P.Kiselevskis: „Sezono pradžia buvo sunki, bet ateityje viskas bus gerai“

P.Kiselevskis: „Sezono pradžia buvo sunki, bet ateityje viskas bus gerai“

SONY DSC1994 metais gimęs Povilas Kiselevskis pamažu įsitvirtina pagrindinėje „Sūduvos“ komandoje. Pirmose sezono rungtynėse su „Atlantu“ Povilas aikštėje pasirodė po keitimo, mačą su „Šiauliais“ pradėjo startinėje sudėtyje, o trečiajame ture treneriai nutarė patausoti jaunąjį saugą dėl patirtos nesunkios traumos.

Fksuduva.lt pasikalbėjo su P.Kiselevskiu apie 2013 metų „Smscredit.lt“ A lygos čempionato pradžią.

 

 

–   Povilai, kaip vertini „Sūduvos“ komandos sezono pradžią?

–   Rungtynės su „Atlantu“ buvo sunkios, chaotiškos. Susitvarkėme tik rungtynių pabaigoje, kai pabandėme paspausti varžovus. Bet jiems pavyko įmušti labai įspūdingą įvartį, nuo kurio apsiginti negalėjome. Mačas su „Šiauliais“ prasidėjo neblogai, bet po N.Radžiaus „iškritimo“ iš rikiuotės žaidimas kiek išsiderino. Laikui bėgant atrodė, kad bus vis sunkiau įmušti įvartį…

Trečiojo turo rungtynės su „Tauru“ buvo labai svarbios psichologiškai. Pagaliau įmušėme įvarčius, komandoje pasijautė palengvėjimas. Po šio laimėjimo tarp žaidėjų įsivyravo visai kitokios nuotaikos.

Galima sakyti, kad sezono pradžia buvo sunkoka, bet ateityje, manau, viskas bus gerai.

 

–  Kokią įtaką komandos žaidimui, tavo nuomone, turėtų traumuoti K.Chvedukas, R.Ledesma, M.Šoblinskas?

–  Be abejonės, komandai tai labai svarbūs futbolininkai.  Jie gali padėti užvaldyti aikštės vidurį, o juk yra sakoma, kad jeigu laimi aikštės vidurį, laimi ir rungtynes. Pats asmeniškai iš šių žaidėjų turiu labai daug ko pasimokyti, nes tai patyrę aukšto lygio futbolininkai.

 

–   Nuo praėjusio sezono pabaigos žaisdamas A lygoje įgavai nemažai patirties. Ar jau jautiesi visiškai pasiruošęs žaisti pagrindinėje komandoje?

–   Prisimenu, kad kai pernai gavau šansų žaisti, man trūko pasitikėjimo, labai jaudinausi. Šiais metais jaučiuosi tvirčiau. Manau, kad atėjo laikas žaisti pagrindinėje komandoje. Galima sakyti, kad prasimušti reikia dabar arba niekada. Kai esi tokio amžiaus, reikia pasirinkti, ar žaisti futbolą, ar eiti ieškotis kito darbo. Taigi manau, kad būtų pats laikas pradėti žaisti.

 

–  Į komandą atvykus D.Gvildžiui, netrukus sulaukei šanso rungtyniauti. Ar jauti šio trenerio pasitikėjimą?

–  Taip, iš tikrųjų šio trenerio pasitikėjimą jaučiu nuo pat pradžių. Malonu, kad treneris nebijo išleisti į aikštę. Apskritai D.Gvildys pasitiki jaunimu, suteikia jiems galimybę atsiskleisti. Rungtynėms pasibaigus, su treneriu visuomet jas analizuojame. Jis pasako, kas yra gerai ir ką galima pataisyti. Tai padeda tobulėti.

 

–   Kokius priekaištus dažniausiai girdi iš trenerio lūpų?

–   Dažniausiai girdžiu priekaištą dėl laiku nepakeistos žaidimo pusės.

 

–  „Sūduva“ yra jauna komanda. Kurie žaidėjai tau atrodo svarbiausi aikštėje ir už jos  ribų?

–   N.Valskis prikuria daug problemų varžvovų gynybai, P.Davidovs rikiuoja mūsų gynybą ir yra svarbus žmogus už aikštės ribų. Jis „auklėja“ komandą, jaunus žaidėjus. Pavelas palaiko tvarką komandoje ( šypsosi ). Prie lyderių priskirčiau ir komandos kapitoną Povilą Leimoną. Vertingų patarimų negaili didelę patirtį sukaupęs N.Radžius.

 

–  Vasarą Lietuvoje vyks U-19 Europos čempionatas. Ar kartais susimąstai apie laukiantį iššūkį?

–   Na, nėra aišku, ar būsiu pakviestas į šią komandą, nors to labai norėčiau. Neslėpsiu, keletą kartų esu pagalvojęs apie tai, kad jeigu mane pakvies, tai bus didelis, bet labai malonus iššūkis man. O šiuo metu esu visiškai susikoncentravęs į žaidimą „Sūduvoje“, A lygoje.

 

–  Ar šiais metais „Sūduvos“ gerbėjai gali tikėtis išvysti P.Kiselevskio įvartį A lygos varžybose?

–   Kiekvieną kartą eidamas į aikštę tikiesi įmušti įvartį. Būtų smagu pasižymėti A lygoje. Kiekvienose rungtynėse, kai žaidi, būna viena ar dvi progelės įmušti įvartį, bet kol kas man nepavyko to padaryti.

 

–   Artimiausias rungtynes „Sūduva“ žais su Alytaus „Dainavos“ klubu. Kokia šių rungtynių reikšmė?

–   Reikšmė labai didelė. Po pergalės prieš „Taurą“ komanda yra psichologiškai pakylėta, o įveikus ir „Dainavą“ savijauta būtų dar geresnė. Būtų gerai pasitikti rungtynes su „Ekranu“ turint kuo didesnį pasitikėjimą savimi.