Iš U-16 rinktinės sugrįžęs M.Kardokas: „Man garbė atstovauti Lietuvai“

Iš U-16 rinktinės sugrįžęs M.Kardokas: „Man garbė atstovauti Lietuvai“

S

Puolėjas Markas Kardokas ir saugas Giedrius Matulevičius buvo du Marijampolės „Sūduvos“ klubo atstovai Lietuvos U-16 rinktinėje. Ši komanda balandžio 12-15 dienomis dalyvavo „UEFA development“ turnyre Lenkijoje, kur susitiko su turnyro šeimininkų komanda, Danijos bei Norvegijos bendraamžiais.

 

Pirmąsias rungtynes danams Lietuva pralaimėjo rezultatu 0-4, antrajame susitikime jaunieji lietuviai rezultatu 2-0 palaužė Norvegijos bendraamžius, o paskutinę turnyro dieną rezultatu 1-3 nusileido lenkams.

 

M.Kardokas visas tris rungtynes pradėjo ant atsarginių žaidėjų suolelio, bet į aikštę išbėgo po keitimo. Nepaisant ne paties ilgiausio žaidimo laiko, Markas pelnė du iš trijų Lietuvos U-16 rinktinės įvarčių.

 

 

–          Markai, prieš keletą dienų kartu su G.Matulevičiumi grįžote iš turnyro Lenkijoje, kur buvote su U-16 rinktine. Kokius įspūdžius paliko turnyras?

–          Būti rinktinėje man labai patiko. Dirbome puikiame kolektyve, be to, man tikrai buvo garbė žaisti už Lietuvą. Gyvenome gražioje vietoje, prie jūros, vakarais galėjome pasivaikščioti po miestą ir žaidėme prieš aukšto lygio komandas. Taigi laikas rinktinėje buvo tikrai geras.

 

 

–          Tau pavyko pelnyti du įvarčius. Apibūdink tas situacijas.

–          Pirmąjį įvartį pelniau rungtynėse su Norvegija. Tame epizode pirmasis pribėgau prie atmušto kamuolio ir nukreipiau jį į vartus. Kitą kartą įmušiau į Lenkijos vartus. Atlikau baudos smūgį iš maždaug 30 metrų. Smūgis neblogai pavyko ir aš pelniau įvartį.

 

 

–          Kaip vertini kitas turnyre dalyvavusias komandas?

–          Danai paliko gerą įspūdį, buvo gerai pasiruošę taktiškai. Jie daug kontroliavo kamuolį, tiksliai atilikinėjo perdavimus ir antrajame kėlinyje mus visiškai palaužė. Norvegijos komanda taip pat pajėgi, bet tokio įspūdžio kaip danai nepaliko. Lenkijos rinktinė buvo stipri fiziškai, labai kovinga. Aišku, manau, kad su visomis šiomis komandomis žaisti galime. Spalio mėnesį dalyvausime atrankoje kartu su švedais, italais ir ukrainiečiais. Turėsime galimybę išbandyti savo jėgas.

 

–          Šiame sezone jau treniruojiesi su pagrindine Marijampolės „Sūduvos“ komanda. Kokį įspūdį palieka darbas su žaidėjais, kuriuos prieš metus dar tik stebėjai iš tribūnų?

 

–          Man patinka dirbti su pagrindine „Sūduvos“ komanda. Įgaunu daug patirties, komandos draugai negaili patarimų. Turime labai gerą trenerį, kuris mėgsta dirbti su jaunimu.  Darbas čia man tikrai padeda tobulėti. Treniruotės būna sunkios, žaidžiant su vyrais reikia daugiau fizinės jėgos.

 

 

–          Kas iš vyresnių komandos žaidėjų labiausiai padeda tobulėti pamokomis aikštėje ir už jos ribų?

–          Daug padeda patyręs žaidėjas N.Radžius, jo patarimai labai vertingi. Geranoriškai padėti nori ir V.Baranovskis, kuris pagiria, palaiko, kai kažkas nepavyksta. P.Davidovas palaiko tvarką komandoje – jis nepatylės, jeigu matys, kad kažkas atiduoda ne visas jėgas aikštėje.

 

 

–          „Sūduvos“ dublerių komandoje žaidi atakos smaigalyje. Ar tokią poziciją tau skyrė ir rinktinės treneriai? Ar esi žaidęs kitose aikštės vietose?

 

–          Dar kartais rungtyniauju ir „po puolėju“. Treneriai kartais į smaigalį stato A.Breivę.  Esu sėkmingai žaidęs ir „po puolėju“, bet man priimtiniau rungtyniauti atakos smaigalyje. Rinktinėje visuomet žaidžiau puolėju.

 

 

–          Pora kartų išvykęs į Italijos komandos peržiūrą. Papasakok, kokius įspūdžius parsivežei iš šios šalies. Ar norėtum ten sugrįžti?

–          Kartu su G.Matulevičiumi buvau išvykęs į „Sampdoria“ ir AS „Roma“ komandas. O praėjusį gruodį buvau „Catania“ klube. Čia treniravausi su 1996-97 metų komanda. Iš pradžių buvo sunkoka, bet vėliau susibendravau su vietiniais futbolininkai ir nenorėjau iš ten išvykti ( šypsosi ). Gerą įspūdį paliko šio klubo sporto bazė, kuri buvo labai didelė. Žaidimo lygis taip pat aukštas – žaidimas yra greitas, visi žaidėjai juda, puikiai rungtyniauja krašto ir vidurio saugai. Šio amžiaus „Catania“ komanda yra viena geriausių Italijoje. Norėčiau ten sugrįžti. Jeigu ateityje noriu sieti savo gyvenimą su futbolu, turiu sunkiai dirbti ir siekti to.

 

 

–          Ar turi futbolininką, į kurį lygiuojiesi?

–          Galėčiau išskirti du žaidėjus – tai Robertas Lewandowski iš „Borussia“ klubo ir kitas puolėjas Karemas Benzema.

 

 

 

–          Mokaisi 9-oje klasėje. Ar sudėtinga suderinti mokslus ir futbolą, kuris atima tikrai daug laiko ir jėgų?

–          Manau, kad viską suderinti man sekasi neblogai. Gerai sutariu su mokytojais, direktore, mane išleidžia į treniruotes, o mokytis sekasi neblogai.

 

 

–          Ar esi išbandęs kitas sporto šakas, ar lankei tik futbolo treniruotes?

–          Futbolą lankau nuo 6 metų. Nuo to laiko esu tik savaitę ar dvi lankęs sunkiosios atletikos treniruotes. Visas kitas laikas buvo skirtas futbolui.