„Sūduvos“ treneris: „Sunku prognozuoti, kaip permainos paveiks „Žalgirį“

„Sūduvos“ treneris: „Sunku prognozuoti, kaip permainos paveiks „Žalgirį“

Šiandien 20 val. Marijampolės „Arvi“ arenoje futbolo gerbėjai išvys tai, ką Lietuvos futbolas šiuo metu gali pаsiūlyti geriausio – „Sūduvos“ ir Vilniaus „Žalgirio“ mūšį.

Marijampolės komandoje beveik visi žaidėjai yra pasirengę žaisti (traumuotas tik Bruno Dybalas), tuo metu vilniečių gretas yra išretinusios traumos ir diskvalifikacijos. Dėl praeitame ture gautų raudonųjų kortelių Marijampolėje negalės žaisti Slavko Blagojevičius ir Linas Klimavičius, o dėl traumų „Žalgiriui“ pastaruoju metu negalėjo padėti Jeremy Manzorro, Geogras Greidgeimas, Diego Oyerzunas ir Dominykas Barauskas. Tiesa, komandą pastaruoju metu papildė du naujokai – krašto gynėjas bulgaras Venelinas Filipovas ir saugas Domantas Šimkus.

Svarbiausia permaina komandoje vis dėlto įvyko ne tarp žaidėjų. „Žalgirio“ vadovai po pergalės 2:0 prieš „Palangą“ nusprendė atsisveikinti su vyriausiuoju treneriu Aurelijumi Skarbaliumi ir į jo vietą paskyrė Valdą Urboną.

„Sūduvos“ vyriausiojo trenerio Vladimiro Čeburino asistentas Eivinas Černiauskas sako, kad tokios permainos varžovus pavertė sunkiai nuspėjamais.

„Sunku pasakyti, ar naujas treneris per keletą dienų spėjo įnešti savų idėjų į komandos veiksmus. Manau, kažkas turėtų pasikeisti, nors pati žaidimo esmė tikriausiai liks ta pati – siekis kontroliuoti kamuolį, pradėti atakų organizavimą nuo vartininko. „Žalgiris“ turi labai gerą vidurio ir krašto saugų liniją, nuo jų viskas priklausė iki šiol, tikriausiai taip bus ir toliau, – kalbėjo treneris. – Traumos bei diskvalfikacijos taip pat privers „Žalgirį“ ieškoti kokių nors naujų sprendimų, o tai taip pat turės įtakos komandos žaidimui. Sunku ką nors prognozuoti.“

Nepaisant įvairių permainų varžovų stovykloje, „Sūduva“ laukia sunkių rungtynių.

„Rengėmės mačui labai atsakingai, laukia sunkios rungtynės, o mes laukiame kuo didesnio palaikymo iš žiūrovų. Su jų pagalba sieksime iškovoti pergalę“, – sakė E. Černiauskas.

Jau kurį laiką su Lietuvos čempionais treniruojasi du komandos naujokai – Mihretas Topčagičius ir Guilherme Finkleris. Gali būti, kad kurį nors iš jų šiandien pamatysime ir aikštėje.

„Abu naujokai sportuoja, treniruojasi, matyti, kad abu yra aukšto lygio žaidėjai ir tikrai sustiprins „Sūduvą“. Jie abu yra pasiruošę, abu nori žaisti“, – sakė „Sūduvos“ treneris.


„Sūduvos“ sezono abonementų savininkai jau gali įsigyti bilietus į rungtynes su APOEL