Turo apžvalga: staigmena Marijampolėje ir atsitiesęs „Kauno Žalgiris“

„Optibet A lygos“ 14-ajame ture buvo užfiksuotas vienas triuškinamas ir vienas netikėtas rezultatas.

Alyga.lt

Pakartojo. Kauno rajono „Hegelmann“ ekipa antrą sykį šiais metais sutriuškino Gargždų „Bangą“, o komandos lyderis Filipas Dangubičius pirmasis įkopė į dviženklę rezultatyvumo ribą.

Abejos rungtynės šiame sezone tarp šių komandų baigėsi tokiu pačiu rezultatu – 5:0. Po triuškinančio laimėjimo mėlynai balti pagal pelnytų įvarčių skaičių aplenkė „Panevėžį“ bei yra geriausiai puolantys lygoje – kamuolys varžovų vartų tinkle atsidūrė 29 sykius.

Praradimai. „Bangai“ nepavyko pratęsti pergalingos serijos, tiesa, Kaune teko žaisti net be kelių svarbių žaidėjų.

Rungtynėse su „Hegelmann“ klubu gargždiškiams dėl diskvalifikacijų padėti negalėjo Goncalo  Vieira bei Carlosas Eduardo, aikštėje nepasirodė Robertas Vėževičius ir Renanas Paulino, be to, dvikovos nepradėjo Benas Šatkus. Taip pat antrame kėlinyje aikštę šlubuodamas paliko Karolis Laukžemis.

Netikėtumas. Daugiau negu mėnesį be pergalės skonio buvusi Marijampolės „Sūduva“ patiesė čempioną.

Po praleisto įvarčio pirmame kėlinyje marijampoliečiai reabilitavosi bei atsakę dviem taikliais smūgiais šventė pergalę namuose – 2:1. Prieš šias rungtynes sūduviečiai Vilniaus „Žalgiriui“ buvo pralaimėję keturis pastaruosius mačus.

Nutraukė. Marijampolėje nutrūko solidi „Žalgirio“ serija – „Optibet A lygos“ kovose žaliai balti buvo laimėję šešis susitikimus paeiliui bei nepralaimėję net septynių.

Vladimiro Čeburino kariauna pralaimėjo trečią kartą šiemet, savo ruožtu, 2022-aisiais per visą sezoną buvo patirtos keturios nesėkmės.

Atsitiesė. Į pergalių kelią sugrįžo ir „Kauno Žalgiris“ – rezultatu 1:0 įveikta Alytaus DFK „Dainava“.

Nė viena iš pirmojo trejeto komandų pergalės nešventė ir tai kauniečiams leido sumažinti deficitą nuo trečios „Optibet A lygos“ pozicijos – ekipas skiria 8 taškai. Kituose turuose žaliai balti susitiks su apatinėje turnyro lentelės dalyje esančiomis komandomis.

Realizacija.  Daug progų susikūręs Alytaus klubas taip ir nepralaužė „Kauno Žalgirio“ gynybos bei išvykoje patyrė pralaimėjimą.

Antrame kėlinyje į atlapus kibę alytiškiai vartų link smūgiavo net 9 kartus, sykį drebino vartų konstrukciją, bet sėkmė nuo dzūkų buvo nusisukusi. „Dainava“ turėjo progą kilti į 4-ąją poziciją, bet po pralaimėjimo atsidūrė 6-oje vietoje.

Pasikartojo. Kaip ir pirmame rate, dvikovoje tarp Telšių „Džiugo“ bei Vilniaus „Riterių“, taip ir dabar, rungtynės baigėsi švieslentėje degant skaičiams 1:1.

„Riteriai“ abiejuose susitikimuose pirmavo, tačiau džiaugtis ilgai negalėjo, kadangi įmušus vilniečiams gan greitai tuo pačiu atsakydavo ir varžovai iš Telšių. Sostinės klubas pergalės neiškovojo jau penktame mače iš eilės.

Ginklai. „Džiugas“ per paskutinę pridėto laiko minutę turėjo galimybę realizuoti baudinį, o prie 11 metrų atžymos stojęs Viniciusas Ribeiro neklydo.

Pirmame rate į vilniečių vartus taip pat buvo paskirtas baudinys, tik tą sykį komandą į priekį išvesti galėjęs Jardeu Ribeiro galimybe nepasinaudojo. V. Ribeiro tapo rezultatyviausiu „Džiugo“ žaidėju, savo ruožtu, „Riterių“ gretose pasižymėjo vos antrą mačą žaidęs Pierre‘as Okende.

Forma. Gerą gynybą demonstruojanti FA „Šiauliai“ ekipa pralaimėjimo nepatyrė jau devynis pastaruosius turus, o vienintelį kartą pirmame rate nugalėti šiauliečius pavyko „Panevėžiui“. Lyderių dvikova baigėsi rezultatu 0:0.

Rungtynėse tarp Šiaulių bei Panevėžio komandų vyko ir „sausų“ vartų grafoje pirmaujančių vartininkų Luko Paukštės bei Vytauto Černiausko. Per 14 mačų pastarieji po 10 sykių nepraleido įvarčio.

Debiutas. „Panevėžys“ prarado dar vieną žaidėją – iš rikiuotės iškrito Ernestas Veliulis, kuris prisijungė prie vienomis rungtynėmis anksčiau traumą patyrusio Pijaus Širvio.

Visgi, panevėžiečių stovykloje yra ir pozityvo – nors Romanas Mirošnykas rungtynėse su „Sūduva“ aikštę paliko ne savo noru, susitikime su šiauliečiais ant žaliosios vejos po keitimo žengė dėvėdamas apsauginę kaukę. Šiose rungtynėse debiutavo ir naujausiasis lyderių papildymas iš Ganos Kwadwo Asamoah.