Turo rinktinėje – P. Golubickas ir A. Živanovičius

Turo rinktinėje – P. Golubickas ir A. Živanovičius

Į Lietuvos futbolo A lygos 10-ojo turo rinktinę pateko du Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkai.

Alyga.lt

Vincentas Šarkauskas (Vilniaus „Riteriai“): 19-metis vartininkas visiškai nepasimetė rungtynėse su Vilniaus „Žalgiriu“ ir rungtyniavo tarsi patyręs vartų sargas. V. Šarkauskui ne sykį teko gelbėti savo komandą labai sudėtingose situacijose – „Riterių“ atstovas atrėmė labai pavojingą Domanto Šimkaus smūgį iš toli ir triumfavo akistatoje su rezultatyiausiu čempionato žaidėju Tomislavu Kišu.

Gerardo Alonso (Kauno „Stumbras“): Laikinosios sostinės klubas Klaipėdoje nepraleido įvarčio ir prie to svariai prisidėjo sėkmingai kairiajame gynybos krašte rungtyniavęs G. Alonso. Kaip jau tampa įprasta, meksikietis aktyviai jungėsi į komandos atakas ir kėlė bėdų varžovams jų aikštės pusėje. G. Alonso surinko 254 „InStat“ naudingumo balus ir tai yra labai solidus rezultatas.

Aleksandras Živanovičius (Marijampolės „Sūduva“): Eilinis puikus legionieriaus iš Serbijos pasirodymas. „Sūduva“ po dviejų pelnytų įvarčių pirmame kėlinyje turėjo kur kas daugiau darbo po pertraukos ir tuo metu A. Živanovičius buvo neįveikiamas. Serbas blokavo vieną labai pavojingą oponento smūgį ir susitikimą baigė su 268 „InStat“ naudingumo balais.

Justinas Januševskis (Vilniaus „Riteriai“): Prie to, kad „Riteriai“ nuslopintų pavojingus „Žalgirio“ atakuojančius žaidėjus, daug prisidėjo ir sėkmingas J. Januševskio žaidimas. Komandos simbolis ne kartą lemiamu metu pasaugodavo komandos draugus ir laimėjo prieš žalgiriečius beveik visas oro dvikovas. Tai buvo vienas iš geriausių vidurio gynėjo mačų šiame sezone.

Valdemaras Borovskis (Vilniaus „Riteriai“): 35-erių metų veteranas dar sykį pademonstravo, kad bėgantis laikas jo fizinei formai įtakos turi nedaug. V. Borovskis puikiai tvarkėsi su savo užduotimis dešiniajame krašte ir aktyviai dalyvavo komandos atakose. Sykį greito išpuolio metu į priekį nurūkęs „Riterių“ kapitonas surado baudos aikštelėje Donatą Kazlauską, kuris atliko rezultatyvų perdavimą.

Akinjide Idowu (Klaipėdos „Atlantas“): Išskyrus pirmas dvi čempionato komandas, „Atlanto“ gynyba likusiems varžovams kelia nemažai galvos skausmo. Viena iš sudėtingiausių kliūčių varžovams – kovingas ir juodadarbis legionierius iš Nigerijos A. Idowu. Saugas mače su „Stumbru“ atliko labai daug darbo aikštės viduryje, perėmė nemažai kamuolių ir dažnai buvo neperžengiamas ruožas net labai techniškiems Kauno ekipos legionieriams.

Paulius Golubickas (Marijampolės „Sūduva“): Jaunasis talentas šiame sezone spėjo išsiskirti puikiais pasirodymais, tačiau benefisas Kaune buvo pats ryškiausias. P. Golubickas atliko rezultatyvų perdavimą, pelnė puikų įvartį bei uždirbo savo komandai 11 metrų baudinį. Geriausią individualų pasirodymą šiame ture įprasmino net 347 surinkti „InStat“ naudingumo balai.

Yao N’Goranas („Palanga“): Dvikovoje Panevėžyje pirmuoju smuiku palangiškių atakose griežė ne puolėjai iš Rusijos, o legionierius iš Dramblio Kaulo Kranto. Y. N’Goranas ne tik pelnė įvartį, bet sužaidė geriausias sezono rungtynes ir kartu su vartų sargu Jere Koponenu buvo geriausi žaidėjai savo komandoje. Be to, afrikietis išsiskyrė puikiu epizodu pirmame kėlinyje, kai efektingai suklaidino du oponentus.

Ernestas Veliulis („Panevėžys“): Atėjo laikas, kai šis saugas galutinai atsistatė po traumos bei pradėjo demonstruoti sau įprastą ir veržlų žaidimą. E. Veliulio reidai kairiuoju kraštu kelia problemų kiekvienam varžovui, o „Palanga“ nebuvo išimtis. Būtent po šio panevėžiečio puikaus perdavimo buvo pelnytas pergalingas įvartis, atidaręs futbolininko gimtojo miesto komandos pergalių sąskaitą.

Artiomas Gurenka (Vilniaus „Riteriai“): Legionierius iš Baltarusijos šiame sezone giljotiną ant „Žalgirio“ sostinės derbyje nuleido jau du sykius. Tiesa, šį kartą A. Gurenkos smūgis buvo pergalingas. Žinoma, nereikia pamiršti tobulo D. Kazlausko rezultatyvaus perdavimo, tačiau savo aštrumu būtent baltarusis kėlė daugiausiai problemų varžovų gynėjams.

Rafaelis Ledesma („Panevėžys“): Kadaise A lygos stadionuose dominavęs brazilas labai ryškiai blykstelėjo ir praėjusiame ture. Po keitimo į kovą mestas „Panevėžio“ veteranas greitai išsiskyrė aštriu perdavimu, o svariausią savo žodį tarė dvikovos pabaigoje. Būtent R. Ledesmos pelnytas įvartis per pridėtą laiką padovanojo „Panevėžiui“ istorinę pergalę A lygoje.