„Sūduva“ dalyvaus esporto „FIFA Club Series 2022“ pasaulinėse atrankose

„Sūduva“ dalyvaus esporto „FIFA Club Series 2022“ pasaulinėse atrankose

A lygos Lietuvos futbolo klubai jungiasi į FIFA Esporto platformą ir jau gruodžio pradžioje dalyvaus „FIFA Club Series 2022“ pasaulinėse atrankose, o pavasarį – rungtyniaus A lygos esporto čempionate.

Lietuvos futbolas žengia skaitmenizacijos keliu: atsižvelgdama į besikeičiančius sporto industrijos vartotojų įpročius ir pomėgius, Lietuvos futbolo federacija (LFF) savo veikloje vis daugiau dėmesio skiria skaitmeninių produktų kūrimui ir vystymui.

Dar šią vasarą LFF kartu su FIFA išleido FIFA pasaulio salės futbolo čempionatui skirtą žaidimą mobiliesiems „FIFA Futsal WC 2021 Challenge“, o šiandien skatina futbolo klubus jungtis į esportą ir ruošiasi dalyvauti FIFA esporto čempionate. Visi A lygos Lietuvos futbolo klubai jungiasi į FIFA esporto platformą ir jau gruodžio pradžioje dalyvaus „FIFA Club Series 2022“ pasaulinėse atrankose, o pavasarį – rungtyniaus A lygos esporto čempionate.

„Lietuva – pirmoji iš trijų Baltijos šalių, kurios klubai šiemet pirmą kartą dalyvaus „FIFA Club Series 2022“ pasaulinėse atrankose. Mūsų šalies klubai atrankose varžysis su tokiais klubais kaip Mančesterio „City“, West Ham „United“, Deivido Beckhamo valdomu „Guild Esports“.

Džiaugiamės, kad LFF komandos iniciatyvumo ir atkaklumo dėka tapome futbolo skaitmenizacijos lyderiu Pabaltyje. Tai atvers klubams naujus komunikacijos kanalus ir galimybę pasiekti jaunąją auditoriją, besidominčią technologijomis bei sportu“, – sako LFF generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius.

Praėjusiame sezone „FIFA Club Series 2021“ pasaulinėse atrankose iš viso dalyvavo 480 klubų, o šiemet tikimasi ženklaus dalyvių skaičiaus padidėjimo. Kiekvieną Lietuvos futbolo klubo esporto sudėtį sudaro po 2-3 vaizdo žaidimo „FIFA 22“ mėgėjus žaidėjus.

Geriausi Lietuvos žaidėjai turės galimybę patekti į nacionalinę rinktinę, kuri pavasarį varžysis esporto čempionate „FIFA eNations Series 2022“. Šis čempionatas skirtas tik oficialioms futbolo federacijų suburtoms šalių esporto rinktinėms. Praėjusiais metais „FIFAe Nations Series 2021“ dalyvavo net 60 šalių iš viso pasaulio.

E. Stankevičius pažymi, jog LFF, siekdama sukurti futbolo esporto infrastruktūrą Lietuvoje, siunčia savo specialistus stažuotis į Ispanijos ir Prancūzijos futbolo federacijas perimti gerąją patirtį.