Į „Sūduvą” sugrįžęs M.Činikas: “Sūduva – puikus patirties ir jaunystės derinys”

Į „Sūduvą” sugrįžęs M.Činikas: “Sūduva – puikus patirties ir jaunystės derinys”

cinikas du

 

Marius Činikas po metų pertraukos sugrįžo į Marijampolės “Sūduvos” futbolo klubą. 29-erių metų karšto gynėjas praėjusį sezoną praleido Estijoje, Silamejės „Kalev“ klube. Lietuvis buvo svarbi „Kalev“ekipos dalis ir sužaidė 29-erias rungtynes praėjusių metų Estijos čempionate. Silamejės klubas surinkęs 59 taškus liko penktoje vietoje tarp dešimt aukščiausioje lygoje rungtyniaujančių ekipų. “Sūduvos” gynėjas per savo legionieriaus karjerą taip pat rungtyniavo: Latvijoje, Liepojos “Metalurgs”; Baltarusijoje, Minsko “Partizan” bei “Minsk”; Škotijoje, Edinburgo “Hearts”.

 

Po metų pertraukos sugrįžęs į “Sūduvos” klubą, M.Činikas šypteli paklaustas, ar jaučiasi komandoje naujokas.

 

“Daugumą žaidėjų pažįstu, kurie šiuo metu yra “Sūduvos” klube. Naujoku tikrai nesijaučiu ir manau, kad puikiai įsiliesiu į komandą.”

 

M.Čininkui tai buvo antrasis sezonas Silamejėje per trejus metus. Kalbėdamas apie “Kalev” klubo rezultatus, 2015 metų šalies čempionate, gynėjas surimtėjo.

 

“ Nors Silamejė – mažas miestas (red. plotu ir gyventojų skaičiumi dvigubai mažesnis už Marijampolę), vis dėlto prieš man grįžtant į Estiją, “Kalev” klubas buvo iškovojęs sidabro medalius šalies aukščiausioje lygoje. Todėl suprantama, jog užimta 5-toji vieta 2015 metų čempionate negali būti teigiamas rezultatas. Manau, kad įtakos rezultatams turėjo ir finansiniai klubo sunkumai, kurie ir privertė mane svarstyti kitas karjeros galimybes.”

 

M.Činikas su šypsena veide prisiminė praleistą sezoną Marijampolės “Sūduvos” futbolo klube. Vis dėlto “Sūduvos” gynėjas akcentavo, kad neliko visiškai patenkintas savo asmeniniu žaidimu bei komandos pasiektais rezultatais 2014 metų sezone.

 

“ 2014 metų sezonas, “Sūduvos” klubui, buvo sunkus ir permainingas. Įvykusi trenerių kaita bei užimta tik 5-toji vieta Lietuvos čempionate, nesuteikė teigiamų emocijų. Nelikau patenkintas nei savo asmeniniu žaidimu, nei komandos pasiekimais.”

 

Paprašytas palyginti 2016 metų bei 2014 metų Marijampolės “Sūduvos” futbolo klubą, gynėjas išskyrė patirties ir jaunystės santykio kaitą.

 

“2014 metų sezone turėjome daug jaunų žaidėjų, kuriems “Sūduva” buvo aukščiausia karjeros stotelė. Tuo tarpu šių metų “Sūduva” – puikus patirties ir jaunystės derinys. Šiame sezone “Sūduva” turi daug patyrusių žaidėjų, kurių patirtis manau padės mums siekti aukščiausių tikslų.”