M. Ugge: „Žaidimas „Sūduvoje“ – daugiau nei darbas“ (video)

M. Ugge: „Žaidimas „Sūduvoje“ – daugiau nei darbas“ (video)

10

 

Praėjusią savaitę į Marijampolės „Sūduvos“ gerbėjų klausimus atsakinėjo šios ekipos gynėjas Maximiliano Ugge. Trečiąjį sezoną Marijampolėje rungtyniaujantis futbolininkas 2015 metų „Smscredit.lt A lygos“ čempionate yra pelnęs keturis įvarčius.

 

24-erių metų amžiaus gynėjas savo futbolininko karjerą pradėjo Bergame, o po kelerių metų praleistų gimtojo miesto futbolo mokykloje, jo karjera pakrypo į Milaną ir vieną didžiausių šalies klubų „Inter“. Pasak futbolininko, jam tapti profesionalu padėjo didžiulis artimųjų palaikymas, už kurį M. Ugge yra labai dėkingas savo šeimai.

 

„Aš futbolininku nusprendžiau būti dėl to, nes Italijoje futbolas – didžiulė aistra. Padėjo visa mano šeima, nes jie aukojosi dėl manęs – turėjo vežti į treniruotes, turnyrus, kurie vyko visoje šalyje, kuomet žaidžiau „Inter“ jaunimo komandoje. Be tėvų palaikymo viskas būtų buvę sunkiau. Galiu dėkoti tik savo šeimai.“

 

Italas į Marijampolę atvyko beveik prieš trejetą metų. Žiemos periodu į svečią šalį atvykęs M. Ugge buvo nustebintas oro sąlygomis, kurių Italijoje patyręs nebuvo.

 

„Buvo sunku. Atvykus čia viskas labai skyrėsi nuo to, prie ko buvau pratęs Italijoje. Oras nebuvo labai geras – žiemą labai šalta ir daug sniego, tai buvo neįprasta. Bet žinote, kai būni toje pačioje vietoje tris metus – prie visko pripranti ir dabar nieko blogo apie gyvenimą Marijampolėje pasakyti negalėčiau. Tik tiek, kad norėtųsi daugiau pramogų, kurių šiame mieste nėra labai daug, todėl kartais būna nuobodu.“ – apie pirmuosius įspūdžius Marijampolėje pasakojo italas.

 

Vidurio gynėjo pozicijoje rungtyniaujantis futbolininkas yra kilęs iš Bergamo miesto, todėl nenuostabu, kad palaiko savo vaikystės komandą – „Atalanta“. M. Ugge pasakojo, jog lengva palaikyti „didžiuosius“ klubus, todėl jis mėgaujasi sekdamas mažesnio klubo pasirodymus Italijos čempionate.

 

„Palaikau vieną mažo miesto komandą Bergamo „Atalanta“ iš Italijos. Kodėl? Sunku paaiškinti. Didžioji dalis fanų Italijoje palaiko didžiuosius klubus – „Inter“, „Milan“, „Juventus“. Šias komandas palaikyti yra lengva, bet aš mėgaujuosi palaikydamas mažesnį „Atalanta“ klubą. Tai suteikia daugiau emocijų.“

 

M. Ugge Lietuvoje gyvena jau beveik trejetą metų, tad nenuostabu, kad beveik kasdien jam tenka susidurti su sudėtinga lietuvių kalba. 24-erių metų amžiaus gynėjas pasakojo, jog po ne trumpo laiko Lietuvoje jau supranta aplinkinių pokalbių esmę bei sugeba susikalbėti paprastomis frazėmis.

 

„Aš nesistengiau mokintis, tačiau kai kiekvieną dieną žmonės aplink tave kalba lietuviškai – pradedi suprasti pokalbių esmę. Nesvarbu į kokią šalį nuvažiuotum – pirmiausia išmoksti keiksmažodžių. Bet lietuviškai aš galiu pasakyti „kaip tau sekasi“, „koks tavo vardas“ ir taip toliau.“ – apie lietuvių kalbos subtilybes pasakojo italas.

 

Milano „Inter“ akademijoje M. Ugge rungtyniavo kartu su ne vienu šiuo metu žinomu futbolininku. Skandalingasis „Milan“ puolėjas Mario Balotelli taip pat rungtyniavo kartu su M. Ugge. „Sūduvos“ gynėjas neslėpė, kad jau tada M. Balotelli mėgo „išsiskirti“ ne tik futbolo aikštelėje linkęs jaunuolis.

 

„M. Balotelli buvo toks pat „pašėlęs“ kaip ir dabar. Galbūt anksčiau treneriai jam neskyrė didelio dėmesio dėl jo kvailysčių, nes jis buvo mažas vaikas. Tikriausiai dėl to jis šiuo metu nėra superžvaigždė futbolo pasaulyje. Pamenu vieną istoriją, kuomet Mario su keletu draugų per langą šaudė su netikru šautuvu.“ –apie skandalingąjį puolėją sakė M. Ugge.

 

Pokalbio pabaigoje pasakodamas apie „Sūduvos“ reikšmę savo karjerai gynėjas teigė, jog Marijampolės ekipa – svarbus žingsnis jo karjeroje.

 

„Marijampolės „Sūduva“ šiuo metu – daugiau nei darbas. Tai labai svarbus žingsnelis mano karjeroje ir po trejų čia praleistų metų – tai mano šeima. Vieną dieną, kuomet reikės viską palikti – bus labai liūdna. Bet toks futbolininkų gyvenimas ir negali žinoti kas nutiks rytoj.“