Simbolinėje 18-ojo turo rinktinėje – trys „Sūduvos“ atstovai

Simbolinėje 18-ojo turo rinktinėje – trys „Sūduvos“ atstovai

7

 

 

Kiek užsitęsęs 18-asis „SMScredit.lt A lygos“ turas baigėsi šeštadienį Utenoje. Daugiausiai atstovų, tris, rinktinėje turi „Trakus“ įveikusi Marijampolės „Sūduva“. Savo varžovus nugalėjusioms „Kauno Žalgirio“, Klaipėdos „Atlanto“ ir Vilniaus „Žalgirio“ komandoms atstovauja po du futbolininkus. Pralaimėjusiose ekipose dėmesio sulaukė du žaidėjai – po vieną iš riterių ir Jonavos „Lietavos“.

 

Vartininkas – Giedrius Kvedaras („Lietava“)

Ne dažnas atvejis, kai du įvarčius praleidęs vartininkas patenka į turo rinktinę, tačiau būtent G.Kvedaras tapo svarbiausiu priešnuodžiu „Atlanto“ atakoms, neleidusiu uostamiesčio komandai laimėti nepadoriu skirtumu. Vien pirmajame kėlinyje jis tiesiog pademonstravo bent keturis stebuklus, išgelbėdamas komandą tokiose situacijose, kai į vartus mušę varžovų komandos žaidėjai turbūt jau galvodavo kaip švęs pasiektą įvartį. Darbo jam netrūko ir po pertraukos. Tiesa, vieną, vos įvarčiu nevirtusią klaidą G.Kvedaras padarė, kai neišlaikė rankose kamuolio, o Domantas Šimkus nepataikė į tuščius vartus, tačiau šis šaukštas deguto jonaviškio statinės medaus nesugadino. Trečią kartą turo rinktinėje.

 

Gynėjas – Vaidas Slavickas („Sūduva“)

Mače prieš traumų ir kortelių išretintus „Trakus“ suvalkiečių krašto gynėjai buvo labai matomi ir aktyvūs. Nieko nuostabaus, nes V.Slavicko krašte žaidė į saugus pastumtas Deividas Česnauskis ir vos antrą kartą čempionate į aikštelę išbėgęs Mantas Leonavičius. Todėl patyręs V.Slavickas nuolat terorizavo svečių gynybą savo reidais link galinės linijos, ko, jei riteriai būtų galėję pasitelkti savo pagrindinius žaidėjus, sau negalėtų leisti. Antrajame kėlinyje išryškėjo V.Slavicko ir Tomo Radzinevičiaus ryšiai, kurių dėka ir buvo įmuštas vienintelis rungtynių įvartis po idealiai tikslaus gynėjo perdavimo link vartų. Antrą sykį išrinktas tarp turo geriausiųjų.

 

Gynėjas – Vytas Gašpuitis („Atlantas“)

Dėl Kazimiero Gnedojaus diskvalifikacijos savo šanso sulaukęs V.Gašpuitis buvo puikus. „Sausi“ vartai mače prieš „Utenį“, bei įvartis į „Lietavos“ vartus parodė, kad šis gynėjas yra puiki „Atlanto“ opcija, galinti bet kada pasirodyti starto sudėtyje vietoje kurio nors iš paprastai rungtyniaujančių vidurio gynėjų ir šios pozicijos nei kiek nesusilpninanti. Jonavoje aukštaūgis gynėjas dar pirmajame kėlinyje turėjo tris puikias progas įmušti ir būtent jo taiklus smūgis galva buvo vienintelis iki pertraukos ir leido „Atlantui“ nusiimti tą įtampą, kuri augo po kiekvienos neišnaudotos progos. Nedaug trūko iki antrųjų iš eilės „nulinių“ rungtynių gynyboje, bet to neleido padaryti komandos draugo uždirbtas kiek bereikalingas baudinys. Debiutas turo rinktinėje.

 

Gynėjas – Matas Gavrilovas („Kauno Žalgiris“)

Vos antrą kartą mačą starto vienuolikėje pradėjęs žalgirietis tapo vienu iš Kauno derbio didvyrių rungtynėse, kuriose dauguma tikėjosi, kad sudėties pokyčių išbalansuotas „Kauno Žalgiris“ bus lengvas „Stumbro“ grobis. M.Gavrilovas ne tik prisidėjo prie to, kad savo debiuto rungtynėse 17-ame ture žibėjęs Alexandre’as Kore būtų praktiškai nepastebimas, o antrojo kėlinio pradžioje laiku atsidūręs tinkamoje vietoje sugebėjo kažkokiu būdu pasiųsti kamuolį į vartus. Kaip paaiškėjo vėliau, tai buvo pergalingas „Kauno Žalgirio“ įvartis derbyje. Debiutas turo rinktinėje.

 

Gynėjas – Marius Činikas („Sūduva“)

Kaip ir V.Slavickas, taip ir M.Činikas buvo pastebimas abejose aikštės pusėse. Tiesa, šis krašto gynėjas negalėjo sau leisti pernelyg dažnai prisijungti prie komandos atakų, kadangi būtent jam teko prižiūrėti vieną pavojingiausių lygoje krašto saugų – Artiomą Gurenką. Savo darbą M.Činikas atliko puikiai. Pirmąjį savo pavojingesnį epizodą riteris sukūrė tik prieš pat pertrauką ir tai buvo vienas iš retų saugo blykstelėjimų, kuriuos sūduviškis netrukus užgesindavo, neleisdamas jiems įsiplėksti. Debiutas turo rinktinėje.

 

Saugas – Ovidijus Verbickas („Atlantas“)

Jei reikėtų rinkti futbolininką, kuris šiuo metu daro didžiausią įtaką „Atlanto“ rezultatams, vienu iš pagrindinių kandidatų būtų O.Verbickas. Susilaukęs dėmesio iš nacionalinės rinktinės trenerių, „Atlanto“ saugas šiuo metu demonstruoja puikų futbolą ir neabejotinai yra vienas iš komandos lyderių. Mače prieš „Lietavą“ jis vėl užėmė pastaruoju metu įprastą atakų dispečerio rolę ir ženkliai prisidėjo prie to, kad uostamiesčio komandos atakos būtų pakankamai įvairios ir keltų „Lietavai“ didelių problemų. Antrajame kėlinyje puikiu tolimu smūgiu padėjo tašką šiose rungtynėse. Antras iš eilės įvartis ir antra iš eilės vieta tarp turo geriausiųjų.

 

Saugas – Linas Pilibaitis („Žalgiris“)

Solidžios rungtynės. Trečios iš eilės, kurias žaidžia L.Pilibaitis. Per jas žalgirietis pelnė net 5 įvarčius ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus. Mače prieš „Utenį“ saugas vėl nuolat grasino varžovų vartams ir tapo vienu iš pergalės kalvių. Pirmojo kėlinio pabaigoje jis tolimu perdavimu prieš vartus išvedė rezultatą išlyginusį A.Kaludjerovičių, o antrojo pradžioje pasižymėjo ir pats, preciziškai paguldydamas kamuolį į vartų kampą, bei pasivydamas rezultatyviausius čempionato žaidėjus. Žodžiu, L.Pilibaičio ofise – nieko naujo. Ketvirtą kartą išrenkamas tarp turo geriausių žaidėjų.

 

Saugas – Rokas Masenzovas („Trakai“)

Prastas rungtynes sužaidusių, nukraujavusių „Trakų“ gretose vieninteliu spinduliu buvo futbolininkas, vos trečią kartą išbėgęs ant vejos stipriausioje šalies lygoje. Kone visi pavojingi riterių momentai buvo sukurti būtent R.Masenzovo. Pirmojo kėlinio pradžioje po jo savalaikio perdavimo privalėjo įmušti Davidas Aršakianas, antrajame kėlinyje jo tolimas perdavimas iš aikštės gilumos tam pačiam bepabėgančiam puolėjui baigėsi sūduviškio Algio Jankausko geltona kortele, kuri nesunkiai galėjo būti ir raudona. Progą įmušti turėjo ir pats R.Masenzovas, pasinaudojęs užmigusia varžovų gynybos linija, bet kamuolio į vartus nukreipti nepavyko. Reziumė – įsimintinas jaunojo futbolininko pasirodymas, vertas debiuto turo rinktinėje.

 

Saugas – Karolis Šilkaitis („Kauno Žalgiris“)

Jei K.Šilkaitis muša, tai jis muša dieviškai. Tą savo akimis išvydo tiek „Utenis“, tiek „Stumbras“. Jei K.Šilkaitis muša, tai „Kauno Žalgiris“ laimi. Tai nutiko sezono starte Utenoje, pergale žalgiriečiai džiaugėsi ir Kauno derbyje. Saugo labai gražus tolimas smūgis iškart po pertraukos ne tik pasiuntė į nokdauną varžovus, tačiau ir pridėjo pasitikėjimo savo jėgomis. Jei greitos atakos metu Edvinas Kloniūnas būtų pataikęs iš toli, sužaidus apie valandą, K.Šilkaičio sąskaitoje pamatytume ir rezultatyvų perdavimą. Neužmirštant darbo gynyboje, stengiantis išsaugoti pranašumą, akivaizdu, kad saugo indėlis į pergalę buvo didžiulis. Debiutas turo rinktinėje.

 

Puolėjas – Andrija Kaludjerovičius („Žalgiris“)

„Hetrikai“ šiame sezone mušami retai. O čempionų naujokui jį pasiekti prireikė vos trejų rungtynių. Mače prieš „Utenį“ legionierius iš Serbijos mušė galva, mušė išbėgęs prieš vartininką, mušė techniškai, neleisdamas kamuoliui nusileisti ant žemės. Serbas pasižymėjo ir ketvirtą sykį, pakartojęs komandos draugo smūgį, bet įvartis dėl nuošalės įskaitytas nebuvo. Žinoma, A.Kaludjerovičius šį „hetriką“ neabejotinai išmainytų į vieną taiklų smūgį Čempionų lygos antrojo atakos etape, kuris „Žalgiriui“ baigėsi labai apmaudžiai, puolėjui nepasinaudojus pora puikių šansų. Tačiau trys įvarčiai Utenoje svečiams taip pat buvo labai svarbūs, nes pergalė vilniečius sugrąžino į turnyro lentelės viršų, kur jie įprato būti pastaruosius keletą metų. Debiutas turo rinktinėje.

 

Puolėjas – Tomas Radzinevičius („Sūduva“)

Apie T.Radzinevičių prirašyta labai daug. Jam pagyrų negaili nei komandos treneriai bei žaidėjai, nei varžovai. Belieka džiaugtis, kad toks futbolininkas vis dar džiugina žiūrovus ir, nepaisant savo amžiaus, vis dar gali praktiškai vienas laimėti rungtynes. Simboliška, kad būtent „Sūduvos“ simbolis tiksliu smūgiu galva nutraukė kone porą metų trukusią nesėkmingų mačų prieš „Trakus“ seriją. Atidavęs kamuolį į kraštą V.Slavickui, jis laimėjo oro dvikovą prieš patyrusį Arūną Klimavičių ir turnyro lentelėje neleido atitrūkti pirmaujančių komandų trejetui. Turo rinktinėje – šeštą sykį.