„Sūduvos“ naujokas A. Švrljuga: „Tikiu, jog 2016-ųjų sezone kovosime dėl aukščiausių vietų“

„Sūduvos“ naujokas A. Švrljuga: „Tikiu, jog 2016-ųjų sezone kovosime dėl aukščiausių vietų“

andro

 

 

 

Kroato Andro Švrljugos pavardė – gerai pažįstama Lietuvos futbolo sirgaliams. Daugiau nei trejus metus Vilniaus „Žalgirio“ gretose rungtyniavęs gynėjo bei saugo pozicijose žaisti galintis futbolininkas buvo svarbi šios komandos dalis, tačiau pasibaigus 2015-ųjų „Smscredit.lt A lygos“ čempionatui pajėgiausiai šalies ekipai „Žalgiriui“ bei trisdešimtmečiui futbolininkui bendro kompromiso pasiekti nepavyko, tad nauja sutartis pasirašyta nebuvo.

 

Gražiausio praėjusio sezono „Smscredit.lt A lygos“ įvarčio autorius nusprendė savo karjerą tęsti Lietuvoje, tačiau kitoje ekipoje – Marijampolės „Sūduvoje“. A. Švrljuga kalbėdamas apie karjeros etapą „Žalgiryje“ neslėpė, kad tai buvo sėkmingas laikotarpis tiek komandai, tiek jam asmeniškai.

 

„Vilniuje prabėgo kol kas geriausi mano karjeros metai. „Žalgiryje“ aš jaučiausi kaip namuose ir mėgavausi tuo kiekvieną dieną. Rungtyniaudamas sostinėje kartu su komandos draugais laimėjau visus trofėjus, kuriuos įmanoma iškovoti Lietuvoje ir nuolat tobulėjau kaip asmenybė bei futbolininkas. Tikiuosi, kad Vilniuje mane prisimins kaip gerą žmogų bei futbolininką.“ – pasakojo trejus su puse metų Vilniuje praleidęs kroatas.

 

„Tiesiog pasibaigus 2015-ųjų sezonui nesutarėme su „Žalgiriu“ dėl naujo kontrakto, tačiau taip vyksta futbole. Kai vienos durys užsidaro – kitos atsidaro. Kalbėjau su „Sūduvos“ atstovais, susidariau įspūdį, jog „Sūduva“ progresuojanti ekipa, turinti geras sąlygas dirbti bei siekti aukštų tikslų. Dėl šių priežasčių nusprendžiau prisidėti prie ambicingos Marijampolės ekipos.“ – kalbėdamas apie situaciją susidariusią po 2015-ųjų sezono dėstė A. Švrljuga.

 

Per trejus „Žalgiryje“ praleistus metus A. Švrljugai ne kartą teko aikštėje grumtis su „Sūduvos“ futbolininkais. Kroatas pasakojo, jog rungtyniaujant prieš Marijampolės ekipą visada reikėdavo atiduoti 100 procentų jėgų bei gyrė rungtynių atmosferą, kuomet „Sūduva“ ir „Žalgiris“ susitikdavo Suvalkijoje.

 

„Rungtyniauti prieš „Sūduvą“ niekada nebuvo lengva, nes ši komanda puikiai suderindavo techninius bei taktinius futbolo elementus savo žaidime. Įsimindavo rungtynės Marijampolėje, kuomet aikštėje futbolininkai atiduodavo visas jėgas, o tribūnose susirinkę sirgaliai sukurdavo gerą atmosferą.“

 

Po trejų metų Vilniuje A. Švrljugos keliai pakrypo į Marijampolę, tačiau pats kroatas neslepia, jog jo adaptacija naujoje aplinkoje neturėtų prailgti.

 

„Marijampolės ekipoje yra daug gerų žaidėjų, kurie už aikštės ribų yra ir puikios asmenybės, taip pat pažįstu keletą dabartinių „Sūduvos“ futbolininkų, todėl manau, kad adaptuotis naujoje aplinkoje neturėtų būti sunku.“

 

„Tikiuosi, jog 2016-ųjų sezone kovosime dėl aukščiausių vietų Lietuvoje bei pavyks išsikovoti vietą Europos lygos atrankose. Galbūt pavyks nutraukti „Žalgirio“ dominavimą ir iškovoti kurį nors apdovanojimą.“ – baigė „Sūduvos“ naujokas.