. Rungtynėse su „Atlantu” 37-erių veteranas ir pats žaidė solidžiai, ir šaltakraujiškai vadovavo komandos draugams. Tais nedažnais atvejais, kai klaipėdiečiai pralauždavo „Spyrio” gynybos užtvaras, komandą išgelbėdavo vartininkas Deividas Mikelionis, pirmajame kėlinyje sugebėjęs ir 11 metrų baudinį atremti. Kauniečiai būtų susirinkę visus tris taškus, bet tada prie jų vartų atėjo M.Malinauskas.

 

Donovanas Slijngardas (Vilniaus „Žalgiris”). Vaizdas, prie kurio jau įpratome – „Žalgirio” krašto gynėjas iš Olandijos siautėjo ir savo, ir varžovų aikštės pusėje. Kasdieniame D.Slijngardo repertuare liko ir efektingi individualūs veiksmai, ir pavojingi perdavimai į baudos aikštelę, ir polinkis ieškoti progų atakuoti vartus. Vos dvyliktąsias rungtynes „SMScredit.lt A lygoje” sužaidęs legionierius į turo rinktinę prasimušė jau penktą kartą.

 

Tomas Dombrauskis („Utenis”). Utenos komandos vidurio saugai išlaikė rimtą egzaminą. T.Dombrauskis kartu su gynėjo pozicijoje įprastai žaidžiančiu, bet šįsyk į atraminio saugo vietą permestu Luku Artimavičiumi tapo bangolaužiu, aikštės viduryje griovusiu viską, ką įmanoma sugriauti. Argumentų, kurie leistų laimėti, nerado nei Jurijus Mamajevas, nei Aleksandras Byčionokas, nei kiti „Trakų” lyderiai.

 

Mantas Kuklys („Žalgiris”). 4:0 laimėtose rungtynėse su Kauno „Stumbru” čempionai varžovų aikštės pusėje kamuolį suko smagiai. Ir Deividas Šemberas, ir M.Kuklys nuolat buvo veiksmo zonoje, neleisdami varžovams net pagalvoti apie lygią kovą aikštės viduryje. M.Kuklys, kaip visada, rodė, kad yra vienas geriausiai aikštę matančių lygos vidurio saugų, o jo sprendimų priėmimo greitis ir realizavimas irgi nepaliko erdvės kritikai.

 

Linas Pilibaitis („Žalgiris”). Dar du rezultatyviausio vilniečių futbolininko įvarčiai. Vienas jų – žudantis smūgis į viršutinį vartų kampą. 15 kartų šiemet kamuolį į tinklą „SMScredit.lt A lygoje” siuntęs L.PIlibaitis lieka pirmajame snaiperių sąrašo penkete, nors šiemet, kitaip nei pernai, dažniausiai žaidžia saugo, o ne puolėjo pozicijoje. Progos ir toliau liejasi laisvai, L.Pilibaičio įvarčiai prisideda prie „Žalgirio” žygio dar vieno titulo link.

 

Valentinas Baranovskis (Marijampolės „Sūduva”). Rungtynėse su „Klaipėdos granitu” „Sūduva” smaginosi. Marijampoliečiai laimėjo 8:1 ir pagerino sezono rezultatyvumo rekordą. V.Baranovskis savo įpročio neduoti varžovų gynybai ramybės dešiniajame krašte nekeitė ir jau pirmajame kėlinyje nusiuntė rezultatyvius perdavimus Ernestui Veliuliui bei Tomui Radzinevičiui. Po pertraukos futbolininkas pridėjo savo įvartį ir dar vieną dovaną T.Radzinevičiui.

 

Ernestas Veliulis („Sūduva”). Atėjau, sušaudžiau, išėjau praustis. Taip savo pasirodymą Klaipėdoje galėtų apibūdinti kairysis „Sūduvos” saugas. Kai 55-ąją minutę E.Veliulis buvo keičiamas, jis jau buvo sukaupęs keturis įvarčius, įmuštus komandai, kuriai atstovavo vos prieš metus. Tokia statistika nedviprasmiškai atsako į klausimą, kodėl futbolininkas yra turo rinktinėje ir jokie komentarai šiuo atveju nereikalingi.

 

Tomas Radzinevičius („Sūduva”). 26. Tiek įvarčių šiemet jau įmušė marijampoliečių kapitonas. Prašmatnesniais sezono skaičiais nuo Nepriklausomybės atkūrimo gali pasigirti vos trys žaidėjai, o T.Radzinevičius dar turės galimybių savo statistiką pagerinti. „Klaipėdos granitas” po „Sūduvos” snaiperio smūgių krapštė kamuolį iš savų vartų tinklo trissyk, o  į turo rinktinę T.Radzinevičius šiemet pateko jau dešimtą kartą. Nė vienam kitam „SMScredit.lt A lygos” žaidėjui to padaryti nepavyko.