Sekmadienį „Sūduva“ pradės kovą dėl „Hegelmann LFF taurės“

Jau šeštadienį oficialiai startuoja dar vienas šio sezono lietuviško futbolo turnyras – Hegelmann LFF taurė.

Lff.lt

Šiame taurės varžybų sezone iš viso startuoja 30 komandų, tad norint iškovoti titulą reikia laimėti penkerias rungtynes, įskaitant ir finalą.

Nuo 1990-ųjų, kada Lietuva paskelbė nepriklausomybę ir kada taurės turnyras įgavo dabartinį pavadinimą, iki dabar buvo sužaisti 32 taurės turnyro sezonai.

Pirmaisiais naujosios LFF taurės laimėtojais 1990-aisiais tapo Klaipėdos „Sirijaus“ futbolininkai, kurie finale po baudinių serijos nugalėjo Vilniaus „Žalgirį“. Tai buvo pirmasis ir paskutinis Klaipėdos ekipos triumfas LFF taurės turnyre (dar vieną sykį anksčiau buvo iškovota „Tiesos“ taurė, kuri iki Nepriklausomybės buvo LFF taurės atitikmuo), mat jau po kelių metų pajūrio klubas iširo.

Apskritai per visą LFF taurės turnyro istoriją neabejotini lyderiai yra Vilniaus „Žalgirio“ ekipa, kuri trofėjų aukštyn kėlė net 12 kartų, arčiausiai jų – Panevėžio „Ekrano“ ir „FBK Kauno“ klubai, kurie taurę iškovojo po 4 sykius, 3 kartus turnyro nugalėtojais tapo Marijampolės „Sūduva“.

Po du kartus varžybose triumfavo Šiaulių „Kareda“ bei Klaipėdos „Atlantas“, o dar penkios komandos turnyrą laimėjo po sykį. Tai – jau minėtas „Sirijus“, Vilniaus „Makabi“, Kauno „Inkaras“, Kauno „Stumbras“ bei FK „Panevėžys“.

Tuo tarpu kalbant apie trenerius, tai yra trys strategai, kurie šį trofėjų aukštyn kėlė po tris kartus – Benjaminas Zelkevičius ir Valdas Dambrauskas skirtingais laikotarpiais šiuos titulus iškovojo treniruodami Vilniaus „Žalgirį“, o Valdas Urbonas kartą taip pat laimėjo su „Žalgiriu“, o dar du sykius triumfavo vadovaudamas savo gimtojo miesto Panevėžio „Ekranui“.

Įdomu tai, jog per iš visų 32 vykusių finalų, nugalėtojas per pagrindinį laiką paaiškėjo 21 kartą.

Penkis kartus mačo baigtis sprendėsi pratęsime, o bene įspūdingiausiai šiame kontekste atrodo Šiaulių „Karedos“ pergalė 1998-1999 metų sezono taurės finale, kai finalo susitikimo su „FBK Kaunas“ pagrindinis laikas baigėsi be įvarčių, o pratęsimo metu šiauliečiai pasiuntė net tris įvarčius ir taip iškovojo triuškinamą pergalę 3:0.

Šešis kartus finalo rungtynės nukeliavo ir iki 11 baudinių serijos, o toks scenarijus įvyko ir praėjusių metų finale, kur „Panevėžys“ po baudinių palaužė Marijampolės „Sūduvą“ ir taip pirmą sykį savo ekipos istorijoje iškovojo šį titulą.

Šių metų Hegelmann LFF taurė startuoja jau šį šeštadienį, o per keturias dienas iš viso bus sužaistos 14 pirmojo etapo rungtynių. Į varžybų aštuntfinalį burtų keliu be kovos pateko „Kauno Žalgiris“ (A lyga) bei Kauno „Be1“ iš LFF II lygos.