M. Topčagičius: „Crvena zvezda“ gerbiame, tačiau tikrai nebijome“

M. Topčagičius: „Crvena zvezda“ gerbiame, tačiau tikrai nebijome“

Rezultatyviausias šio sezono Marjampolės „Sūduvos“ žaidėjas Mihretas Topčagičius su nekantrumu laukia antradienio, kuomet stipriausia Lietuvos komanda Čempionų lygos atrankoje stos į kovą su Belgrado „Crvena zvezda“.

Prieš metus puolėjas iš Austrijos rungtynes Belgrade su Serbijos čempionais pradėjo starto vienuoliktuke, tačiau jau po 8 min. dėl traumos turėjo užleisti vietą aikštėje komandos draugui. Į aikštę 31 metų futbolininkas sugrįžo tik per LFF Supertaurės rungtynes šių metų vasario pabaigoje ir taikliu smūgiu prisidėjo prie „Sūduvos“ pergalės prieš Vilniaus „Žalgirį“.

Deja, prieš pat A lygos 4 turo rungtynes Kaune M. Topčagičius vėl patyrė traumą ir dar mėnesiui iškrito iš rikiuotės.

Sąskaitoje – jau 11 įvarčių

Gegužės pradžioje į aikštę sugrįžęs „Sūduvos“ legionierius po truputį įsibėgėjo taip, kad tapo rezultatyviausiu komandos žaidėju.  Sudėjus Supertaurės, LFF taurės ir A lygos rungtynes M. Topčagičius penė jau 11 įvarčių.

A lygoje per pastarąsias 8 rungtynes puolėjas pelnė 8 įvarčius, o pastarosiose dvejose rungtynėse pasižymėjo dubliu ir „hetriku“.

„2-3 metus iš eilės vis patirdavau traumas, todėl buvo sunku sugrįžti į ritmą. Džiaugiuosi, kad dabar esu sveikas, nebėra traumų, įgijau gerą sportinę formą ir mušu įvarčius. Labai smagu, kad tai padeda komandai laimėti. Tai yra svarbiausia, – sakė M. Topčagičius. – Vis dėlto manau, kad galiu žaisti dar daug geriau.“

Puolėjo įvarčiai leidžia „Sūduvai“ išlikti A lygos turnyro lentelės viršūnėje. Komandos žaidimą legionierius taip pat vertina gerai.

„Žaidžiame gerai, kuriame progas įvarčiams pelnyti, jų sukuriame vis daugiau. Reikia tik kompaktiškesnės komandinės gynybos ir esu tikras, kad viskas bus gerai“, – tvirtino austras.

„Sūduvoje“ šiuo metu yra net 6 puolėjai, tad konkurencija dėl vietos aikštėje yra ypatingai didelė. Pastaruoju metu marijampoliečių vyriausiasis treneris Vladimiras Čeburinas sugalvojo naujovę – ėmė leisti į aikštę iš karto 3 puolėjus: M. Topčagičių, Sandro Gotalą ir Josipą Tadičių.

Šis trio per pastarąsias dvejas rungtynes tapo neišsprendžiama mįsle Klaipėdos „Atlanto“ ir „Kauno Žalgirio“ gynėjams. Uostamiesčio komandą marijampoliečiai nugalėjo 4:1, o laikinosios sostinės – 3:0.

„Nesu buvęs komandoje, kuri turėtų 6 puolėjus, tai neįprasta, – nusišypsojo M. Topčagičius. – Man nesvarbu, su kuo žaisti kartu – visi kartu treniruojamės, esame viena komanda. Su Sandro ir Josipu visi esame protingi žaidėjai, suprantame vienas kitą, tačiau mums reikia daugiau laiko, nes kartu sužaidėme kol kas tik dvejas rungtynes.“

Išskiria M. Mariną

Atrodo, A lygoje „Sūduva“ pajuto ritmą, tačiau dabar nacionalinį čempionatą teks kuriam laikui pamiršti. Jau antradienį 21 val. Marijampolėje „Sūduva“ stos į kovą su Belgrado „Crvena zvezda“ Čempionų lygos atrankos I etape.

Po rungtynių su „Kauno Žalgiriu“ šalies čempionai surengė vieną treniruotę, penktadienį ilsėjosi, o nuo šeštadienio visas mintis sutelkė tik į mačą su Serbijos čempionais.

„Pernai su jais žaidėme, viskas mums susiklostė nekaip, tačiau manau, kad šiais metais esame stipresni, turime daugiau kokybės, – sakė M. Topčagičius. – Mes dabar esame geros formos, o jie dar nepradėjo savo sezono ir tikriausiai patys nelabai žino, kokios formos yra. Rengsimės šioms rungtynėms labai rimtai ir stengsimės pasiekti teigiamą rezultatą. Be abejo, bus labai sunku. „Crvena zvezda“ žaidė Čempionų lygos grupių etape, mes juos labai gerbiame, tačiau tikrai nebijome. Manau, jie kontroliuos kamuolį, o mes stengsimės gerai gintis ir bandyti susikurti progų įvarčiams pelnyti greitose atakose.“

Apie varžovus puolėjas kol kas neturi labai daug informacijos.

„Be abejo, sekiau jų rezultatus, jie kaip tik surengė treniruočių stovyklą Austrijoje. Mačiau ir rungtynes su Sankt Peterburgo „Zenit“. Vis dėlto tai buvo kontrolinės rungtynės, nežinau, kaip jie joms rengėsi, gal treniruotės buvo sunkios ir žaidėjai buvo pavargę? Sunku ką nors vertinti, – apie Serbijos čempionų žaidimą kalbėjo M. Topčagičius. – Jų komandoje dabar keičiasi ir žaidėjai, nežinau visų, kas išėjo ar atėjo. Žinau tik „Crvena zvezda“ kapitoną Marko Mariną, kuris žaidė Bundeslygoje, Vokietijos rinktinėje, Londono „Chelsea“. Tai viską pasako apie žaidėjo lygį. Varžovai tikrai bus labai stiprūs.“

Vis dėlto futbolininkas tiki, kad „Sūduva“ gali mesti iššūkį garsiems varžovams.

„Galimybių būna per kiekvienas rungtynes. Aišku, bus labai sunku, tačiau mes tikrai lauksime savo galimybių – gal įmušime po standartinės padėties, gal greitos atakos metu, gal dukart? Atiduosime visas jėgas, stengsimės būti tokia gera komanda, kokia tik galime“, – užbaigė M. Topčagičius.

Pirmąsias rungtynes „Sūduva“ ir „Crvena zvezda“ Marijampolėje žais liepos 9 d. 21 val. Futbolo gerbėjai gali įsigyti bilietus į šį mačą bilietai.lt tinklalapyje ir kasose (Marijampolėje: MAXIMA XXX informacijos skyrius, V. Kudirkos g. 3; MAXIMA XX informacijos skyrius, Bažnyčios g. 38).


 ĮSIGYKITE BILIETĄ Į ČEMPIONŲ LYGOS  RUNGTYNES DABAR!