Simbolinėje praėjusio turo rinktinėje – A. Kecapas ir M. Ugge

Simbolinėje praėjusio turo rinktinėje – A. Kecapas ir M. Ugge

2477_inside

 

 

Foto: futbolo.tv

 

 

Giedrius Kvedaras (Kauno „Stumbras”). Džiugas Bartkus iš Marijampolės „Sūduvos” ir Mindaugas Malinauskas iš Klaipėdos „Atlanto” įvarčių nepraleido, bet savo vartininko ramybę uostamiesčio futbolininkai rungtynėse su Vilniaus „Žalgiriu” saugojo itin uoliai, o marijampoliečių vartų sargas Šiauliuose, galima sakyti, poilsiavo. G.Kvedaras pačioje 3:1 laimėtų rungtynių pabaigoje praleido Edgaro Mastianicos iš Utenos „Utenio” bombą, bet porą sykių gelbėjo komandą, kai rezultatas dar buvo slidus, o galimi dvikovos scenarijai – nežinomi.

 

Rolandas Baravykas (Klaipėdos „Atlantas”). Po nagais ir dantimis išplėštos pergalės 1:0 Vilniuje klaipėdiečių treneris Konstantinas Sarsanija užsiminė, kad kairiajame krašte gynybą teko stiprinti keitimu. Dešinėje, kur „Žalgirio” atakas griovė R.Baravykas, panašių rūpesčių nekilo. „Atlantui” pavyko supančioti įprastai aktyvų vilniečių krašto saugą Serge’ą Nyuiadzi, „Žalgiris” iki pat dvikovos pabaigos sugebėjo tik nepernelyg įtikinamai grasinti varžovams standartinėse situacijose, o trys taškai iškeliavo į Baltijos pakrantę.

 

Maximiliano Ugge (Marijampolės „Sūduva”). Užsiimti tiesioginėmis pareigomis nei italui, nei kuriam kitam „Sūduvos” gynėjui beveik neteko – šiauliečiai užsisklendė savo aikštės pusėje, o jų diversijos varžovų teritorijoje buvo retenybė. M.Ugge galėjo sau leisti pasirinkti kitokios veiklos – tai vidurio gynėjas gana sėkmingai darė. Buvo simpatiškų atakų, kurias pradėdavo būtent šis futbolininkas, o vyšnia ant „Sūduvos” šventės torto tapo rungtynių pabaigoje galva įmuštas įvartis, galutinai eliminavęs intrigą – 2:0.

 

Edgaras Žarskis („Atlantas”). Laimėjo beveik viską, ką įmanoma laimėti, ir ore, ir ant žemės. Pastaruoju metu su Aleksejumi Jepifanovu vis tvirtesnį vidurio gynėjų duetą sudarantis E.Žarskis, atrodo, visiškai atsikratė įpročio retkarčiais akimirkai prarasti koncentraciją. Rungtynėse su „Žalgiriu” jaunas futbolininkas nedarė pozicinių klaidų, o gaisrų „Atlanto” baudos aikštelėje beveik nebuvo. Tai turėtų džiuginti K.Sarsaniją – stabilaus tandemo gynybos širdyje iki tol jis ieškojo ilgai ir nepernelyg sėkmingai.

 

Paulius Daukša (Kauno „Spyris”). „SMScredit.lt A lygos” debiutantai iškovojo dar vieną tašką, o jį atnešė kairiojo gynėjo įvartis per teisėjo pridėtą laiką. P.Daukša iš maždaug 30 metrų paleido torpedą, vos nenuplėšusią nuo virpstų skersinio, kurį sudrebinęs kamuolys smigo žemyn į Pakruojo „Kruojos” vartų tinklą. Gerų epizodų buvo ir iki tol – P.Daukša aktyviai dalyvavo kauniečių atakose, o pirmajame kėlinyje Dmitrijus Rekišas pykštelėjo į virpstą sulaukęs gero šio gynėjo perdavimo iš krašto.

 

Dovydas Norvilas („Atlantas”). Iš rikiuotės iškritus Ovidijui Verbickui, klaipėdiečiams teko mesti į kovą šį sezoną menkai apšaudomą Skirmantą Rakauską. Bet „Atlanto” vidurio saugų trejetas neleido „Žalgiriui” sudraskyti svarbiausio fronto ruožo, o ryškiausiai iš trijų spindėjo D.Norvilas. Šaltakraujiškai žaidęs futbolininkas buvo aktyvus ir uostamiesčio komandos kontratakose rungtynių pabaigoje, bet geriausią savo epizodą sužaidė antrojo kėlinio viduryje, kai, Jurijaus Kendyšo spaudžiamas, išsaugojo „Atlantui” kamuolį, perdavė jį Markui Benetai, kuris suteikė progą Andrejui Paniukovui, o šis „Žalgirio” nepasigailėjo.

 

Jurijus Mamajevas („Trakai”). Didelių kalnų 4:1 laimėtose rungtynėse su „Klaipėdos granitu” tarsi ir nenuvertė, bet pagrindinio patiekalo iš varžovams siūlomo valgiaraščio neišbraukė: atliko dar vieną – jau penkioliktą šį sezoną – rezultatyvų perdavimą. Be to, nederėtų pamiršti, kad šių rungtynių rezultatas – apgaulingas. Klaipėdiečių gynyba sutrūkinėjo tik dvikovos pabaigoje, o iki tol J.Mamajevui ir kitiems riterių saugams teko įnirtingai kovoti dėl iniciatyvos aikštės viduryje.

 

Admiras Kecapas („Sūduva”). Aikštės kraštuose „Šiaulių” gynėjai ramybės neturėjo. Viename jų siautėjo Ernestas Veliulis, kitame nuolatinė grėsmė buvo A.Kecapas. Pusantro kėlinio  vilties šiaudo bandžiusius nepaleisti šiauliečius palaužė būtent šis legionierius iš Serbijos. Įvartis, kuris nepadarytų gėdos ir elitinių lygų apžvalgoms – klaidinamais judesiais į skirtingas puses išvartęs du varžovų gynėjus, saugas paleido nesulaikomą strėlę į artimąjį vartų kampą. Tai buvo antrasis A.Kecapo įvartis per dvejas rungtynes.

 

Vaidotas Šilėnas („Trakai”). Aklimatizacija naujoje aplinkoje neužsitęsė. Septintose „SMScredit.lt A lygos” rungtynėse riteriams atstovavęs V.Šilėnas į komandos taupyklę įdėjo jau ketvirtą savo įvartį. Negana to, kairysis saugas kiek anksčiau uždirbo 11 metrų baudinį į „Klaipėdos granito” vartus. Sėkmingi V.Šilėno veiksmai dvikovos pabaigoje leido „Trakams” lengviau atsikvėpti, o šios komandos trenerį Valdą Urboną, matyt, dar kartą privertė patikėti, kad sprendimas kviesti futbolininką į komandą buvo teisingas.

 

Nerijus Valskis („Trakai”). Panašu, kad jis yra dar vienas sėkmingas trakiškių vasaros pirkinys. Prisimenate N.Valskį 2013-aisiais? Tada vilkėdamas „Sūduvos” marškinėlius futbolininkas siuntė kamuolį į tinklą 27 kartus ir buvo rezultatyviausias „SMScredit.lt A lygoje”. Šiemet prištampuoti tiek kažin ar spės, bet „Klaipėdos granitui” porą tikslių smūgių atseikėjo. Galima sakyti, kad antrasis blynas neprisvilo – prieš tai vykusiose rungtynėse su „Uteniu” N.Valskis turėjo progų, tačiau neįmušė, šįsyk viskas vyko daug sklandžiau.

 

Andrejus Paniukovas („Atlantas”). Rungtynės su „Žalgiriu”? Misija: įmušti. Ją A.Paniukovas įvykdė antrą kartą iš eilės. Šįkart – kitaip nei vasaros pradžioje Klaipėdoje – trijų tikslių smūgių nepreireikė. Užteko vieno. Laukdamas šanso „Atlanto” snaiperis „kabinosi” už kiekvieno kamuolio, šaudė į varžovų vartus menkiausiai progai pasitaikius, o po įvarčio energijos uraganas nenurimo. Jį nuslopino tik raudona kortelė, kuri rusui buvo parodyta, kai, nepatenkintas teisėjo asistento sprendimu, jis griebė už šio vėliavėlės. Vertinant galutinį rezultatą – šaukštas deguto pergalės medaus statinėje.