M. Kovačevičius: „Sezono pradžia – gera, bet galėjo būti geresnė”

M. Kovačevičius: „Sezono pradžia – gera, bet galėjo būti geresnė”

Kova

 

Marijampolės „Sūduvoje“ antrus metus rungtyniauja gynėjas iš Serbijos Milošas Kovačevičius. Neseniai savo 24 gimtadienį atšventęs futbolininkas baltus ir raudonus „Sūduvos“ marškinėlius vilkėjo 24-iose oficialiose rungtynėse.

 

Kovingasis serbas portalui fksuduva.lt papasakojo apie gyvenimą Lietuvoje, karjeros pradžią, kalbos barjerą bei žaidimą Juodkalnijos jaunimo rinktinėje.

 

– Milošai, į Lietuvą atvykai prieš metus laiko. Kaip vertini laiką praleistą „Sūduvoje“?

– Jaučiuosi laimingas Marijampolėje, „Sūduvoje“, neturiu kuo skųstis. Jausčiausi dar geriau, jei praėjusiame sezone būtume iškovoję prizinę vietą „Smscredit.lt A lygos“ čempionate. Bet yra kur tobulėti ir tikiuosi, jog ant prizininkų pakylos užlipsime šiais metais.

 

– Su kokiais didžiausiais sunkumais susidūrei atvykęs į Lietuvą?

– Atvykus didžiausias sunkumas buvo bendravimas. Angliškai kalbėjau labai prastai, bet žingsnelis po žingsnelio tobulinau savo kalbos įgūdžius ir dabar jokio diskomforto dėl to nejaučiu, gebu susikalbėti su komandos draugais ir šios problemos nebeliko.

 

– Ar kalbos barjeras apsunkino bendravimą futbolo aikštėje?

– Taip, buvo sunku bendrauti su komandos draugais ne tik aikštėje, bet ir už aikštės ribų, tačiau po kiek laiko aš pramokau anglų kalbos ir viskas pakrypo gera linkme.

 

– Kaip jautiesi Marijampolėje? Ką dažniausiai veiki laisvalaikiu?

– Marijampolėje jaučiuosi gerai, tai mažas ir jaukus miestas, kuris man primena mano gimtąjį Vrbas miestą Serbijoje. Kai turiu laisvo laiko mėgstu bendrauti su komandos draugais, eiti pavalgyti, paskaityti knygą ar pažiūrėti filmą.

 

– Žaidi kairiojo gynėjo pozicijoje. Ar visada rungtyniavai šioje pozicijoje ar yra tekę žaisti ir kitur?

– Žaisdamas profesionaliai rungtyniavau tik kairiojo krašto gynėjo pozicijoje, tačiau jaunimo komandose žaidžiau ir vidurio gynėju, taip pat krašto bei centro saugu.

 

– Savo karjeroje esi rungtyniavęs Juodkalnijos U-19 rinktinėje ir netgi įmušęs įvartį. Kokie prisiminimai iš tų laikų?

– Taip, žaidžiau Juodkalnijos jaunimo rinktinėje viename atrankos į Europos čempionatą etape. Pirmame atrankos etape užėmėme antrąją vietą grupėje ir patekome į Elitinį atrankos etapą. Tačiau šiame etape patyrėme tris pralaimėjimus ir baigėme savo pasirodymą atrankoje. Atstovaudamas Juodkalnijos jaunimo rinktinę pelniau kol kas įspūdingiausią įvartį savo karjeroje į Makedonijos U-19 vartus. Prisiminimai iš tų dienų yra patys geriausi, žaisti jaunimo rinkinėje buvo naudinga patirtis.

 

 

– Esi serbas, bet žaidei Juodkalnijos jaunimo rinktinėje. Kaip tai nutiko?

– Iki 2006 metų buvo viena valstybė – Serbija ir Juodkalnija. 2006 metais Juodkalnija paskelbė savo nepriklausomybę ir atsirado dvi valstybės. Abiejų valstybių piliečiai turėjo tokius pačius pasus, tad sportininkai kurį laiką galėjo pasirinkti ką nori atstovauti – Juodkalniją ar Serbiją.

 

– Iki atvykstat į Lietuvą žaidei Serbijoje. Kaip vertintum savo karjeros laikotarpį gimtojoje šalyje?

– Karjeros laikotarpį Serbijoje vertinu gerai. Aukščiausioje šalies futbolo lygoje debiutavau sulaukęs 16 metų amžiaus, iš viso sužaidžiau virš trisdešimt rungtynių. Tikrai ne vieną kartą teko žaisti prieš Belgrado „Partizan“ ir „Cervena Zvezda“.

 

– Čempionatą „Sūduva“ pradėjo trimis pergalėmis, pralaimėjimu ir lygiosiomis. Kaip pats vertini čempionato pradžią?

– Sezoną pradėjome gerai, tačiau galėjome geriau. Kartais pritrūkdavo sėkmės, tarkime, jei rungtynėse prieš Utenos „Utenį“ būtume pelnė įvartį pirmame kėlinyje – būtume laimėję. Dvikovoje prieš „Trakus“ patys įsimušėme įvartį ir pralaimėjome 0:1. Manau, kad visose penkeriose rungtynėse mes buvome stipresni už savo varžovus. Aš galvoju, kad mes žaidžiame tikrai geriau, nei praėjusiais metais. Tačiau nesmagu tai, jog kaip ir praėjusiame sezone, mes geriau žaidžiame išvykose nei namuose.

 

– „Smscredit.lt A lyga“ sugrįžta po nacionalinių rinktinių pertraukos. Kaip manai, ar ši pertrauka komandai buvo naudinga?

– Pertrauka mums buvo naudinga. Turėjome laiko ištaisyti klaidas, kurių mūsų žaidime tikrai buvo. Taip pat stengėmės tinkamai pasiruošti savaitgalio rungtynėms bei kitiems rimtiems išbandymas „Smscredit.lt A lygoje“, kurie mūsų laukia balandžio mėnesį.

 

– Savaitgalį laukia rungtynės prieš „Šiaulius“. Būsimi varžovai prieš sezoną pasipildė keletu patyrusių žaidėjų, tačiau čempionato pradžia jiems buvo ne kokia. Kokį įspūdį tau palieka ši komanda?

– Kiek pamenu iš praėjusio sezono, tai „Šiauliai“ labai pavojingi, kuomet rungtyniauja namuose. Manau, kad šeštadienį tikrai nebus lengvos rungtynės, bet mes kovosime tik dėl trijų taškų.

 

– Varžovai po penkių turų yra surinkę tik vieną tašką. Ar tave nustebino nesėkmingas „Šiaulių“ startas „Smscredit.lt A lygoje“?

– Taip, tikrai tai buvo netikėta. Manau, kad „Šiauliai“ yra gera komanda, kuri verta daugiau taškų ir aukštesnės vietos turnyrinėje lentelėje.