Marijampolėje – 4 kategorijos stadionams reikalingi atnaujinimai

Marijampolėje – 4 kategorijos stadionams reikalingi atnaujinimai

Marijampolės „Sūduvos“ futbolo klubas priverstinės sezono pertraukos metu nesustabdė savo stadiono – „Hikvision“ arenos – atnaujino darbų. Laikantis visų Vyriausybės nustatytų saugumo reikalavimų, buvo toliau vykdomi atnaujinimai, reikalingi tam, kad arena kuo labiau atitiktų 4 kategorijos stadionams taikomus reikalavimus.

Gerą stadiono būklę patvirtino „Sūduvai“ suteikta 2020-2021 metų sezono UEFA licencija.


TAPKITE „SŪDUVOS“ RĖMĖJAIS NEPATIRDAMI PAPILDOMŲ IŠLAIDŲ!


„Trejus metus iš eilės mūsų stadionas buvo tikrinamas dėl atitikimo Europos lygos grupių etapo reikalavimams, kasmet stengėmės gerinti sąlygas ir gaudavome vis palankesnį įvertinimą. Kiekvienais metais UEFA mums pateikdavo detalų trūkumų sąrašą, karantino metu taip pat nuolat tarėmės, konsultavomės su UEFA, Lietuvos futbolo federacijos (LFF) atstovais ir stengėmės tuos trūkumus vieną po kito šalinti, – sakė „Sūduvos“ prezidentas Vidmantas Murauskas. – Ir klubas, ir Marijampolės savivaldybė supranta, kad anksčiau ar vėliau į stadionus sugrįš visi žiūrovai, todėl bendromis jėgomis stengiamės kuo geriau tam pasirengti. Esant galimybei, būtų smagu vėl Marijampolėje išvysti žaidžiančią ir Lietuvos rinktinę.“

Vienas svarbiausių dabar baigiamų atlikti darbų – apšvietimo sistemos atnaujinimas. Stadione keičiama dalis per dešimtmetį nusilpusių lempų ir jau netrukus apšvietimas vėl sieks reikalaujamą kiekį liuksų.

„Hikvision“ arenoje keičiamos per 10 metų veiklos nusilpusios lempos.

Taip pat arenoje įrengti nauji žiūrovų įėjimo besisukantys varteliai, kurių skaičius išaugo nuo 6 iki 15-os. Tai turi užtikrinti spartų žmonių patekimą į rungtynes net esant dideliems srautams.

Kiek pertvarkytos ir tribūnos. Jose įrengtos specialios vietos televizijos komentatoriams su visomis komunikacijomis, atnaujintos žurnalistų darbo vietos. Be to, įrengta speciali filmavimo platforma, TV studija, iš kurios atsiveria vaizdas į aikštę.

Po didžiąja tribūna esančioje erdvėje įrengta vieta antrajai studijai, atnaujinti komandų ir teisėjų persirengimo kambariai, dopingo kontrolės patalpa, įrengta žurnalistų darbo patalpa, patobulinta spaudos konferencijų salė, ženkliai išplėsta VIP asmenų priėmimui skirta patalpa.

Įrengtų žiūrovų įėjimo vartelių kiekis jau dabar atitinka 8 000 vietų stadionui keliamus reikalavimus.

Išspręstas ir aikštės šildymo klausimas – pasirašyta sutartis su LFF dėl jos turimos specialios uždangos, kuri leistų išsaugoti gerą aikštės kokybę šaltuoju metų laiku, nuomos.

„Užbaigus visus dabar vykdomus darbus, negalėsime įvykdyti tik vieno 4 kategorijos stadionams keliamo reikalavimo – arenoje nebus 8 tūkst. vietų žiūrovams. Tikimės, kad tai nebūtų didelė kliūtis, nes Marijampolės dydžio miestui stadione dabar esančio vietų kiekio visiškai užtenka, ir UEFA galėtų pritaikyti išimtį, – sakė V. Murauskas. – Vis dėlto esame pasirengę ir preliminarų papildomos tribūnos projektą, žinome, per kiek laiko ir už kiek lėšų ji galėtų iškilti. Besisukančių žiūrovų įleidimo vartelių kiekis jau dabar įrengtas toks, kad jo užtektų ir 8 tūkst. vietų stadionui aptarnauti.“