„Sūduvos“ kapitonas įtampos nejaučia

„Sūduvos“ kapitonas įtampos nejaučia

 

SONY DSCKetvirtadienį, 19.45 val., Marijampolės „Sūduva“ namie žais UEFA Europos lygos pirmojo kvalifikacinio etapo pirmąsias rungtynes su „Turnovo“ iš Makedonijos. Šeimininkų kapitono 25-erių Povilo Leimono teigimu, sūduviškiai įtampos nejaučia ir stengsis nepraleisti bei įmušti.

 

Nori kuo geriau pasirodyti

„Pasiruošimas nėra išskirtinis. Rengiamės kaip ir kiekvienoms rungtynėms. Tiesiog daugiau dėmesio skiriame koncentracijai, susikaupimui būtent tam mačui. Vis dėlto, jis bus neeilinis. Galbūt treniruotėse daugiau taktinių dalykų. Stengsimės pelnyti įvartį“, – Futbolo.TV pasakojo P. Leimonas.

 

 

– Esate pakankamai jauna komanda. Kai kuriems vaikinams ketvirtadienio mačas bus debiutinis Europos turnyruose. Įtampos nėra?

–  Man tai ne. Galbūt jaunesniems. Tačiau žurnalistai kalbino ir Darių Isodą, jis sakė, kad šiek tiek nerimauja, bet tai – daugiau azartinis jaudulys, noras pasirodyti kuo geriau. Visi rimtai nusiteikę, trokšta kovoti ir laimėti. Juo labiau, kad į „Sūduvą“ grįžo komandos legenda Tomas Radzinevičius. Taigi nuotaikos – geros.

 

 

– Tomas bus rimta paspirtis?

– Tai – patyręs žaidėjas. Jo indėlis bus didelis. Mums kaip tik trūko jėgos priekyje, o, man atrodo, Tomas kaip tik toks, kokio mums reikėjo.

 

 

– Spėsite susižaisti?

– Manau, spėsim. To nelabai ir reikia. Juk Tomas – puolėjas. Jis toje pozicijoje žaidė visąlaik.

 

 

Stengsis atakuoti

– Namų sienos padės?

– Namie visąlaik lengviau žaisti, nei išvykose. Jei ateis nemažai žiūrovų ir mus palaikys, tai bus tarsi 12 žaidėjas aikštėje. Deja, šiemet į mačus renkasi ne per daugiausiai sirgalių. Vis dėlto, viliamės, kad šįkart jų ateis tikrai dvigubai daugiau, nei į „SMScredit.lt A lygos“ mačus.

 

 

– Kas svarbiausia pirmosiose rungtynėse?

– Svarbiausia – įmušti ir nepraleisti. Pergalė 1:0 net būtų geriau, nei 2:1. Reikia nepraleisti įvarčio, tuomet išvykoje bus lengviau.

 

 

– Tai bandysite gintis ar atakuoti?

– Iš tikrųjų, atakuoti. Stengsimės varžovams neleisti pajausti rungtyniavimo skonio, įsižaisti. Kaip žinome, Balkanų šalys žaidžia technišką futbolą. Jei jie pajaučia žaidimą, gali būti didelių problemų.

 

 

– Ką gali pasakyti būtent apie „Turnovo“?

– Išvis nieko nežinau, negirdėjau. Sunku apie šią ekipą ištraukti kokios nors informacijos. Treneris žadėjo rasti vienerias rungtynes, tad galbūt šiandien (trečiadienį – aut. past.) analizuosime. Gal pažiūrėjęs pats, akcentuos reikalingus dalykus. Iki šiol treneris sakė, kad tai – įdomi komanda.

 

 

– Tačiau įveikiamas barjeras?

– Manau, įveikiamas. Kodėl gi ne? Tačiau, kiek žinau, „Turnovo“ pirmąjį kartą žaidžia Europos taurėse. Taigi jų pajėgumą labai sunku prognozuoti.

 

 

Jaunimas gali žaisti ne prasčiau

– Pernai pirmajame UEFA Europos lygos kvalifikaciniame etape įveikėte Latvijos Daugpilio „Daugavą“. Šiemet atjaunėjote, tad komanda susilpnėjo?

– Manau, šiemet komanda silpnesnė, bet to per daug nereikia sureikšminti. Mūsų ekipa jauna, tad vieną mačą sužaidžia silpniau, kitą – geriau. Tačiau jei gera diena ir esame puikiai nusiteikę, galime pasiekti tikrai daug. „Sūduvos“ jaunimas tikrai pajėgus rungtyniauti ne prasčiau, nei labiau patyrę žaidėjai.

 

 

– Šiemet komandą paliko kai kuriose rungtynėse ekipą į priekį traukęs Rafaelis Ledesma. Jo netrūksta?

– Trūksta. Ypatingai standartinėse situacijose. Jo stinga ir tuomet, kai reikia ramybės, palaikyti kamuolį, aštriau atakuoti.

 

 

– Ar rezultatyviausias „SMScredit.lt A lygos“ futbolininkas Nerijus Valskis – pajėgus perimti komandos lyderio naštą?

– Jam net nereikia nieko perimti – jis jau ir taip yra lyderis. Visi puikiai mato, kokios Nerijus geros formos.

 

 

Kapitono raištis išskirtinių pareigų neprideda

– Praėjusių metų vasarą dalyvavai Lenkijos klubo peržiūroje. Per šį žaidėjų perėjimo laikotarpį išvykti neketini?

– Tikriausiai, neketinu. Bent jau šią vasarą.

 

 

– Kaip Tau šis sezonas?

– Komandai, tikriausiai, prastesnis, nei anksčiau. O man asmeniškai… Sunku vertinti, nes sezonas dar nesibaigė. Jis tik įpusėjo. Visus taškus bus galima dėlioti metų pabaigoje. Matysime, kurioje pozicijoje „Sūduva“ baigs sezoną.

 

 

– Šiemet tenka Tave matyti ir krašto gynėjo pozicijoje, nors anksčiau žaidei atraminiu saugu…

– Iš tikrųjų, vos pradėjęs rungtyniauti pagrindinėje „Sūduvos“ komandoje, žaidžiau gynybos krašte. Po to praėjau į atraminio saugo poziciją. Ten man labiau patinka, bet jei treneris galvoja, kad galiu žaisti gynybos krašte, vadinasi, taip ir yra.

 

 

– Šiemet esi komandos kapitonas. Ar tikėjaisi tokio ekipos draugų pripažinimo?

– Praėjusiais metais buvau kapitono raištį turėjusio Vaido Slavicko pavaduotojas. Taip ir galvojau, kad šiemet komanda balsuos už mane. Nors pats maniau, kad kapitonu galėtų būti mūsų vartininkas Pavelas Davidovas. Jis – patyręs futbolininkas.

 

 

– Nesunki kapitono dalia?

– Nesunki. Privalomų dalykų nėra daug. Tiesiog kartais reikia nuraminti komandos draugus, patarti jaunesniems futbolininkams. Tenka dažniau asmeniškai pakalbėti su treneriu, nei būnant paprastu žaidėjų. Tačiau kapitono raištis išskirtinių pareigų neprideda.

 

 

Kalbėjosi Giedrius Vaitkevičius, futbolo.tv.