Podgoricoje – antrasis rinktinės pralaimėjimas Tautų lygoje

Lietuvos rinktinė lieka be taškų UEFA Tautų lygos C diviziono 4 grupėje. Pirmadienio vakarą Edgaro Jankausko treniruojama komanda Podgoricoje turėjo pripažinti Juodkalnijos pranašumą 0:2.

Lyginant su penktadienio rungtynėmis su Serbija, lietuvių startinėje sudėtyje įvyko trys pasikeitimai. Justas Lasickas, Povilas Leimonas ir Modestas Vorobjovas pakeitė Mantą Kuklį, Algį Jankauską ir Rolandą Baravyką.

Juodkalnija nuo rungtynių pradžios primetė lietuviams savąjį žaidimą – jie daugiau kontroliavo kamuolį, greitai skirstė perdavimus svečių aikštės pusėje.

Tačiau Lietuvos komanda taip pat bandė ieškoti galimybių priekyje. 5 minutę Fedoras Černychas būdamas varžovų apsuptyje pabandė smūgiuoti kamuolį, bet jis atsimušė nuo žemės į vartininko rankas.

15 minutę lietuviai surengė ambicingą ataką. Arvydas Novikovas įsiveržė į baudos aikštelę ir atliko perdavimą jos viduryje buvusiam Vykintui Slivkai. Pastarajam nepavyko prisitaikyti ir smūgiuotas kamuolys skriejo šalia vartų.

Vėliau savo vartus teko gelbėti Ernestui Šetkui. 20 minutę Marko Jankovičius baudos aikštelės dešiniajame krašte atliko galingą šūvį, bet tauragiškis atrėmė smūgį.

Po daugiau nei dešimties minučių kilo dar vienas gaisras Lietuvos baudos aikštelėje. Fatosas Bečirajus iš kelių metrų smūgiavo į vartus galva, bet E. Šetkus sureagavo atletiškai ir atmušė kamuolį.

34 minutę arbitras skyrė vienuolikos metrų baudinį į lietuvių vartus, kai Povilas Leimonas po varžovo smūgio sužaidė ranka baudos aikštelėje. Baudinį sėkmingai realizavo Juodkalnijos kapitonas Stefanas Savičius.

Po kelių minučių juodkalniečiai padvigubino pranašumą. Varžovai perėmė kamuolį šalia Lietuvos baudos aikštelės, o po Žarko Tomaševičiaus perdavimo M. Jankovičius iš arti smūgiavo tiksliai.

Pirmas kėlinys baigėsi šeimininkams pirmaujant 1:0.

Po pertraukos Lietuvos rinktinėje įvyko du keitimai – M. Kuklys pakeitė O. Verbicką, o Valdemaras Borovskis pasirodė aikštėje vietoje P. Leimono.

Lietuviai stengėsi ieškoti galimybių įmušti. 56 minutę A. Novikovas pasitaisė kamuolį prie baudos aikštelės prieigų, bet jo smūgiuotą kamuolį pažeme sustabdė vartininkas.

Dar vienas gražus blykstelėjimas atakoje įvyko 64 minutę – Fedoras Černychas gražiai prasiveržė pro kelis varžovus dešiniajame atakos krašte ir perdavė kamuolį V. Slivkai, kuris išradingai smūgiavo kamuolį kulniuku. Smūgį sulaikė vartininkas.

Vėliau į žaidimą šviežio kraujo bandė įnešti po keitimo aikštėje pasirodęs Darvydas Šernas. Vis dėlto bendras žaidimo tempas sumažėjo, o rezultatas nepakito iki paskutinio teisėjo švilpuko.

Juodkalnija šventė pergalę 2:0 ir įsirašė ketvirtą tašką. Lietuviai po dviejų rungtynių lieka be taškų. Kitas Tautų lygos rungtynes Lietuva žais spalio 11 dieną, kai LFF stadione priims Rumunijos nacionalinę komandą.