„Sūduvai“ iki aukso trūksta žingsnio (savaitės apžvalga)

„Sūduvai“ iki aukso trūksta žingsnio (savaitės apžvalga)

Jei trečiadienį A lygoje Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkai įveiks Klaipėdos „Atlantą“, paskutinės jų sezono rungtynės prieš Vilniaus „Žalgirį“ taps tik prestižo reikalu.

alyga.lt

Pranašumas. Praėjusį savaitgalį 31 ture galbūt įvyko lemiamas sezono lūžis. „Sūduva“ svečiuose neturėjo didelių problemų žaisdama su Kauno „Stumbru“ (4:1), o „Žalgiris“ namie nesugebėjo įveikti „Atlanto“ (0:0). Likus dviem turams iki čempionato pabaigos, abu lyderius skiria jau 5 taškai. „Žalgirio“ treneriui Valdui Urbonui šeštadienį beliko apgailestauti dėl daugybės neišnaudotų progų ir prisiimti atsakomybę, kad žaidėjai kovoti prieš silpnesnius varžovus ėjo tinkamai nenusiteikę.

Įvartis. „Sūduvos“ kroatas Andro Švrljuga kartais sukuria nuostabių futbolo šedevrų. 2015 metais A. Švrljuga, dar atstovaudamas „Žalgiriui“, pelnė įspūdingą įvartį, kuris tą sezoną buvo pripažintas gražiausiu. Šeštadienį Kaune kroatas smūgiu per save smeigė kamuolį į „Stumbro“ vartus, o šis įvartis neabejotinai vėl pretenduos į gražiausio nominaciją. Komentuodamas šį epizodą A. Švrljuga buvo konkretus: „Apie mano įvartį nieko nereikia sakyti – užtenka jį pamatyti.“

Mįslė. „Stumbro“ treneris Mariano Barreto šiemet taip ir nerado būdų rimčiau pasipriešinti „Sūduvai“. M. Barreto auklėtiniai marijampoliečiams pralaimėjo visus šešis kartus – sykį kovojant dėl LFF Supertaurės ir penkis mačus A lygoje (įvarčiai – 2:17). Strategas iš Portugalijos teigė, kad kauniečiai visomis išgalėmis stengėsi pakeisti nepalankią tarpusavio susitikimų istoriją, tačiau per kėlinį praleidus tris įvarčius, šansų tai padaryti neliko.

Įgėlė. Žaisti prieš „Žalgirį“ į sostinę „Atlanto“ komanda vyko po penkių pralaimėjimų serijos. Beveik niekas neabejojo, kad krizėje esantys klaipėdiečiai taps lengvu šeimininkų grobiu. Tačiau „Atlantas“ sensacingai atsilaikė ir komplikavo vilniečių šansus kovoje dėl titulo. O Klaipėdos klubo vadovas Vacys Lekevičius nepraleido progos įgelti „Žalgiriui“: „Jie nerodo tokio futbolo, kokį turi rodyti čempioniška komanda. Esu tikras, kad mūsų neįvertino. Vėliau bandė gelbėtis, nervinosi, spaudė teisėjus, galvodami, kad teisėjai už juos įneš kamuolį į vartus. Tokias sąlygas turinti komanda privalo žaisti geriau.“

Atsisveikino. Savaitgalį futbolininko karjerą oficialiai baigė Deividas Česnauskis, nuo 2014 metų atstovavęs „Trakams“. Prieš kelerius metus nusprendęs žaisti iki 37–erių, savo tikslą jis pasiekė. „Trakų“ rungtynės prieš „Kauno Žalgirį“ (1:0) buvo paskutinis oficialus mačas, kuriame į protokolą buvo įtrauktas D. Česnauskis. Tiesa, trakiškių treneris Albertas Rybakas veteranui vietos aikštėje neatrado, tačiau dėl to jis nenusiminė. Per savo karjerą D. Česnauskis žaidė ne tik Lietuvoje, bet ir Rusijoje, Škotijoje, Graikijoje bei Azerbaidžane, o Lietuvos rinktinei atstovavo 64 kartus ir pasižymėjo 4 įvarčiais.

Laiko mašina. Jei tik galėtų, „Kauno Žalgirio“ treneris Mindaugas Čepas šį prietaisą padovanotų D. Česnauskiui, o taip pat – Deividui Šemberui, Ignui Dedurai ir Linui Pilibaičiui. „Gaila, kai tokios asmenybės traukiasi iš futbolo“, – atsiduso M. Čepas.

Išliko. Šiemet A lygoje debiutavęs „Palangos“ klubas išsaugojo vietą aukščiausiame divizione ir kitiems metams. Pereinamosiose rungtynėse „Palanga“ du kartus įtikinama persvara – 3:0 ir 2:0 – nugalėjo Alytaus „Dainavos“ komandą. Pagyręs alytiškius už atsidavimą, Palangos komandos treneris Valdas Trakys pastebėjo, kad meistriškumo skirtumas tarp A ir I lygos komandų vis dar didelis. Ypač tai išryškėja fiziniame pasirengime.

Kulminacija. Ją galime išvysti jau trečiadienį vyksiančiose 32 turo rungtynėse. Savo aikštėje įveikę „Atlantą“, „Sūduvos“ futbolininkai antrą sezoną iš eilės keltų čempionų taurę. Neeilinės marijampoliečiams rungtynės trečiadienį „Arvi“ stadione prasidės 20 val.