Keturios VII-ojo A lygos turo intrigos (anonsas)

Keturios VII-ojo A lygos turo intrigos (anonsas)

Martynas Pocius

 

I-ojo A lygos rato finišas bus vainikuotas lyderių dvikova. Pateikiame keturias šiandien prasidėsiančio VII-ojo turo intrigas.

 

Rungtynes laimi puolimas, o čempionatus – gynyba?

 

Turnyro lentelės viršuje įsikūręs Vilniaus „Žalgiris“ šiuo metu turi 3 taškų pranašumą prieš artimiausią persekiotoją Marijampolės „Sūduvą“. Būtent abi šios ekipos ir aiškinsis santykius pagrindinėje viso rato dvikovoje. Pergalės atveju žalgiriečiai nuo varžovų atitrūktų tokiu atstumu, kurio panaikinti per vieną turą nebūtų įmanoma. Tuo tarpu nugalėjusi čempioną „Sūduva“ pakiltų į pirmąją vietą. Dvikovos kaina – akivaizdi.

Suprantama, kad „Žalgiris“ nebus linkęs užbaigti keturių iš eilės pergalių serijos ir sieks įrašyti pirmąją nesėkmę jos šiame A lygos čempionate dar nepatyrusiems suvalkiečiams. Pirmoji šių komandų akistata Viliuje praėjusiame sezone tapo tikru trileriu, kai pergalę čempionas iškovojo tik Manto Kuklio realizuoto baudinio dėka paskutinę mačo, kuriame buvo įmušti 5 įvarčiai, minutę. „Sūduva“ yra rezultatyviausia lygos komanda, tuo tarpu žalgiriečiai gali didžiuotis viena geriausių gynybos linijų. Kas, pasak populiarios futbole patarlės, laimi čempionatus, žinome, o kas laimės šias rungtynes?

 

 

Ar Kauno „Stumbras“ mokosi iš klaidų?

 

Nors „Stumbro“ vyr. trenerio Mariano Barreto vis dažniau lieka patenkintas savo auklėtinių žaidimu, tačiau komandos rezultatai ir toliau nedžiugina nei klubo, nei gerbėjų. Per šešerias rungtynes sukrapštyti vos du taškai, o dar viena nesėkmė prarają iki artimiausio kaimyno turnyro lentelėje išaugintų kone katastrofiškai. Komandos futbolininkai neslepia ryžto iškovoti pergalę ir toks nusiteikimas yra pateisinamas, nes į Kauną atvyksianti „Jonava“ pateko į nesėkmių ruožą, pralaimėdama dvejas paskutines rungtynes, ir, kurį laiką pasišildžiusi viršutinėje lentelės dalyje, smuktelėjo į šeštąją vietą.

 

Palanki „Stumbrui“ ir praėjusio sezono statistika, kai jonaviškius pavyko įveikti tris sykius. Taip pat į komandos sudėtį jau grįžo Tomas Snapkauskas, sustiprinsiantis gynybos liniją, kurios skyles teko kamšyti net saugui Klaidui Janoniui. Būtent gynėjų darbas bus bene svarbiausias dvikovoje, nes „Jonava“ puolime yra labai pavojinga ir šiemet įvarčio nepelnė vos dukart, tačiau Klaipėdos „Atlantą“ nuo jų gelbėjo ne tik vartininkas, bet ir vartų konstrukcijos.

 

Kaip yra baudžiama momentais praradusi koncentraciją gynyba, jonaviškiai jau parodė „Kauno Žalgiriui“, tą prieš čempioną pajuto ir pats „Stumbras“. Kokias pamokas išmoko ši komanda, parodys paskutinės I-e rate 90 rungtynių minučių.

 

 

Įmuš Maksimas Maksimovas trečiose rungtynėse iš eilės?

 

„Trakų“ naujokas Maksimas Maksimovas į komandą įsiliejo su fejerverkais. Būtent šio legionieriaus įvarčiai pirmosiose dvejose rungtynėse atnešė naujajai komandai keturis taškus į čempionato taupyklę – svajonių debiutas, kurį rusas norės pratęsti ir mače prieš turnyro lentelės dugne esantį „Kauno Žalgirį“.

 

Tačiau, nors kauniečių ekipa yra tarp daugiausiai lygoje praleidžiančių komandų, 8 iš 11 įvarčių ji praleido dvejose rungtynėse – tragiškai susiklosčiusiame mače svečiuose prieš „Jonavą“ ir Marijampolėje prieš įsibėgėjusią „Sūduvą“. Kitose rungtynėse „Kauno Žalgiris“ varžovams pasižymėti leisdavo minimaliai. Tai – ne pats geriausias ženklas vos po vieną įvartį rungtynėse, kuriose pavyksta įmušti, puolime išvargstančiai komandai. Tačiau jei M.Maksimovas vėl pasižymės ir atneš „Trakams“ tris taškus, buksuojantis puolimas bus trumpam užmirštas.

 

 

Ar bus svetingas Visagino stadionas „Atlantui“?

 

400 kilometrų – tiek teks įveikti uostamiesčio komandai, keliausiančiai į Visaginą. Tai, kad klaipėdiečiams dar nėra tekę rungtyniauti šio miesto dirbtinės dangos aikštėje, suteiks dvikovai su Utenos „Uteniu“ papildomų prieskonių. Čia žaisti sunku visoms komandoms. Aukštaitijos klubas šiame sezone dažniausiai rungtyniauja trijų gynėjų taktika, kuri Visagine suteikia papildomų privalumų dėl mažesnių, bet atitinkančių reikalavimus aikštės išmatavimų.

 

Trumpesnė aikštė suteiks mažiau erdvės pavojingiausiam „Atlanto“ ginklui Andrejui Paniukovui, todėl svečiams gali tekti ieškoti papildomų ginklų puolime. Pergalę iš Visagino išsivežusi „Sūduva“ kėlė daug grėsmės uteniškiams standartinių situacijų metu, į jas didesnį dėmesį teks kreipti ir Klaipėdos komandai. Savaime suprantama, neužmirštant savo vartų saugumo, nes be įvarčio „Utenis“ aikštę šiame sezone paliko tik kartą.

 

 

2017 m. A lygos VII turas:

Balandžio 19 d. 18.00 „Stumbras“ – „Jonava“ (NFA stadionas)
Balandžio 19 d. 20.00 „Žalgiris“ – „Sūduva“ (LFF stadionas)
Balandžio 20 d. 18.00 „Utenis“ – „Atlantas“ (Visagino dirbtinės dangos stadionas)
Balandžio 20 d. 20.00 „Kauno Žalgiris“ – „Trakai“ (NFA stadionas)

 

 

alyga.lt