IX turo anonsas: „Sūduva“ vyksta prie jūros

IX turo anonsas: „Sūduva“ vyksta prie jūros

9-ajame Lietuvos čempionato ture trys pirmaujančios ekipos susitiks su komandomis, užimančiomis žemesnes vietas turnyro lentelėje, o Klaipėdos „Atlantas“ sieks pirmą kartą šį sezoną laimėti namuose.

alyga.lt

Vilniaus „Žalgiris“ – Kauno „Stumbras“. Balandžio 22 dieną 13 val. Vilnius, LFF stadionas. Ankstesnės rungtynės: 0:0

Du iš eilės pralaimėjimus patyrę kauniečiai šį sezoną demonstruoja solidžią gynybą, kurios kartą šiemet žalgiriečiams pralaužti nepavyko.

Dvejas paeiliui labai rezultatyvias rungtynes sužaidęs „Žalgiris“ praėjusiame ture nepasižymėjo, tačiau tą kartą vicečempionams kaip reikiant pristigo sėkmės. Vis geresnę formą įgaunantis prancūzas Jeremy Manzorro, kurį iš rikiuotės buvo išvedusi trauma, įgauna pagreitį. Praėjusių metų Lietuvos čempionas tik kartą šį sezoną pradėjo rungtynes starto sudėtyje, tačiau jo pasirodymai po keitimo labai pagyvina „Žalgirio“ puolimą. Jeigu J. Manzorro rungtyniaus nuo mačo pradžios, kauniečiams išsivežti bent tašką iš sostinės bus sunku.

Kita vertus, Mariano Barreto kariauna, lyginant su ankstesniais sezonais, vis dažniau atima taškus iš čempionato lyderių bei favoritų. Paskutinis „Stumbro“ vizitas Vilniuje baigėsi minimaliu pralaimėjimu 0:1, o per paskutinius tris tarpusavio mačus kauniečiai iškovojo pergalę bei du sykius sužaidė lygiosiomis. Laikinosios sostinės komandoje be rezultatyviausio žaidėjo Nasro Boucharebo pastaruoju metu išsiskiria brazilas Lucasas Villela, kuris tiek pats pavojingai atakuoja, tiek kuria progas ekipos draugams. Šio futbolininko „Žalgirio“ gynėjai negali paleisti iš savo akiračio.

„Palanga“ – Marijampolės „Sūduva“. Balandžio 24 dieną 18 val. Klaipėda, centrinio stadiono dirbtinės dangos aikštė. Ankstesnės rungtynės: 0:2

Po dviejų pergalių iš eilės skaudžiai Jonavoje suklupusi „Palanga“ mes iššūkį pergalingai žygiuojančiam Lietuvos čempionui.

Nors rezultatas Jonavoje neatspindi rungtynių eigos, tačiau buvo akivaizdu, jog Valdo Trakio kariauna be nė sykio šį sezoną dar nepakeisto saugo Valentino Furdui‘aus buvo ne tokia pajėgi aikštės viduryje. Be to, mačą su čempionais bus priverstas praleisti kitas ramstis – vidurio gynėjas Waly Dioufas. Iš pirmo žvilgsnio tai atrodo labai niūrios naujienos „Palangai“, tačiau palangiškiai per trejas rungtynes dar nė sykio nepralaimėjo savo laikinuosiuose namuose Klaipėdoje.

Marijampoliečiai praėjusiame ture iškovojo retą jiems „darbinę“ pergalę, kai teko skirti nemažai laiko savo vartų saugumui. Traumų ir diskvalifikacijų išretinti čempionai Klaipėdoje rungtyniaus be poros puolėjų – Karolio Laukžemio bei Rigino Cicilia. Vis dėlto tai gali būti dėkinga proga save parodyti „Sūduvos“ naujokui Juliui Kasparavičiui, praėjusiame sezone puikiai atstovavusiam „Šilutei“ Pirmoje šalies lygoje. Puolėjas šį sezoną A lygoje sužaidė 33 minutes – realu, jog Klaipėdoje jis šį skaičių viršys.

„Trakai“ – „Kauno Žalgiris“. Balandžio 24 dieną 20 val. Vilnius, LFF stadionas. Ankstesnės rungtynės: 4:1

Į pergalių kelią sugrįžę „riteriai“ sieks tuo neapsiriboti ir dar sykį savo kraitį papildyti trimis taškais.

A lygoje debiutavęs vartininkas Tomas Švedkauskas padėjo „Trakams“ vos pirmą kartą per devynis mačus nepraleisti įvarčio, tad įdomu, ar treneris Olegas Vasilenka ilgam į starto sudėtį įtraukinės lietuvį. Ukrainietis Timofejus Šeremeta grubių klaidų nedarė, tačiau strategas iš Rusijos ryžosi pokyčiams. Nors praėjusiame ture nežaidė Valdemaras Borovskis ir Vaidotas Šilėnas, tačiau sugrįžęs Justinas Januševskis, geresnę formą įgaunantis Diniaras Bilialetdinovas bei atakose dažnai žibantis Etienne‘as bus tie koziriai, prieš kuriuos „Kauno Žalgiriui“ atsilaikyti bus sunku.

Kauno komanda po trijų pralaimėjimų iš eilės sugebėjo puikiai atsitiesti ir įnirtingoje kovoje atsilaikyti prieš „Žalgirį“. Nors Mindaugo Čepo kariauna šiuo metu yra nukritusi į paskutinę turnyro lentelės vietą, tačiau beveik visi futbolininkai yra grįžę į rikiuotę – komandai negalės padėti Ignas Dedura bei Karolis Gvildys. Realu, jog komandoje debiutuos ir naujokas – buvusio Vilniaus „Žalgirio“ ir Tauragės „Tauro“ žaidėjo Iuliano Bursuco sūnus Andrejus.

Klaipėdos „Atlantas“ – „Jonava“. Balandžio 25 dieną 18 val. Klaipėda, centrinio stadiono dirbtinės dangos aikštė. Ankstesnės rungtynės: 1:1

Gana pakiliai sezoną pradėjusį „Atlantą“ šiuo metu slegia net trijų pralaimėjimų iš eilės serija, kurią uostamiesčio klubas norės žūtbūt nutraukti.

Žodžio kišenėje neieškantis Klaipėdos ekipos treneris Algimantas Briaunys po pralaimėto mačo „Trakams“ sakė, jog komandai derėtų nueiti į bažnyčią. Galbūt taip ir nenutiks, tačiau nuo „Atlanto“ sėkmė yra tikrai nusisukusi. Viename mače nebūdingai sau klysta patyręs vartininkas Pavelas Doroševas, kitame – niekaip nepavyksta realizuoti puikių progų. Gana retas blyksnis klaipėdiečių žaidime pastaruoju metu yra Donatas Kazlauskas, net ir pralaimėtame mače su „Trakais“ buvęs vienu iš geriausių žaidėjų aikštėje. Deja, jo pelnyti įvarčiai kol kas komandai pergalės neatnešė.

8-ajame ture „Jonava“ driokstelėjo ir tą padarė be labiausiai patyrusio gynybos ramsčio Arūno Klimavičiaus. Jonaviečiai pirmą kartą nepraleido įvarčio, o pirmaisiais smuikais, kaip ir reikėjo tikėtis, pradėjo griežti Ernestas Veliulis bei Tadas Eliošius. Būtent šis duetas ir Vytautas Lukša su Laurynu Stonkumi yra ketvertas, kuris gali kelti daug galvos skausmo pastaruoju metu braškančiai „Atlanto“ gynybai.