Stovykla Kipre – penktoji diena ( Foto, interviu su D.Gvildžiu )

Stovykla Kipre – penktoji diena ( Foto, interviu su D.Gvildžiu )

 

IMG_1569 (1280x853)Marijampolės „Sūduvai“ futbolininkai, išvykę į treniruočių stovyklą Aya Napa mieste, baigė savo penktąją treniruočių dieną. Kaip įprasta, šiandien futbolininkai turėjo dvi pratybas. Kadangi vakar buvo žaistos draugiškos rungtynės su Krasnojarsko „Enisey“ komanda, treniruotės šiandien buvo kiek mažiau intensyvios.

 

Futbolininkai šiandien pirmą kartą išbandė „antrąją treniruočių aikštę“, kuri yra šalia dažniausiai naudotos aikštės. Gretimai lietuvių treniravimo būsimi varžovai vasario 8 dieną Švedijos IF „Brompojkarna“ klubas.

 

Fksuduva.lt paprašė vyriausiojo komandos trenerio Dariaus Gvildžio įvertinti pirmąsias stovykloje praleistas dienas ir išsakyti pastebėjimus iš draugiškų rungtynių su „Enisey“ klubu.

 

 

IMG_1664 (1280x853)Komanda Kipre stovyklauja jau 5 dieną.  Ar esate patenkintas čia esančiomis sąlygomis ir tuo, kaip pavyksta jomis pasinaudoti?

Treniruočių sąlygos yra tikrai geros, gyvenimo taip pat. Darbas vyksta planingai, gerai, žaidėjai noriai dirba, priekaištų jiems neturiu.

 

„Sūduva“ sužaidė rungtynes su pagrindine „Enisey“ komanda. Kaip vertinate šį susitikimą?

Draugiškos rungtynės pavyko, nes varžovai beveik nieko pavojingo nesukūrė. Mūsų futbolininkai žaidė kibiai, stengėsi įgyvendinti tai, ką buvome užsibrėžę, t.y. greitai išeiti į atakas. Džiugu, kad pavyko nepraleisti, tačiau labai laukiame įvarčio „iš žaidimo“, o ne po standartinės padėties. Tačiau jau matosi gerų poslinkių – daug smūgiuojame iš toli, o nesistengiame įsivaryti kamuolio į vartus kaip anksčiau. Džiugu, kad šįkart gerai į žaidimą „įėjo“ žaidėjai po keitimo. Reiškia, kad dirbame tinkama linkme.

 

Kaip žaidėjų motyvaciją, susikaupimą paveikia tai, kad žaidžiama su pajėgia užsienio komanda?

Kai žaidėjai metai iš metų ruošdamiesi sezonui žaidžia su tomis pačiomis komandomis, susitikimas su kitos šalies aukšto lygio komanda yra naudingas. Iš šalies matosi, kad žaidėjai visai kitaip žiūri į varžovą ir treneriui nereikia jų net nuteikinėti. Komandai tai į naudą, nes aukšto lygio „sparingo“ ( draugišk rungynių – fksuduva.lt ) partneriai padeda augti mūsų žaidėjų lygiui.

 

Rungtynėse su „Enisey“ žaidė du į peržiūroje esantys žaidėjai – puolėjas F.Petkovski bei gynėjas M.Kovacevič. Kokios jų galimybės pasilikti komandoje?

Žaidėjai noriai dirba, turėsime galimybę stebėti juos dar dvejose rungtynėse ir tuomet priimsime sprendimą, ar jie liks komandoje.

 

Kokie žaidimo aspektai šiuo metu labiausiai neramina?

Kaip ir minėjau, mažai įmušame „iš žaidimo“.  Turime laiko, kad padidintume įvairovę puolime, daugiau muštume po perdavimų iš kraštų ir po tolimų smūgių.

 

Kokie tolesni planai šioje stovykloje?

Mūsų laukia dar trys draugiškos rungtynės. Norėtųsi, kad ir jose išlaikytume tokį žaidimo tempą, koncentraciją. Dirbsime fiziškai, nes rungtynėse su „Enisey“ matėsi, jog žaidėjai dar nėra pilnai pasirengę žaisti 90 minučių. Kol kas esu patenkintas tuo, ką nuveikėme nuo pasirengimo pradžios.

 

 

 

 

[print_gllr id=5397]