R. Habranas ir C. Tira: „Stengsimės daryti tai, ko iš mūsų laukiama labiausiai“

R. Habranas ir C. Tira: „Stengsimės daryti tai, ko iš mūsų laukiama labiausiai“

Marijampolės „Sūduvos“ naujokai prancūzas Romainas Habranas ir rumunas Catalinas Tira sako, kad komandos vyriausiojo trenerio Victoro Basadre diegiamas žaidimo stilius yra jiems artimas.

„Džiaugiuosi čia būdamas, man tai yra naujas iššūkis, nauja šalis ir nauja patirtis, – sakė R. Habranas.

26 metų prancūzas yra PSG auklėtinis, sužaidęs 5 rungtynes Prancūzijos jaunimo rinktinėje. Krašto saugo ir puolėjo pozicijose galintis žaisti futbolininkas buvo skolinamas kitoms Prancūzijos komandoms („Sochaux“, „Stade Lavallois“, „Boulogne“), o 2018-aisiais atsisveikino su PSG ir persikėlė į Belgijos „Royal Antwerp“. 2018-2019 m. sezoną prancūzas praleido Izraelio „Ashdod“, o vėliau žaidė Ispanijos „Gimnastic“ bei „Melilla“ ekipose.

Draugų, žaidusių Lietuvoje, R. Habranas neturi, tad dėl rekomendacijos kreipėsi į kaimyninėje šalyje – Baltarusijoje – žaidusį bičiulį.

„Jis sakė, kad „Sūduva“ yra geras, stabilus klubas, turintis gerą vardą. Internete dar pasižvalgiau daugiau informacijos apie klubą, pamačiau, kad komanda keletą metų iš eilės žaidė Europos lygos atkrintamajame etape. Tuomet ilgai negalvojau“, – sakė krašto saugas.

Pirmosios treniruotės Marijampolėje prancūzui paliko gerą įspūdį.

„Man patinka treneris, jo vizija. Jis nori, kad komanda kontroliuotų kamuolį, sakyčiau, žaistų ispaniško stiliaus futbolą. Man tai yra gerai, mėgstu tokį futbolą, – kalbėjo R. Habranas. – Tikiuosi, šiemet laimėsime lygą ir nuveiksime ką nors gero UEFA Konferencijų lygoje. Pats stengsiuosi daryti tai, ko iš manęs laukiama labiausiai – mušti įvarčius ir atlikti rezultatyvius perdavimus.“


2021-ŲJŲ „SŪDUVOS“ ABONEMENTAS – BŪDAS KIEKVIENAM PRISIDĖTI PRIE KLUBO GYVAVIMO!


C. Tirai informacijos apie „Sūduvą“ ieškoti nereikėjo, klubo pavadinimas jam jau buvo gerai žinomas.

„Buvau Rumunijoje, kai agentas paklausė, ar domintų galimybė žaisti „Sūduvoje“? Aš žinojau Lietuvos čempionatą, jo klubus, žinojau, kad „Sūduva“ yra vienas pagrindinių šalies klubų, tad daug negalvojęs pasakiau, kad tokia galimybė domina. Po to paskambino treneris, papasakojo savo idėjas, lūkesčius, man viskas tiko ir netrukus sutikau pasirašyti sutartį“, – sakė puolėjas.

Taip pat 26 metų C. Tira yra žaidęs įvairiose Rumunijos komandose, o užsienyje save išbandė Olandijos „Den Haag“, Azerbaidžano „Neftči“ ir Graikijos „Episkopi“ komandose.

Rumunas, skirtingai nei R. Habranas, turėjo „Sūduvoje“ jau žaidžiantį pažįstamą žmogų. 2019-2020 m. C. Tira žaidė kartu su argentiniečiu Nicolas Gorobsovu rumunų „Voluntari“ ekipoje.

„Be abejo, kalbėjau su Goro, jis viską papasakojo, sakė, kad čia yra ir klubas geras, ir gera šalis, ir geri aistruoliai. Buvo vien geri atsiliepimai“, – pasakojo futbolininkas.

Rumunui patiko ir pirmoji pažintis su V. Basadre metodais.

„Treniruotės yra tikrai įdomios, visi klube mane gerai priėmė, esu viskuo patenkintas, – sakė C. Tira. – Reikia gerai pasirengti sezonui ir siekti savo tikslų. Kalbėjome su Goro, kad mūsų tikslas yra kovoti dėl čempionų titulo. Stengsiuosi mušti įvarčius ir būti kuo naudingesnis.“