„Sūduva“ ir lopšelis-darželis „Pasaka“ – specialaus UEFA ir „Disney“ projekto mergaitėms dalis

„Sūduva“ ir lopšelis-darželis „Pasaka“ – specialaus UEFA ir „Disney“ projekto mergaitėms dalis

Mergaitėms skirta naujausia UEFA ir „Disney“ kampanija „Playmakers“ šį rudenį startuos Lietuvos ugdymo įstaigose. Vienos iš jų – „Sūduvos“ akademija ir Marijampolės lopšelis-darželis „Pasaka“.

Lff.lt

Europoje didelį populiarumą įgijusios „Playmakers“ programos tikslas – į futbolą įtraukti jaunas mergaites, tam pasitelkiant „Disney“ herojų pasakojamas istorijas bei nuotykius. Futbolo užsiėmimai vyksta centruose, kurie gali būti įsikūrę bendrojo lavinimo mokyklose ar sporto įstaigose.

Projekto darbo grupė iš gausaus kandidatų sąrašo atrinko 30 įstaigų, kuriuose įsikurs „Playmakers“ centrai. Rudenį ir pavasarį šiuose centruose bus vykdomi užsiėmimų blokai, o vieną bloką sudarys 8–10 užsiėmimų.

Kiekvienas užsiėmimas įtrauks 30 mergaičių grupę, kurios dar nėra lankusios futbolo būrelių. „Playmakers“ programa siekiama, kad išbandžiusios šiuos užsiėmimus, mergaitės pamiltų futbolą ir norėtų lankyti reguliarias futbolo treniruotes. Todėl svarbu, jog centrai bendradarbiautų su vietos futbolo mokyklomis ar klubais.

Projekto vykdytojai viliasi, kad šis projektas padės futbolo organizacijoms surinkti naujas mergaičių grupes.