Turo anonsas: startas, kuriame galima laukti netikėtumų

Turo anonsas: startas, kuriame galima laukti netikėtumų

Jau šį penktadienį „Optibet A lyga“ startuos įdomiomis rungtynėmis, kurios bus transliuojamos TV6 kanalu, o savaitgalį įvyks dar trys 1-ojo turo mačai.

Alyga.lt

„Kauno Žalgiris“ – Gargždų „Banga“. Kovo 5 dieną 18 val. Marijampolė, „Hikvision“ arenos maniežas.

Čempionato įžangoje susigrums varžovai, kurie praėjusiais metais sirgaliams padovanojo atkaklius tarpusavio mačus ir turi nemenkų ambicijų pagerinti 2020-ųjų turnyro lentelės pozicijas.

Nors šiame kontekste jis ir neaktualus, bet reiktų paminėti, kad šios ekipos sužaidė kontrolinį mačą, kuriame pergalę rezultatu net 10:2 iškovojo kauniečiai. Tiesa, tada Gargždų ekipos gretose žaidė ne vienas peržiūroje dalyvavęs bei nepasilikęs žaidėjas, taip pat – nemažai B komandos atstovų. Tokie skaičiai tikrai neužliūliuos „Kauno Žalgirio“ futbolininkų, o ypač Renato Matoso, kuris žais prieš savo buvusią komandą. Be to, bus įdomu stebėti, kaip kauniečiams seksis kairiajame krašte kurti atakas po to, kai ekipą paliko Jurijus Bušmanas.

„Bangos“ gretose verta atkreipti dėmesį į du futbolininkus – Beną Anisą bei Simoną Urbį. Pirmasis priklauso „Kauno Žalgiriui“ ir Gargždų ekipai yra išnuomotas, savo ruožtu, S. Urbys Laikinosios sostinės klube praleido pusantro sezono ir tarpsezoniu klubą paliko. Strategas Tomas Tamošauskas neturi didelio pasirinkimo puolimo grandyje, tad bus įdomu pamatyti, kaip „Banga“ suksis šioje situacijoje ir kokius žaidėjus pamatysime atakos smaigalyje. „Kauno Žalgiris“ yra laikytinas nežymiu dvikovos favoritu, tačiau neturėtume itin stebėtis, jei svarstyklės mačo eigoje pakryptų į kitą pusę.

Telšių „Džiugas“ – Kauno rajono „Hegelmann Litauen“. Kovo 6 dieną 13 val. Telšiai, „Ateities“ progimnazijos stadionas.

Pirmoji šiame tūkstantmetyje Telšiams atstovausianti komanda „Optibet A lygoje“ namuose priims kitus pirmenybių debiutantus.

Palyginus su kai kuriomis kitomis čempionato ekipomis, „Džiugas“ atrodo gana paslaptingai. Galime numanyti, kas tikrai žais gynybos grandyje ar rūpinsis gynybinėmis funkcijomis aikštės viduryje, o nuspėti telšiškių atakuojantį potencialą yra išties sudėtinga. Bulgaras Nasko Milevas ir latvis Aivaras Emsis yra aiškiai išreikšti puolėjai, taip pat aistruoliai dar neįsitikino, kokios yra puolime svarios įtakos galinčio turėti brazilo Leo Ribeiro galimybės. Kita vertus, nereiktų abejoti, kad svarbiausios rolės ekipoje priklausys Davydui Arlauskiui ir Andriui Lipskiui, kurių patirtis gali turėti esminį faktorių.

„Hegelmann Litauen“ komandoje yra daugiau jaunimo bei legionierių, tačiau dalis jų puikiai susipažinę su Lietuvos futbolu. Iš rikiuotės pasiruošimo metu trumpam iškritęs Thompsonas Gavi jau žaidė kontroliniame mače su „Jonava“ – šis saugas kartu su kitu buvusiu Kauno „Stumbro“ žaidėju Levanu Mačarašviliu buvo vieninteliai užsieniečiai toje akistatoje pasirodę nuo pirmųjų minučių. Šis duetas vaidins išties svarbią reikšmę, tačiau savo žodį standartinės padėties metu gali tarti Aurimas Raginis, o kontratakose varžovams grasinti greiti puolėjai – Omokhafe Thomasas arba Ugnius Lekečinskas.

Alytaus DFK „Dainava“ – Kėdainių „Nevėžis“. Kovo 6 dieną 15 val. Marijampolė, „Hikvision“ arenos maniežas.

Antrose šeštadienio rungtynėse pamatysime dar vieną buvusių Pirmos lygos atstovų susidūrimą.

Dzūkai, pastaruoju metu pristatydami po naujokų duetą, jau subūrė ganėtinai skaitlingas pajėgas, iš kurių vyr. treneris Fabio Mazzone gali sudaryti pakankamai kovingą vienuoliktuką. Vartų stačiakampyje po beveik 7-erių metų pertraukos „Optibet A lygoje“ greičiausiai pamatysime Martyną Matijošką, kuris 2014-aisiais viename mače tapo aikštės žaidėju, o per du susitikimus praleido net 20 įvarčių. Komandoje netrūksta patyrusių žaidėjų tokių kaip Linas Savastas, Vytautas Lukša ar Deivydas Matulevičius bei ambicingo jaunimo su Renatu Banevičiumi ir Gustu Zabita priešakyje. Jei futbolininkams nepakiš kojos fizinis pasirengimas, šiame mače galime tikėtis ir Alytaus klubui palankaus rezultato.

Po ilgos pertraukos į Lietuvos čempionatą sugrįžusi Kėdainių komanda paskutinėmis dienomis pasipildė naujokais, tarp kurių būtina išskirti atakuojantį saugą Alexą Kyeremeh. Bene geriausias pastarųjų dviejų sezonų Pirmos lygos žaidėjas taps puikia jungtimi tarp puolėjo Juliaus Kasparavičiaus bei vidurio saugų. Kontroliniame susitikime su Marijampolės „Sūduva“ kėdainiečiai paliko pozityvų įspūdį ir vidurio gynybos grandyje, kur rungtyniavo „Optibet A lygoje“ dar nedebiutavę žaidėjai. Tiesa, pastarosios akistatos dėl traumos nebaigė Karolis Rukuiža, be to, iš rikiuotės ilgam iškritęs puolimo lyderis Evaldas Kugys dar kurį laiką nepadės komandai.


2021-ŲJŲ „SŪDUVOS“ ABONEMENTAS – BŪDAS KIEKVIENAM PRISIDĖTI PRIE KLUBO GYVAVIMO!


Marijampolės „Sūduva“ – „Panevėžys“. Kovo 7 dieną 15 val. Marijampolė, „Hikvision“ arenos maniežas.

Savaitgalio mačų seriją užbaigs intriguojantis susidūrimas – sustiprėjęs „Panevėžys“ mes iššūkį vicečempionei „Sūduvai“.

Victoro Basadres kariauna prastai pradėjo kontrolinių rungtynių ciklą, tačiau jo finiše nugalėjo Vilniaus „Riterius“ ir „Nevėžį“. Nepaisant to, kad nerungtyniavo Thomasas Salamonas ir Aleksandras Makasis, pozityvu yra tai, jog vėl pamatėme sugrįžusį Semirą Kerlą. Kita vertus, sūduviečiams koją pakišdavo progų realizacija – dažniausiai jomis nepasinaudodavo Catalinas Tira bei Romainas Habranas. Tiesa, pastarasis krašto saugas jas susikurdavo vien savo individualiu meistriškumu ir jam „Panevėžio“ gynyba bus priversta skirti didelį dėmesį.

Įdomiausias šių rungtynių žaidėjas vienareikšmiškai bus Eligijus Jankauskas, ne vieną sezoną praleidęs Marijampolėje ir ten dažniausiai tenkinęsis atsarginio vaidmeniu. „Panevėžyje“ šiam krašto saugui bus suteikta galimybė atsiskleisti, tačiau Aukštaitijos sostinės klubas savo apkaboje turi net keletą pavojingų atakuojančių žaidėjų, tad įdomu, ką iš jų į kovą mes treneris Joao Martinsas. Praėjusiame sezone panevėžiečiai pirmą sykį atėmė taškus iš „Sūduvos“, tačiau tai įvyko mače namuose. Šiai dienai „Panevėžys“ turi ne vieną kozirį savo rankose, kad pralaimėtų dvikovų serija Marijampolėje pagaliau pasibaigtų.