Septintojo turo rinktinėje – T. Radzinevičius ir K. Chvedukas

Septintojo turo rinktinėje – T. Radzinevičius ir K. Chvedukas

2008_inside

 

Septintajame ture daugiausia dėmesio nusipelnė išvykoje Utenos „Utenį” įveikusio „Klaipėdos granito” ir „Šiaulius” Vilniuje sutriuškinusių „Trakų” žaidėjai. Abi šios komandos rinktinėje turi po tris pozicijas.

 

Giedrius Kvedaras (Kauno „Stumbras”). Galima įžvelgti šio vartininko kaltės dėl antrojo Klaipėdos „Atlanto” įvarčio, kurį Dovydas Norvilas įmušė iš už baudos aikštelės ribų, bet karti visus šunis ant G.Kvedaro dėl pralaimėjimo 0:2 būtų mažų mažiausia neteisinga. Priešingai – jei ne vartininkas, klaipėdiečių įmuštų įvarčių grafoje būtų švietęs ne dvejetas, o šešetas ar septynetas. G.Kvedarui pavyko be įvarčių palikti rezutatyviausią „SMScredit.lt A lygos” snaiperį Andrejų Paniukovą, nors progų šis susikūrė tiek, kad kelioms rungtynėms pakaktų.

 

Rokas Urbelis („Klaipėdos granitas”). Savotiška žanro krizė dešiniojo gynėjo pozicijoje. Geresnių rungtynių yra sužaidę ir Andro Švrljuga iš Vilniaus „Žalgirio”, ir Deividas Česnauskis iš „Trakų”, ir Rolandas Baravykas iš „Atlanto”. Lieka rinktis iš to, kas yra, o R.Urbelis sėkmingai stabdė vieną pavojingiausių „Utenio” žaidėjų Mindaugą Grigaravičių bei prisidėjo prie uostamiesčio komandos pergalės 3:1.

 

Deividas Šemberas (Vilniaus „Žalgiris”). Vidurio gynėjo pozicijoje rungtynėse su Pakruojo „Kruoja” veteranas žaidė maždaug valandą. Po to pasikeitė vietomis su saugu Jurijumi Kendyšu ir patraukė ieškoti laimės prie varžovų vartų. Rado – nors ir nepasinaudojo realia proga antrojo kėlinio viduryje, 87-ąją minutę būtent „Žalgirio” kapitonas įmušė pirmąjį rungtynių įvartį iš 11 metrų baudinio ir paklojo pamatus žaliai baltų pergalei 2:0.

 

Kazimieras Gnedojus („Klaipėdos granitas”). Ne tik efektyviai griovė „Utenio” atakas, bet ir pats įmušė pirmojo kėlinio pabaigoje po standartinės situacijos. Kaip ir R.Urbelis, vidurio gynėjas K.Gnedojus nesugebėjo padėti komandai apsiginti nuo Dariaus Kazubovičiaus įvarčio, bet šiuo atveju galima priminti du niuansus. Pirma – pagrindinę klaidą klaipėdiečių saugai padarė aikštės viduryje. Antra – vykstant šiai „Utenio” atakai, „Klaipėdos granitas” jau pirmavo 3:0.

 

Edvardas Gaurilovas („Trakai”). Vis tvirčiau kairiojo gynėjo pozicijoje besijaučiantis riterių naujokas 4:0 prieš „Šiaulius” laimėtose rungtynėse naudojosi kiekviena proga kelti sumaištį savo krašte varžovų aikštės pusėje. E.Gaurilovo ir saugo Artiomo Gurenkos tandemas šiauliečiams buvo rimta problema, o bet kokius įtampos židinius savo aikštės pusėje „Trakų” gynėjai šįkart gesino ramiai bei negailestingai.

 

Karolis Chvedukas (Marijampolės „Sūduva”). Marijampoliečiai nuosekliai karšė kailį Kauno „Spyriui”, o K.Chvedukas pastebimai prie to prisidėjo. Valdydamas situaciją aikštės viduryje, Lietuvos rinktinės žaidėjas ir pats grasino varžovų vartams, sykį pataikė į virpstą baudos smūgiu, o rungtynių pabaigoje ir įmušė. „Sūduvos” pranašumas abejonių nekėlė – penki įvarčiai antrajame kėlinyje ir galutinė pergalė 5:1.

 

Dovydas Norvilas (Klaipėdos „Atlantas”). Per rungtynių su „Stumbru” pertrauką gavo trenerio Konstantino Sarsanijos pastabą: vartai yra tam, kad į juos būtų mušama. Saugas trenerį išgirdo – pirmajame kėlinyje pasirinkęs neteisingą sprendimą ir sužlugdęs vieną pavojingų „Atlanto” atakų, antrajame D.Norvilas efektingai įmušė. Be to, futbolininkas nemažai prisidėjo prie to, kad klaipėdiečiai aikštės viduryje dominuotų besąlygiškai.

 

Marius Papšys („Klaipėdos granitas”). Kaip visada aktyvus dešiniajame krašte, o šįsyk dar ir atsidūręs savo stichijoje – „Utenis” nuo uostamiesčio komandos atsiliko jau pirmojo kėlinio pabaigoje, todėl greitiems atakuojantiems klaipėdiečiams atsivėrė papildomų perspektyvų kontratakuojant. Kaip teisingai pastebėjo Utenos komandos kapitonas Žilvinas Banys, gaudyti tas kontratakas „Uteniui” sekėsi sunkiai.

 

Artiomas Gurenka („Trakai”). Vienintelis legionierius šioje „Top Sport” turo rinktinėje sužaidė kol kas geriausias savo rungtynes „SMScredit.lt A lygoje”. Kairiajame krašte baltarusis buvo matomas nuolat, o įvartis, kurį jis įmušė – tikras saldainis. Gavęs kamuolį kone prie šoninės linijos, A.Gurenka suklaidino du varžovų gynėjus, įsiveržė į baudos aikštelę ir žudančiu smūgiu nepalikęs jokių šansų „Šiaulių” vartininkui Povilui Valinčiui išvedė „Trakus” į priekį.

 

Lukas Kochanauskas („Trakai”). Nepailsdamas manevravo ties nuošalės riba, ne kartą šią taisyklę ir pažeisdamas. Bet savo šansų sulaukė. Galutinė puolėjo statistika – du įvarčiai ir rezultatyvus perdavimas. „Trakų” puolimas ir toliau lieka galingiausias lygoje, o penkis įvarčius šiame čempionate jau įmušęs L.Kochanauskas kartu su tiek pat kartų kamuolį į vartus siuntusiu Davidu Aršakianu yra pagrindinė smogiamoji šio mechanizmo dalis.

 

Tomas Radzinevičius („Sūduva”). Veteranas aikštėje spindi ryškiomis spalvomis. „Sūduvos” kapitonas šiemet įmušė jau devynis įvarčius, o per pastarąsias trejas rungtynes savo pavardę į rungtynių protokolus rezultatyvumo grafoje įrašė penkis kartus.Šiame ture T.Radzinevičiaus statistika buvo net geresnė už L.Kochanausko – prie dviejų įvarčių ir rezultatyvaus perdavimo marijampolietis dar pridėjo uždirbtą 11 metrų baudinį.