Lietuvos U-21 rinktinė palaužę Andoros bendraamžius

Lietuvos U-21 rinktinė palaužę Andoros bendraamžius

 

Lietuvos jaunimo (U-21) futbolo rinktinė Europos čempionato atrankoje įsirašė antrą pergalę. Mūsiškiai namuose po gražaus Grato Sirgėdo baudos smūgio privertė pasiduoti Andoros atstovus – 1:0 (1:0).

 

Pirmąsias tarpusavio rungtynes svečiuose netikėtai laimėjo Andoros komanda. Ji šiame atrankos cikle namuose privertė paplušėti ir lyderius italus, kurie nugalėjo tik 1:0 po įvarčio 79-ąją minutę.

 

Lietuvos U-21 rinktinėje debiutavo gynėjas Dominykas Barauskas, taip pat iš Vokietijos atvykęs puolėjas Manfredas Ruzgis. Mūsiškiai pradėjo rungtynes nervingai ir 10 min. išėjęs iš vartų vos skaudžiai nesuklydo vartininkas Edvinas Gertmonas, tačiau palikęs baudos aikštelę jis susiprato laiku išspirti kamuolį į užribį.

 

Šeimininkų gretose pavojingi buvo Danielio Romanovskio ir Eligijaus Jankausko smūgiai iš kraštų, tačiau svečiai taip pat nesnaudė ir E. Gertmonas turėjo pademonstruoti savo meistriškumą po Rogerio Nazarro smūgio.

 

30 min. lietuviai įžaidę kampinį turėjo puikią progą, bet gynėjas Vytas Gašpuitis į vartus nepataikė. Po keturių minučių pavyko įmušti. G. Sirgėdas atliko baudos smūgį kairiajame krašte ir puikiai užsuko kamuolį į viršutinį kampą nuo skersinio. Prieš pertrauką pora kartų pavojingai smūgiavo varžovai.

 

Antrajame kėlinyje komandos demonstravo vis atviresnį žaidimą, tačiau lietuviams nesisekė tiksliai užbaigti atakų. Puikius šansus pasižymėti turėjo Julius Momkus, kuris 71 min. atsidūrė vienas prieš vieną, bet atleido kamuolį ir jį sugavo vartininkas. 80 min. pastarasis vos sugraibė kamuolį prie savo vartų linijos, kur jau laukė J. Momkus. 87 min. po kontratakos kamuolys baudos aikštelėje atšoko E. Jankauskui, bet šis nepataikė į vartus.

 

Lietuviai iškovojo minimalią pergalę ir pakilo į penktą grupės poziciją. Paskutinėse rungtynėse spalio mėnesį mūsiškiai namuose žais su Slovėnijos ir Italijos ekipomis.

 

 

Rungtynių statistika:

U-21 Lietuva – Andora 1:0 (1:0)
LFF stadionas, 515 žiūrovų
Teisėjas – Ferenc Karakó (Vengrija)
Įvartis: 34 min. Gratas Sirgėdas.
Įspėti: 42 min. Manfredas Ruzgis, 46 min. Danielis Romanovskis (Lietuva), 50 min. Joan Cervos, 62 min. Alex Gillagrasa, 78 min. Christian Garcia (Andora).

 

U-21 Lietuva: Edvinas Gertmonas, Dominykas Barauskas, Vytas Gašpuitis, Lukas Artimavičius, Sigitas Urbys, Dominykas Barauskas, Lukas Artimavičius, Donatas Kazlauskas (72 min. Justas Lasickas), Gratas Sirgėdas, Danielis Romanovskis (90+2 min. Karolis Šilkaitis), Eligijus Jankauskas, Manfredas Ruzgis (59 min. Julius Momkus).

 

Atsargoje: Tomas Švedkauskas, Aurimas Tručinskas, Domantas Šimkus, Donatas Šėgžda.