„Šiauliai“ – pirmieji varžovai su daug pažįstamų veidų

„Šiauliai“ – pirmieji varžovai su daug pažįstamų veidų

Marijampolės „Sūduva“ sekmadienį 15 val. 2022 metų „Optibet A lygos“ sezoną pradės rungtynėmis išvykoje su „Šiauliais“, kurių ekipoje yra daug žaidėjų, įvairiu metu žaidusių Marijampolėje.

„Sūduvos“ istorijoje itin ryškų pėdsaką paliko dabar Šiaulių komandai atstovaujantis Algis Jankauskas, ne vieną sezoną Marijampolėje rungtyniavo ir puolėjas Eligijus Jankauskas. Taip pat „Sūduvos“ marškinėlius yra vilkėję Deividas Šešplaukis, Rokas Lekiatas, Sergejus Amirzianas, Marijampolėje savo jėgas bandė Gustas Baliutavičius, Karolis Mantinis ir tuomet dar Alytaus „Dainavai“ priklausęs Gustas Zabita.


TIESIOGINĖ RUNGTYNIŲ TRANSLIACIJA


Šiaulių komanda į „Optibet A lygą“ sugrįžta po 7 metų pertraukos. „Sūduva“ su „Šiauliais“ pastarąjį kartą žaidė 2018 m. gegužės 24 d., kai per LFF taurės turnyro II etapo rungtynes įveikė žemesnėje lygoje rungtyniavusius šeimininkus 7:0. A. Jankauskas tuomet buvo „Sūduvos“ kapitonas ir žaidė visą mačą. Taip pat po 90 min. Šiaulių stadiono aikštėje 2022-aisiais praleido Aleksandras Živanovičius ir Povilas Leimonas, o vartininkas Vilius Stebrys ant vejos žengė 74 min.

„Šiauliuose“ iš tų rungtynių dalyvių dabar yra likę tik vartininkas G. Baliutavičius ir saugas Justas Petravičius.

Šiaulių komandą dabar treniruoja Lietuvos futbolo pasaulyje gerai žinomas Mindaugas Čepas, o prieš šį sezoną prie ekipos prisijungė, be E. Jankausko, D. Šešplaukio, G. Zabitos, prisijungė ir daug patirties „Optibet A lygoje“ jau sukaupę Danielis Romanovskis, Rimvydas Sadauskas, Lukas Paukštė bei į Lietuvą sugrįžęs armėnas Davidas Aršakianas.

„Šiaulių komanda – jauna ir ambicinga. Laimėję Pirmą lygą, jie išsaugojo žaidėjų branduolį ir pasistiprino gerais žaidėjais. Po ilgos pertraukos į lygą sugrįžusi komanda neabejotinai norės įrodyti savo vertę ir įsitvirtinti joje, – prieš rungtynes apie varžovus kalbėjo „Sūduvos“ vyriausiojo trenerio Victoro Basadre asistentas Eivinas Černiauskas. – Šiauliečiai drąsiai žaidžia nuo savo vartų, nori kontroliuoti kamuolį, trumpais ir vidutiniais perdavimais pereina iš gynybos į puolimą. Praradę kamuolį jie dažnai naudoja kontrspaudimą, o jam nepavykus, nuo aikštės vidurio ginasi sistema 4-4-2. Matosi, kad „Šiauliai“ daug dėmesio skiria standartinėms padėtims, turi daug parengtų kombinacijų.“
Prieš savaitę „Sūduva“ po sunkios kovos ir 11 metrų baudinių serijos iškovojo „Optibet LFF Supertaurę“. Šiauliuose taip pat laukiama atkaklaus mačo.

„Laukia labai sunkios rungtynės, šeimininkai atidarymo rungtynėse norės parodyti visą savo potencialą, – neabejojo E. Černiauskas. – Didelis iššūkis bus ir pirmą kartą šiemet žaisti lauke, ypač žinant, kokios kartais būna oro sąlygos Šiauliuose.“

„Sūduvos“ legionierius iš Sakartvelo Levanas Mačarašvilis teigė, kad komanda vis dar derina savo veiksmus.

„Rungtynės dėl „Optibet LFF Supertaurės“ buvo labai sunkios, kartais gal atrodėme kiek pasimetę, bet turėjome tą dieną geriausią vartininką pasaulyje. Pagal tai, ką mačiau, sąžiningai sakau, Tomas yra geriausias vartininkas, su kokiu man yra tekę žaisti, – kalbėjo kartvelas. – Rungtynės Vilniuje mums buvo sunkios, tačiau, manau, mes dar parodysime tai, ko mokomės treniruotėse, prie ko mus veda treneriai ir mūsų darbas.“

Būtent L. Mačarašvilis prieš savaitę įmušė paskutinį baudinį, kuris ir atnešė „Sūduvai“ pirmąjį sezono trofėjų.

„Finaluose buvo tekę mušti baudinius dukart ir šis buvo pirmasis, kai man pavyko įmušti, – nusišypsojo saugas. – Tikriausiai išmokau juos mušti.“

„Šiaulių“ ir „Sūduvos“ rungtynės sekmadienį 15 val. bus žaidžiamos Šiaulių Gytarių stadione. Rungtynės bus transliuojamos tiesiogiai per „TV3play“ platformą.


TIESIOGINĖ RUNGTYNIŲ TRANSLIACIJA