„Sūduva“ antroje rungtynių pusėje pralaužė „Lietavos“ gynybą ir iškovojo pergalę

„Sūduva“ antroje rungtynių pusėje pralaužė „Lietavos“ gynybą ir iškovojo pergalę

 

„Arvi“ futbolo arena

Rungtynių teisėjas – Saulius Karka

Marijampolės „Sūduva“ 3–0 Jonavos „Lietava“

74’ [1-0] K. Laukžemis

80‘ [2-0] A. Mockus (į savo vartus)

84‘ [3-0] M. Šoblinskas

 

Startinės komandų sudėtys:

 

„Sūduva“: D. Bartkus, M. Živkovič, M. Ugge, D. Isoda, V. Slavickas, N. Jamak, A. Vaskela (69’ M. Šoblinskas), V. Baranovskij, A. Kecap, E. Veliulis (62’ K. Laukžemis), T. Radzinevičius (83‘ M. Kardokas).

 

„Lietava“: L. Vertelis, B. Spietinis, A. Rocys, L. Miščiukas, A. Paškevičius, T. Salamanavičius, E. Utyra, T. Eliošius, A. Mockus, M. Ganusauskas, L. Stonkus (65’ A. Gėgžna).

 

Marijampolės „Sūduva“ LFF taurės burtai suvedė su I lygos nugalėtojų vardą užsitikrinusia Jonavos „Lietavos“ ekipa. Pirmosios iš dviejų ketvirtfinalio „Arvi“ futbolo arenoje prasidėjo agresyviu ir greitu aikštės šeimininkų žaidimu.

 

Pradžioje rungtynių  gerą progą pelnyti greitą įvartį turėjo „Sūduvos“ legionierius iš Serbijos Admiras Kecapas, tačiau saugo smūgį prieš save atmušęs vartininkas dar vienu šuoliu kamuolį išmušė iš baudos aikštelės.

 

Po poros minučių „Sūduva“ surengė dar vieną pavojingą ataką. Iš pradžių tolimą „sūduviečio“ šūvį atmušė „Lietavos“ vartininkas Laurynas Vertelis, o po kelių akimirkų dar kart į vartus smūgiavusio A. Kecapo smūgį sugavo svečių vartų sargas.

 

Rungtynių pradžioje „Sūduvos“ atakos liejosi laisvai. 20 minutę greita kombinacija į smūgių poziciją išvedė Tomą Radzinevičių, tačiau iš maždaug 15 metrų smūgiavusiam marijampoliečiui kamuolys nuo kojos „nusipjovė“.

 

Kėlinio viduryje laimę iš toli išbandė Marijampolės ekipos saugas Arminas Vaskela, o nuo įvarčio „Lietavą“ išgelbėjo tik vartų skersinis. Jau kitos atakos metu baudos aikštelėje kamuolį gavo Tomas Radzinevičius, kuriam pavyko susitvarkyti kamuolį, tačiau smūgiuoti tiksliai nepavyko – kamuolys praskriejo greta virpsto.

 

„Sūduvos“ atakų lavina tęsėsi ir toliau. Ernestas Veliulis atliko precizišką perdavimą iš krašto į vartininko aikštelę kertančiam A. Kecapui, tačiau Marijampolės ekipos saugas kamuolio nepasiekė.

 

Susitvarkę su spaudimo „Lietavos“ futbolininkai kelis kartus pamėgino laimę iš toli, tačiau rimtesnio pavojaus aikštės šeimininkų vartams nesukėlė.

 

Pirmoje rungtynių pusėje visiškai dominavusi „Sūduva“ neišnaudojo gausybės progų ir komandos ilsėtis išėjo esant lygiam rezultatui.

 

Antrąją rungtynių pusę primigę pradėję „Sūduvos“ futbolininkai vos nebuvo nubausti. Užsitęsusi „Lietavos“ ataka baigėsi tuo, jog vienas iš Jonavos ekipos žaidėjų iššoko vienas prieš vartininką, tačiau laiku vartus palikęs Džiugas Bartkus smūgį atrėmė ir kamuolys lėkė už galinės linijos.

 

55 minutę į baudos aikštelę įsiveržęs Valentinas Baranovskis suklupo, spėjo atsistoti ir perduoti kamuolį laisvam buvusiam T. Radzinevičiui, tačiau Marijampolės ekipos puolimo lyderis smūgiavo į vartininką.

 

Vos po kelių akimirkų atakos smaigalyje ir vėl atsidūrė T. Radzinevičius. Šį kartą po Marko Živkovičiaus pakelto kampinio galva smūgiavęs puolėjas buvo labai arti tikslo – kamuolys praskriejo šalia skersinio ir virpsto sandūros.

 

60 minutę puikią kombinaciją atliko trys „Sūduvos“ futbolininkai. Vaidas Slavickas kirto į aikštės vidurį ir perdavė kamuolį ant baudos aikštelės linijos buvusiam A. Kecapui. Šis vienu lietimu kamuolį „numetė“ T. Radzinevičiui, tačiau ir šį kartą rezultatyviausio „Smscredit.lt A lygos“ futbolininko smūgis buvo netikslus.

 

Antrąją rungtynių pusę nesusikaupę rungtyniaujantys „Sūduvos“ futbolininkai žaidė su ugnimi. 63 minutę „Lietavos“ saugas Marius Ganusauskas užklupo nepasiruošusius Marijampolės gynėjus ir iššoko vienas prieš vartininką, tačiau komandą ir vėl išgelbėjo patikimai sužaidęs vartininkas Džiugas Bartkus.

 

67 minutę Admiras Kecapas surengė puikų reidą dešiniame atakos krašte, įkirto į baudos aikštelę savo kelyje apeidamas kelis varžovų gynėjus ir tiksliai smūgiavo į vartus, tačiau kraštinis teisėjas užfiksavo nuošalę priešais vartininką stovėjusiam T. Radzinevičiui.

 

74 minutę „Sūduvai“ pavyko pralaužti išnaudoti vieną iš daugelio progų ir išsiveržti į priekį. Admiro Kecapo perdavimą iš krašto vienu lietimu „uždarė“ Karolis Laukžemis, kuris pelnė pirmąjį įvartį oficialiose rungtynėse vilkėdamas „Sūduvos“ marškinėlius.

 

80 minutę „Sūduva“ padvigubino rezultatą. Aštrų Valentino Baranovskio perdavimą į savus vartus nukreipė „Lietavos“ gynėjas Aurimas Mockus.

 

Po kelių minučių marijampoliečiai dar padidino persvarą. Marko Živkovičiaus pasiųstą kamuolį iš baudos smūgio galva į svečių vartus nukreipė po keitimo į aikštę žengęs Marius Šoblinskas.

 

Rungtynių pabaigoje tolimas ir stiprus Admiro Kecapo smūgis sudrebino varžovų skersinio ir virpsto sandūrą, tačiau į vartus neįskriejo. Po šio epizodo rungtynių teisėjas paskelbė mačo pabaigą.

 

Antroje rungtynių pusėje „Sūduva“ pralaužė svečių iš Jonavos pasipriešinimą ir pelniusi tris įvarčius iškovojo užtikrintą pergalę.