„Sūduva“ susigrąžino „Optibet LFF Supertaurę“

„Sūduva“ susigrąžino „Optibet LFF Supertaurę“

Marijamopolės „Sūduva“ per rungtynes dėl „Optibet LFF Supertaurės“ Vilniuje baudinių serijoje nugalėjo sostinės „Žalgirį“ 3:2 (0:0, 0:0).

„Sūduvos“ ekipoje rungtynes pradėjo Tomas Švedkauskas, Vaidas Slavickas, Justinas Januševskis, Aleksandras Živanovičius, Markas Beneta, Tomislavas Gomeltas, Giedrius Matulevičius, Olivier Rommensas, Jevgenas Protasovas, Xabi Auzmendi ir Kule Mbombo.

Pirmajame kėlinyje kamuolį ilgiau valdė „Žalgiris“. Geriausią progą pasižymėti vilniečiai susikūrė 10 min., kai po „Sūduvos“ žaidėjo klaidos greitai perdavė kamuolį kairįjį kraštą, o iš ten pavojingai smūgiavo Petaras Mamičius. Laimei, marijampoliečiams pavyko nukreipti kamuolį virš vartų.

16 min. savo pavojingu išpuoliu atsakė „Sūduva“. G. Matulevičius aikštės viduryje perėmė kamuolį ir perdavė jį į baudos aikštelę atbėgusiam K. Mbombo. Deja, puolėjo smūgis nebuvo stiprus ir „Žalgiriu“ vartininkui didesnių sunkumų nesukėlė.

22 min. tolimą baudos smūgį pavojingai atliko Nicolas Gorobsovas, bet T. Švedkauskas savo vartus apgynė.

Antrasis kėlinys prasidėjo Vilniaus komandos atakomis, tačiau T. Švedkauskas vėl žaidė sėkmingai ir gelbėjo „Sūduvą“ po Manto Kuklio, Franciso Kyeremeh, Mathiaso Oyewusi, Ovidijaus Verbicko ir Donato Kazlausko smūgių. Dar po kartą F. Kyeremeh ir Josipas Tadičius iš pavojingų situacijų nepataikė į vartus.

„Sūduva“ antrajame kėlinyje varžovų vartams rimčiau nepagrasino, o nugalėtojų klausimas sprendėsi baudinių serijoje.

Joje fantastiškai pasirodė T. Švedkauskas, atrėmęs net tris varžovų smūgius. Tuo metu O. Rommensas ir po keitimo aikštėje pasirodę Marko Pavlovskis bei Levanas Mačarašvilis buvo taiklūs ir atnešė „Sūduvai“ pergalę.

Rungtynių naudingiausiu žaidėju tapo T. Švedkauskas.

Marijampolės komanda „Optibet LFF Supertaurės“ laimėtoja tapo ketvirtą kartą klubo istorijoje – anksčiau tai padaryti pavyko 2009, 2018 ir 2019 metais.