Simbolinėje sezono vienuolikėje – trys „Sūduvos“ atstovai

Simbolinėje sezono vienuolikėje – trys „Sūduvos“ atstovai

Lietuvos futbolo A lyga sudarė simbolinę 2020 metų sezono vienuolikę, kurioje dominuoja čempiono Vilniaus „Žalgirio“ atstovai.

Alyga.lt

Ivanas Kardumas (Marijampolės „Sūduva“): Dar vieneri metai Marijampolės klube, kai patyręs kroatas buvo nepakeičiamas. I. Kardumas sužaidė visuose 20 mačų ir net 9 iš jų nepraleido įvarčio. Be to, šiame sezone vartininkas netgi išsiskyrė rezultatyviu perdavimu – puikiai arčiau varžovų vartų surado Semirą Kerlą, kuris pelnė fantastišką įvartį.

Saulius Mikoliūnas (Vilniaus „Žalgiris“): 36-erių veteranas sužaidė puikią atkarpą ne tik Lietuvos rinktinėje, bet ir A lygoje. Šiemet S. Mikoliūnas per 19 dvikovų pelnė įvartį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir labai prisidėjo prie „Žalgirio“ iškovoto titulo. Reikia išskirti ir tai, kad patyręs futbolininkas ne kartą rungtyniavo ir kairiajame krašte, kai žaisti negalėdavo Donovanas Slijngardas.

Semiras Kerla (Marijampolės „Sūduva“): Legionierius iš Bosnijos ir Hercegovinos 2020-ųjų sezone taip pat buvo labai ryškus žaidėjas. Vidurio gynėjas pirmą kartą metus Lietuvoje baigė be iškovoto titulo, tačiau išliko dominuojanti jėga tiek gynyboje, tiek puolant standartinių padėčių metu. 15 rungtynių, 4 įvarčiai ir 4 rezultatyvūs perdavimai – puiki statistika bet kuriam tokios pozicijos žaidėjui.

Ivanas Tatomirovičius (Vilniaus „Žalgiris“): 31-erių serbas paliko labai brandaus žaidėjo įspūdį ir visą sezoną žaidė stabiliai. Žalgirietis taip pat buvo rimta grėsmė standartinių padėčių metu – būtent taip įmušti 3 įvarčiai bei atliktas rezultatyvus perdavimas. Šiame sezone I. Tatomirovičius sužaidė 18 dvikovų ir su tautiečiu Nemanja Ljubisavljevičiumi sudarė solidų duetą.

Jurijus Bušmanas („Kauno Žalgiris“): Standartinių padėčių ir baudos smūgių specialistas 3 iš 4 įvarčių šiemet pelnė būtent taip. Maža to, J. Bušmanas taip pat atliko 3 rezultatyvius perdavimus per 19 susitikimų, tokiais skaičiais prisidėdamas prie geriausio kauniečių pasiekimo – iškovotos 3-iosios vietos. Ukrainietis antrame sezone iš eilės kairiojo krašto gynėjo pozicijoje žaidė puikiai ir nenuleido aukštai pakeltos kartelės.

Liviu Antalis (Vilniaus „Žalgiris“): Nors ir ne toks rezultatyvus kaip 2018 ar 2019 metais, tačiau ir šiemet rumuno klase niekas nesuabejojo. Sezono metu L. Antalį kamavo smulkios traumos, visgi, antroje jo pusėje žalgirietis buvo ryškus bei puikiai žaidė tiek tarptautiniame fronte, tiek A lygoje. Per 17 mačų Lietuvos čempionu ketvirtuoju bandymu tapęs rumunas įmušė 6 įvarčius bei 3 kartus asistavo komandos draugams.

Modestas Vorobjovas (Vilniaus „Žalgiris“): Dar viena svarbi Lietuvos čempionų detalė, leidusi susigrąžinti auksą. Puikų duetą su Domantu Šimkumi sudaręs vilnietis Supertaurės varžybose patyrė traumą, tačiau nuo birželio buvo nepakeičiamas. M. Vorobjovo sąskaitoje – 16 rungtynių, 1 įvartis, 1 rezultatyvus perdavimas ir daug nematomo bei statistikoje neatsispindinčio darbo gynyboje.

Domantas Šimkus (Vilniaus „Žalgiris“): Vidurio saugas sužaidė geriausius savo karjeros metus tiek šalies rinktinėje, tiek klube, pirmą kartą tapdamas šalies čempionu. D. Šimkus pasirodė visuose 20 mačų, kurių metu pelnė įvartį ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus. Lūžio sezoną sužaidęs žalgirietis užsidirbo vos 2 geltonas korteles – solidus rezultatas griaunančiam vidurio saugui.

Hugo Videmontas (Vilniaus „Žalgiris“): 2019-aisiais su lietuviško futbolo ypatybėmis susipažinęs žalgirietis puikiai adaptavosi ir šiemet, dažniausiai žaisdamas krašto saugo pozicijoje, tapo rezultatyviausiu čempionato žaidėju. 27-erių H. Videmontas per 20 rungtynių pelnė 13 įvarčių, atliko 4 rezultatyvius ir, išvykus Davidui Ngogui, sėkmingai žaidė puolėjo pozicijoje, kai jo atakuojančio žaidėjo.

Josipas Tadičius (Marijampolės „Sūduva“): 33-ejų kroatas šiemet Marijampolės klube išsiskyrė rezultatyvumu ir ne kartą gelbėjo „Sūduvą“ labai sudėtingose situacijose. J. Tadičius šiame sezone žaidė 19-oje mačų ir jų metu pasižymėjo 11 kartų bei atliko rezultatyvų perdavimą. Kroatas šiemet buvo sėkmingiausiai rungtyniavęs puolėjas.

Linas Pilibaitis („Kauno Žalgiris“): Šiemet A lygoje spindėjo dar vienas patyręs žaidėjas – trečias pagal rezultatyvumą čempionato futbolininkas įmušė 8 įvarčius ir kartą asistavo komandos draugui. L. Pilibaitis pasirodė visose 20 rungtynių bei žaidė tiek vidurio saugo, tiek puolėjo pozicijose. Kretingiškis tarp šiuo metu rungtyniaujančių A lygos žaidėjų yra pats rezultatyviausias.