„Sūduva“ sieks 4 kartą laimėti šalies taurę

„Sūduva“ sieks 4 kartą laimėti šalies taurę

Spalio 24 dieną 14.30 val. Panevėžio Aukštaitijos stadione vyks „Hegelmann“ LFF taurės finalas, kuriame susikaus „Panevėžys“ ir Marijampolės „Sūduva“.

Marijampoliečiai taurės laimėtojais iki šiol yra tapę 3 kartus – 2006, 2009 ir 2019 metais.

Prieš finalo rungtynes vykusioje spaudos konferencijoje abiejų komandų žaidėjai ir treneriai žadėjo intriguojančią kovą bei negailėjo pagyrų vieni kitiems.

„Sūduvos“ užduotis – laimėti

„Reikia tikėtis futbolo šventės Panevėžyje. Miestas turbūt pasiilgęs tokio pobūdžio rungtynių, juolab, kad dabar yra didžiulės galimybės „Panevėžiui“ patekti į Europos taures. Tikimės daug sirgalių, „Panevėžio“ palaikymas bus didesnis, bet nuo to bus tik įdomiau. Tikimės įdomios kovos“, – teigė „Sūduvos“ vyriausiasis treneris Saulius Širmelis.

„Pnevėžio“ strategas Joao Martinsas kalbėjo, kad panevėžiečiai nusipelnė būti finale.

„Mes didžiuojamės būdami finale, didžiuojamės šiuo pasiekimu ir norime mėgautis ta akimirka. Tai yra išskirtinis momentas ir manau, kad mes nusipelnėme būti čia. Mes kovojome dėl to“, – teigė J. Martinsas.

Sezono metu Panevėžio ekipos vairą perėmęs portugalas teigė, kad nesiekė kardinaliai pakeisti komandos veido, tačiau pabrėžė, kad daug lą pavyko pritaikyti prie savo vizijos.

„Treniruoti komandą nuo sezono pradžios, dalyvauti jos pasiruošime ir prisijungti prie komandos viduryje sezono – visiškai skirtingi dalykai. Kai pradedi dirbti nuo sezono vidurio, neįmanoma visko pakeisti, tai gali tapti didžiule klaida. Atvykęs į komandą, aš mačiau teigiamų dalykų, todėl mėginau akcentuoti juos ir pritaikyti žaidėjus prie savo idėjų. Dabar sunku papasakoti viską, ką mes mėginome daryti. „Panevėžys“ yra komanda, kuriai patinka kontroliuoti kamuolį ir aš labai džiaugiuosi, kad komandai toks braižas tinka“, – pasakojo „Panevėžio“ treneris.

Tuo metu „Sūduvos“ treneris S. Širmelis teigė, kad marijampoliečių užduotis – laimėti.

„Sūduvai“ nėra kitokių uždavinių, tik laimėti šį finalą ir apginti šalies čempionų titulą per rungtynes su „Žalgiriu“. Aišku, didžiausias dėmesys dabar skiriamas „Hegelmann“ LFF taurės turnyro finalui, apie dvejas rungtynes iš karto nėra ką galvoti. Dabar koncentruojamės į taurės finalą, po to bus kiti žingsniai. Bet laimėti artėjančias dvejas rungtynes komanda nori“, – teigė S. Širmelis.

„Panevėžys“ pasirengęs žengti istorinį žingsnį

J. Martinsas teigė, kad sulaukia panevėžiečių palaikymo, ir tiki, kad vietiniaims sirgaliams pavyks įteikti istorinę dovaną.

„Po kiekvienų rungtynių sulaukiame vis daugiau žiūrovų bei jų palaikymo. Tai yra ženklas, kad jie yra patenkinti komandos žaidimu ir išties mus palaiko. Žinoma, mes turime jiems kažką duoti. Kažką, kas priverstų juos ateiti, tikėti ir palaikyti. Žingsnis po žingsnio jaučiame didesnį jų palaikymą ir susidomėjimą.

Iki šiandienos vien patekimas į „Hegelmann“ LFF taurės pusfinalį buvo istoriniu įvykiu klubui, patekimas į finalą taip pat yra istorinis įvykis. Suprantama, kad norime žengto dar toliau. Mes žinome, prieš ką mes žaisime, tai bus sunkios rungtynės. Bet šeštadienį bus naujos rungtynės, nauja pradžia, todėl tik rungtynių metu pamatysime, kas yra stipresni ir kas nusipelnė trofėjaus“, – entuziazmo neslėpė J. Martinsas.