K.Chvedukas: „Dažnai norisi išbėgti į aikštę ir padėti komandai”

K.Chvedukas: „Dažnai norisi išbėgti į aikštę ir padėti komandai”

 

SPraėjusiame sezone Karolis Chvedukas buvo vienas Marijampolės „Sūduvos“ lyderių, savo puikiu žaidimu ne tik kėlęs aistruolių susižavėjimą, bet ir sulaukęs kvietimo į nacionalinę šalies rinktinę. Deja, šiame sezone saugą stabdo nelemtos traumos. Apie dabartinį karjeros etapą netrukus į aikštę turintis grįžti K.Chvedukas sutiko papasakoti Futbolo.TV.

 

Karoli, šiame sezone futbolo aistruoliai tave vilkintį Sūduvos marškinėlius matė vos keturiose rungtynėse, papasakok kada, kas ir kaip nutiko?, – Futbolo.TV žurnalistas Paulius Jakelis pasiteiravo futbolininko.

Šią traumą patyriau dar pačiame pasiruošimo sezonui etape, kai per draugiškas rungtynes stengiausi pasiekti kamuolį. Staiga pajutau skausmą galiniame kojos raumenyje ir atlikus tyrimus paaiškėjo, kad įplyšo raumuo. Po kiek laiko lyg ir sėkmingai praėjo reabilitacija, pradėjau sportuoti, rodėsi, jog viskas klostosi gerai, įgaudinėjau sportinę formą ir netgi sužaidžiau keturias rungtynes A lygoje, kol vienoje treniruotėje man ši trauma pasikartojo. Aišku, tai emociškai labai nuliūdino.

 

Kaip vyksta tavo reabilitacija? Ar labai pasiilgai futbolo?

Dabar ruošiuosi sugrįžimui į aikštę, jau kurį laiką bėgioju krosus, taip pat stiprinu raumenis treniruoklių salėje. Bėgiojimas ir raumenų stiprimas – prie to šiuo metu labiausiai dirbu. Labai viliuosi, jog viskas susiklostys gerai ir traumos manęs nebekamuos. Klausiate, ar esu labai pasiilgęs futbolo? Kad aš be jo gyventi negaliu, tai įaugę į mano kraują, tai mano gyvenimas!

 

Ar labai pergyveni iš šono žiūrėdamas „Sūduvos“ rungtynes? Lengviau pačiam žaisti ar viską stebėti iš šalies?

Žinoma, kad emocijų būna labai daug, juk tai mano komanda ir man visada norisi, jog „Sūduvai“ sektųsi, ji skintų pergales. Sunkiau yra stebėti rungtynes tada, kai ekipai nesiseka. Atrodo taip ir išbėgtum į aikštelę padėti vaikinams. Na, bet yra kaip yra, nieko nepakeisim, toks jau tas sportas.

 

Kaip vertini šį „Sūduvos“ sezoną? Štai, pagaliau įveikėte Kruoją!

Vertinant, kokia komanda buvo praėjusiais metais, skirtumų yra išties nemažai. Daug žaidėjų pasikeitė, įsiliejo naujų veidų, atjaunėjom. Tam, kad sulipdytum komandą, reikia laiko. Žaidėjai turi suprasti vienas kitą iš pusės žvilgsnio. Vertinti bus galima pasibaigus sezonui, o dabar reikia daug dirbti. Taip, stebėjau šias rungtynes per Futbolo.TV, kadangi „Sūduva“ žaidė išvykoje. Labai džiaugiuosi, kad pagaliau įveikėme „Kruoją“. Ta proga norėčiau pasveikinti visą ekipą ir jos sirgalius su pergale.

 

Kada galime tikėtis tave vėl pamatyti žaidžiantį? Kiek laiko reikės, kad įgautum optimalią sportinę formą?

Jeigu viskas sklandžiai vyks, manau greitu metu turėčiau išbėgti į aikštę ir padėti komandai siekti pergalių. Formai įgauti, žinoma, reikės daugiau laiko, tačiau stengsiuosi dirbti per kiekvieną treniruotę ir neabejoju, jog viskas bus gerai.

 

Esi jaunas žaidėjas, buvai kviečiamas ir į nacionalinę rinktinę, dabar gavosi priverstinė pauzė. Teks vėl treneriams įrodinėti savo vertę? Esi pasiruošęs tai padaryti?

Na taip, ta pauzė labai ne vietoje ir ne laiku. Tikrai buvo labai smagu prisijungti prie nacionalinės rinktinės stovyklų, ten vyrauja šauni atmosfera. Žinoma, dabar reikės vėl įrodinėti savo vertę, bet tai aš ir stengiuosi padaryti absoliučiai kiekvieną kartą žengdamas į aikštę.

 

Ar kol kas savo ateitį sieji tik su „Sūduvos“ ekipa? Po kvietimų į rinktinę nesulaukei didesnio dėmesio iš užsienio klubų?

Šiuo metu esu „Sūduvoje“, todėl mano mintys tik apie ją. Domėtis gal ir domėjosi, bet, kaip matote, esu čia. Tikėkimės, jog ateis toks laikas, kai rungtyniausiu aukštesnio lygio čempionate, tačiau… dabar reikia dirbti, dirbti ir dar kartą dirbti.

 

V.Knyzelio nuotrauka.