„Sūduvos B“ treneris P. Paiva: „Turime talentingų žaidėjų“

„Sūduvos B“ treneris P. Paiva: „Turime talentingų žaidėjų“

Marijampolės „Sūduvos B“ vyriausiasis treneris portugalas Pedro Paiva susidarė pirmuosius įspūdžius apie futbolininkus, su kuriais dirba jau 10 dienų.

Naujam sezonui besirengianti „Sūduva B“ penktadienį sužais pirmąsias kontrolines rungtynes – Marijampolės „Hikvision“ futbolo arenos manieže 18.30 val. susitiks su „Prienų“ ekipa.


2020 m. „Sūduvos“ abonementas – geriausia dovana ir sau, ir draugui!

ĮSIGYKITE DABAR!


27 m. P. Paiva gimtinėje yra pasiekęs rekordą – yra jauniausias visų laikų Portugalijos nacionalinių lygų vyriausiasis treneris (2015-aisiais tapo III lygos „Tourizense“ vyr. treneriu).

„Taip, yra toks faktas, kad vyriausiuoju treneriu tapau būdamas vos 22 metų. Tas rezultatas iki šiol nėra pagerintas, – šyptelėjo treneris. – Vis dėlto tai nebuvo gera patirtis. Tai buvo naujas Portugalijoje gerai žinomų žmonių projektas, o aš iš pradžių turėjau tapti kubo futbolo direktoriumi. Toks buvo mano ankstesnysis darbas kitame klube. Kai pradėjome daugiau bendrauti apie komandą, man vis dėlto buvo pasiūlyta tapti vyriausiuoju treneriu. Deja, sužaidus 5 rungtynes teturėjau 18 žaidėjų, tik 4 iš jų buvo gynėjai, 6 – krašto saugai ir pan. Padėtis nebuvo gera ir netrukus atsisveikinome. Galiu pasidžiaugti, kad be darbo tuomet išbuvau tik savaitę, labai gretai gavau kitą pasiūlymą.“

Jauno specialisto iš futbolo šalies sprendimas persikelti į Lietuvą dirbti dublerių treneriu nėra įprastas reiškinys.

„Galima sakyti, kad Portugalijoje man neblogai sekėsi, tačiau ten nuolat sulaukdavau vis tos pačios replikos: „Tu – per jaunas“. Buvau Portugalijoje, kai agentas pasakė, kad yra galimybė vykti į Lietuvą dirbti su „Sūduvos“ B komanda. Jis papasakojo, koks tai yra klubas, kad „Sūduva“ – 3 kartus iš eilės čempionė, turinti labai geras sąlygas ir ambicijų augti, viziją. Tad man buvo labai lengva apsispręsti, – teigė P. Paiva. – Aišku, mano gyvenimo tikslas tikrai nėra būti B komandos treneriu, Portugalijoje tapau vyriausiuoju treneriu būdamas 22 metų. Tačiau šį projektą Lietuvoje matau kaip galimybę tobulėti, atsiskleisti. Pagrindinė „Sūduvos“ komanda yra labai aukšto lygio, tą rodo rezultatai Europos taurių turnyruose, tačiau B komandai tai yra, galima sakyti, pirmieji metai. Ši komanda turi užpildyti tarpą tarp akademijos ir pagrindinės ekipos, bet dabar tas tarpas yra tiesiog milžiniškas. Tad tai yra didelis iššūkis man.“

Portugalas pernai matė savo šalies ir Lietuvos rinktinių rungtynes, o Marijampolėje spėjo įsigilinti ir į kitus lietuviško futbolo niuansus.

„Kaip suprantu situaciją, Lietuva pamatė, ką daug metų darė blogai ugdydama jaunimą, o tai yra visas futbolo pagrindas, – svarstė treneris. – Matau, kad vaikai čia žino, kaip atlikti perdavimą, bet nėra labai kūrybingi. Neužtenka žinoti, kaip reikia perduoti kamuolį, reikia žinoti kada ir į kur jis turi būti perduotas. Lietuvos futbolo federacija daro teisingus žingsnius jaunimo ugdymo srityje, mes „Sūduvoje“ irgi diegiame naujus metodus. Ilgainiui tai turi atsipirkti.“


Gyvenate ne Marijampolėje? Prisijunkite prie klubo įsigydami narystę be abonemento!

TAPKITE NARIU DABAR!


P. Paiva Marijampolėje savo užduotį mato labai konkrečiai – paruošti kiek įmanoma daugiau žaidėjų pagrindinei komandai.

„Aš tikiu, kad „Sūduva“ netrukus pateks į Europos taurių turnyrų grupių etapą, o mano misija yra parengti artimiausią rezervą kiek įmanoma aukštesnio lygio futbolui. Kad ūgtelėję jauni žaidėjai galėtų jungtis prie pagrindinės komandos treniruočių ir atitiktų jų lygį, kad visoje klubo struktūroje būtų balansas nuo vaikų amžiaus iki pirmosios ekipos. Taip aš matau savo misiją“, – tvirtino portugalas.

Užsienietis puikiai kalba angliškai, tačiau stengiasi kuo greičiau išmokti ir bent šiek tiek lietuvių kalbos.

„Esu kitoje šalyje, turiu gerbti kultūrą, o jos dalis yra kalba. Be to, rungtynių metu, jei žaidėjams kažką sakysiu angliškai, jie gali užtrukti akimirka ilgiau prieš sureaguodami, o pasakius lietuviškai galbūt tai padarytų greičiau“, – aiškino P. Paiva.

Ir čia pat pabėrė keletą jau išmoktų žodžių: „Pasą, kitą pusę, gerai.“

Apsilankę „Hikvision“ futbolo arenos manieže per „Sūduvos“ antrosios komandos treniruotę, neabejotinai iš tolo išgirsite aidintį trenerio iš Portugalijos balsą.

„Galbūt aš esu labai reiklus, tačiau taip elgiuosi, nes matau, kokio lygio yra pagrindinė „Sūduvos“ komanda. Jaunimui taip pat turi būti keliami dideli reikalavimai“, – tvirtino P. Paiva.

Portugalas neabejoja, kad jo vadovaujamoje B komandoje yra vaikinų, kurie ateityje galėtų praverti pagrindinės komandos duris.

„Mes vis dar esame atsilikę myliomis nuo to, kur norėtume ir turėtume būti. Turime individualaus talento, tačiau tai yra žemo intensyvumo kokybė, turime didelių taktinio pasirengimo spragų. O juk futbole gerai organizuota komanda gali įveikti talentingesnę komandą. Turi būti gudrus, priimti teisingus sprendimus. Žaidėjai – talentingi, tačiau turi įdėti dar labai daug darbo, – teigė P. Paiva. – Man tikrai patinka, kad žaidėjai stengiasi ir tobulėja. Dirbame dar mažai laiko, bet kai kurie dalykai, kurie, sakykime, iš pradžių atrodė labai blogai, dabar jau atrodo kiek geriau. Neabejoju, kad bent jau dalis žaidėjų, esančių B komandoje, įdėję daug darbo ir ambicijų, galėtų patekti į pagrindinę komandą. Manau, ši komanda nusipelno investicijų, kurias „Sūduvos“ klubas dabar atlieka.“