Į Lietuvos rinktinę – keturi „Sūduvos“ žaidėjai

Į Lietuvos rinktinę – keturi „Sūduvos“ žaidėjai

Lietuvos futbolo rinktinės treneriai pasirinko komandos sudėtį rugsėjo 7 ir 10 d. vyksiančioms Europos čempionato atrankos rungtynėms su Ukraina ir Portugalija. Į ją įtraukti keturi „Sūduvos“ žaidėjai: Algis Jankauskas, Ovidijus Verbickas, Giedrius Matulevičius ir Paulius Golubickas.

„Turėsime išskirtines rungtynes. Atvyksta komanda, turinti savo gretose pasaulinės klasės žaidėjus, kurių pristatinėti nereikia. Manau, kad tai įvykis visam Lietuvos futbolui. Visi laukiame tos dienos, kai betarpiškai galėsime aikštėje pamatyti tą žmogų. Tokiose rungtynėse papildomai motyvuoti ar nuteikinėti žaidėjų nereikia, nes aplinka ir pilnas stadionas, rungtynių svarba padaro tą šventę, kurioje esame dalyviai. Tikrai tai neeilinis įvykis. Mums svarbiausia tinkamai pasiruošti“, – kalbėjo Lietuvos rinktinės treneris Valdas Urbonas.

Trenerių štabo pasirinktoje 23 žaidėjų sudėtyje lyginant su komanda, kuri buvo surikiuota vasarą prieš Liuksemburgą, pasikeitė visi trys vartininkai. Į ekipos sudėtį grįžta patyrę vartų sargai Ernestas Šetkus, Emilijus Zubas ir Vytautas Černiauskas.

Saugų grandyje vėl bus Mantas Kuklys ir Artūras Žulpa, kurie praėjusią stovyklą praleido dėl traumų, į ekipos sudėtį vėl įtrauktas ir Ovidijus Verbickas.

„Mantas ir Artūras – gerai pažįstami, tarptautinę patirtį turintys žaidėjai. Už „Sūduvą“ pergyvenome ir nors rezultatas ne toks, kokio norėtųsi, jos žaidėjai nusipelnė būti rinktinėje“, – sakė V.Urbonas.

Dėl traumų rinktinei nepadės Arvydas Novikovas, Vaidas Slavickas, Justinas Marazas, Karolis Chvedukas.

„Didžiausia netektis – Arvydo trauma. Jis norėjo ir veržėsi atstovauti rinktinei, bet aplinkybės nulėmė kitaip. Vaido netektis gerai žinoma, linkime pasveikti ir stotis ant kojų. Taip pat trūksta Marazo, Chveduko, o Valskis išvyko į Indiją“, – apibendrino rinktinės strategas.

Šį kartą rinktinės treneris prie sudėties paskelbė ir keturių žaidėjų rezervą. Šie futbolininkai bus pasiruošę pakeisti kitus rinktinės narius, jei prireiktų.

„Kaip parodė paskutinė patirtis, kai kažkas atsitinka, greitai surasti pakeitimą nėra lengva, nes žaidėjai turi savo planų. Tuo pačiu noriu parodyti, kad atkreipiame dėmesį į visus, kad būtų paskata žaidėjams“, – aiškino treneris.

Lietuvos rinktinė treniruočių stovyklą pradeda pirmadienį Vilniuje. Rugsėjo 7-ąją LFF stadione vyks rungtynes su Ukraina, o rugsėjo 10-ąją – su Portugalija.

Lietuvos rinktinės kandidatų sąrašas

Vartininkai
Ernestas Šetkus (Ber Ševos „Hapoel“, Izraelis)
Emilijus Zubas (Tel Avivo „Bnei Yehuda“, Izraelis“)
Vytautas Černiauskas (Sofijos CSKA, Bulgarija)

Gynėjai
Rolandas Baravykas (Vilniaus „Žalgiris“)
Mindaugas Palionis (Regensburgo „Jahn“, Vokietija)
Linas Klimavičius (Bukarešto „Dinamo“, Rumunija)
Vytautas Andriuškevičius (Kostanajaus „Tobol“, Kazachstanas)
Edvinas Girdvainis (Rygos RFS, Latvija)
Algis Jankauskas (Marijampolės „Sūduva“)
Egidijus Vaitkūnas („Kauno Žalgiris“)
Saulius Mikoliūnas (Vilniaus „Žalgiris“)

Saugai
Vykintas Slivka (Edinburgo „Hibernian“, Škotija)
Donatas Kazlauskas („Riteriai“)
Mantas Kuklys (Taldykorgano „Žetysu“, Kazachstanas)
Giedrius Matulevičius (Marijampolės „Sūduva“)
Deimantas Petravičius („Okžetpes“, Kazachstanas)
Domantas Šimkus (Vilniaus „Žalgiris“)
Ovidijus Verbickas (Marijampolės „Sūduva“)
Modestas Vorobjovas (Vilniaus „Žalgiris“)
Artūras Žulpa (Kostanajaus „Tobol“, Kazachstanas)

Puolėjai
Fedor Černych („Orenburg“, Rusija)
Karolis Laukžemis (Pulos „Istra“, Kroatija)
Paulius Golubickas (Marijampolės „Sūduva“)

Rezervas
Tomas Švedkauskas („Lommel“, Belgija)
Vytas Gašpuitis („Panevėžys“)
Justas Lasickas („Voždovac“, Serbija)
Matas Vareika (Vilniaus „Žalgiris“)