„Sūduvos“ gretas papildė M.Andelkovičius ( interviu )

„Sūduvos“ gretas papildė M.Andelkovičius ( interviu )

Marko Andjelkovicmaza

Marijampolės „Sūduvos“ klubas papildė komandos sudėtį 29 – erių metų saugu iš Serbijos Marko Andelkovičiumi. Šis patyręs futbolininkas 2011 – 2012 metų sezonuose atstovavo Panevėžio „Ekrano“ komandai ir su ja iškovojo Lietuvos čempionų titulus. Iš Lietuvos Marko išvyko rungtyniauti į Izraelį, o praėjusią vasarą vėl sugrįžo į Penevėžio klubą.

 

 

 

Praėjusiame „Smscredit.lt A lygos“ čempionate 184 centimetrų ūgio M.Andelkovičius sužaidė 9 rungtynes, per kurias pelnė du įvarčius ir atliko du rezultatyvius perdavimus.

 

Iki atvykstant į Lietuvą M.Andelkovičius daugiausiai rungtniavo Serbijos klubuose

 

Fksuduva.lt pasikalbėjo su komandos naujoku apie jo tikslus ir siekius Marijampolėje.

 

Marko, sveikas atvykęs į „Sūduvą“! Kaip jautiesi pasirašęs sutartį su Marijampolės klubu?

Čia atvykau, nes „Sūduvos“ pasiūlymas man buvo labai konkretus. Yra dvi priežastys, kodėl pasirinkau šią komandą: pirmoji, kad „Sūduva“ yra ambicinga komanda, visuomet būnanti tarp lyderių Lietuvos futbole. Kita priežastis yra ta, kad  „Sūduva“ visuomet stengiasi žaisti gerą futbolą ir laimėti visas rungtynes.

 

Taigi M.Andelkovičiui svarbu žaisti laiminčioje komandoje?

Taip, man tai labai svarbu. Žaisti laiminčioje komandoje gerai visiems žaidėjams, ypatingai mano amžiuje. Noriu žaisti futbolą tam, kad būtų, dėl ko kovoti ir ko siekti.

 

Su kokiais asmeniniais ir komandiniais tikslais atvyksti į Marijampolę?

Negalvoju apie savo asmeninius tikslus, nes kiek teko žaisti su „Sūduva“, ši komanda visuomet rungtyniauja kaip komanda, neišskirdama atskirų žaidėjų, o pabrėždama savo komandiškumą. Šiuo metu svarbiausia susitikti su naujais komandos draugais, priprasti prie komandos ir ruoštis pirmosioms rungtynėms.

 

Būsi vienas iš labiausiai patyrusių komandos žaidėjų. Ar esi pasirengęs vesti jauną komandą į pergales?

Taip, tai labai jauna komanda. Mano paskutinė komanda buvo taip pat jauna, todėl turiu tokios patirties. Tikiuosi, kad mano patirtis padės komandai siekti rezultatų, o jauniems žaidėjams tobulėti.

 

Kaip apibūdintum savo sportinę formą šiuo metu?

Jaučiuosi gerai, po praėjusio sezono treniravausi su viena komanda Serbijoje. Šiuo metu nesu pasiruošęs 100 procentų, tačiau po 10 dienų pradėti sezoną būsiu pasiruošęs.

 

Nuo 2011 metų su pertrauka rungtyniavai Panevėžio „Ekrano“ komandoje, todėl Lietuvos futbolą pažįsti tikrai gerai. Ko gero, legionieriui yra didelis pliusas, kai atvyksti rungtyniauti į jau pažįstamą čempionatą?

Taip, dėl to adaptuotis kur kas lengviau. Pažįstu daug žaidėjų, žinau komandas. Žinoma, tai yra pranašumas lyginant su tuo, jeigu atvyktum į nežinomą šalį.  Laukia sunkus sezonas, bet esu pasirengęs maksimaliai atiduoti save.

 

„Sūduvos“ gretose nuo šio sezono rungtyniaus kitas serbas Milošas Kovačevičius. Galbūt esate pažįstami ar susitikę jau aikštėje?

Asmeniškai jo nepažįstu, bet žinau, kad jis rungtyniavo geroje Serbijos komandoje – „Kula“. Tai klubas, turintis gerų žaidėjų ir prieš kurį visuomet sunku žaisti. Tikiu, kad M.Kovačevičius labai padės „Sūduvos“ komandai.

 

Tavo nuomone, kokios „Sūduvos“ galimybės artėjančiame sezone?

Neabejoju, kad „Sūduva“ išliks tarp pajėgiausių Lietuvos komandų. Sunku pasakyti, kokią vietą komanda užims, tačiau galite neabejoti, kad komanda atiduos visas jėgas siekiant gerų rezultatų. Kažką tiksliau prognozuoti yra sudėtinga, detalesnį vaizdą matysime čempionato eigoje.

 

Kaip save apibūdintum tiems komandos sirgaliams, kurie tavo žaidimo nėra stebėję?

Sunku pasakyti. Esu vaikinas, kuris padeda komandai žaisti geriau. Nemušu daug įvarčių, tačiau padedu augti bendram komandos žaidimo lygiui.