Gegužės simbolinėje rinktinėje – 4 sūduviškiai

Gegužės simbolinėje rinktinėje – 4 sūduviškiai

Iki nacionalinių rinktinių varžybų pertraukos A lygos klubai gegužę sužaidė penkis turus. Portalas alyga.lt sudarė šio sezono trečio mėnesio simbolinę rinktinę. Joje yra penkių komandų atstovai. O daugiausiai žaidėjų – keturis – į rinktinę vėl delegavo Marijampolės „Sūduva“.

Vartininkas

Deividas Mikelionis („Kauno Žalgiris“). Sezoną pradėjęs kaip atsarginis „Kauno Žalgirio“ vartininkas, gegužę D. Mikelionis sulaukė savo šanso ir juo puikiai pasinaudojo. Per 4 rungtynes D. Mikelionis praleido tik 1 įvartį, o savo gimtadienį paminėjo atremtu 11 m baudiniu per pergalingą Kauno derbį prieš „Stumbro“ komandą (2:0). Pastarųjų savaičių D. Mikelionio žaidimas leidžia manyti, kad vietą „Kauno Žalgirio“ vartuose jis užėmė ilgam.

Gynėjai

Andro Švrljuga („Sūduva“). Vienas iš čempionų komandos lyderių šiemet tampa etatiniu simbolinių A lygos rinktinių nariu. Gegužę A. Švrljuga įmušė efektingą įvartį į Vilniaus „Žalgirio“ komandos vartus, rezultatyviu perdavimu prisidėjo prie pergalės prieš „Stumbrą“. Kroatas yra nepakeičiamas dešiniajame „Sūduvos“ krašte – šiemet be keitimų žaidė visose 14 A lygos rungtynių.

Tomas Snapkauskas („Kauno Žalgiris“). Praėjęs mėnuo buvo geras visai „Kauno Žalgirio“ komandai. Nuo autsaiderių atitrūkę kauniečiai per 4 žaistas rungtynes surinko 7 taškus ir praleido vos 1 įvartį. Tai – ne tik vartininko D. Mikelionio nuopelnas, bet ir išdava patikimo gynybos linijos žaidimo, kuriai sėkmingai vadovauja T. Snapkauskas.

Semiras Kerla („Sūduva“). Jei tik nėra traumuotas ar diskvalifikuotas, šis bosnis yra dar vienas nepakeičiamas „Sūduvos“ gynėjas, pasižymintis solidžiu žaidimu gynybos širdyje. Gegužę S. Kerla padėjo saviškiams įveikti „Žalgirį“ ir svariai prisidėjo prie to, kad sūduviečiai trejas rungtynes iš eilės nepraleistų įvarčio. Be to, S. Kerla geba kurti įtampą ir prie varžovų vartų.

Saulius Mikoliūnas („Žalgiris“). Šilto ir šalto matęs buvęs Lietuvos rinktinės narys praėjusį mėnesį gavo neįprastą užduotį. Iš rikiuotės iškritus „Žalgirio“ kairiojo krašto gynėjui Donovanui Slijngardui, šią poziciją teko užimti S. Mikoliūnui, kuris paprastai rungtyniauja dešinėje. Su užduotimi S. Mikoliūnas susitvarkė ir visose rungtynėse žaidė patikimai.

Saugai

Alassane’as N’Diaye („Sūduva“). Legionierius iš Prancūzijos taip pat svariai prisidėjo prie Marijampolės klubo sėkmės gegužės mėnesį. Skaudų smūgį į galvą nuo „Palangos“ vartininko gavęs vidurio saugas greitai po jo atsigavo bei pelnė pirmuosius du įvarčius A lygoje. A. N’Diaye tolimu smūgiu pasiuntė kamuolį į Klaipėdos „Atlanto“ vartus bei galutinai įtvirtino „Sūduvos“ pergalę prieš Kauno „Stumbrą“.

Tomašas Šimkovičius („Žalgiris“). Patyręs 31-erių futbolininkas ir toliau rungtyniauja itin brandžiai. Trejose rungtynėse gegužės mėnesį T. Šimkovičius atliko rezultatyvius perdavimus, po kurių įvarčius pelnė Liviu Antalis bei Louisas Ogana. Žalgirietis jau yra atlikęs 9 rezultatyvius perdavimus bei artimiausius varžovus lenkia labai užtikrintai.

Simonas Urbys („Palanga“). Vienas iš Lietuvos vasaros sostinės komandos lyderių, kaip įprasta, buvo aktyvus ir kėlė daug vargo varžovų gynėjams. Geriausias to įvertinimas – trenerio Edgaro Jankausko kvietimas į Lietuvos rinktinę bei debiutas joje mače su estais. Gegužės mėnesį nuo S. Urbio labiausiai nukentėjo „Jonava“ – tada saugas pelnė įvartį ir atliko rezultatyvų perdavimą.

Kgaogelo Sekgota („Stumbras“). Vienas iš geriausių jaunųjų Lietuvos čempionato futbolininkų atvedė savo klubą į dvi svarbias pergales gegužę. K. Sekgota atliko du rezultatyvius perdavimus dvikovoje su „Jonava“, o akistatoje su „Palanga“ pats pelnė įvartį bei uždirbo 11 metrų baudinį.

Puolėjai

Liviu Antalis („Žalgiris“). Po blankios sezono pradžios rumunas atgimė ir po trejų rezultatyvių rungtynių serijos su 8 pelnytais įvarčiais tapo rezultatyviausiu čempionato žaidėju. L. Antalis įmušė pergalingus įvarčius „Jonavai“ bei „Trakams“ ir du kartus nuginklavo „Atlanto“ vartininką.

Josipas Tadičius („Sūduva“). Gegužės mėnesį „Sūduvoje“ praktiškai nerungtyniavo puolėjas Karolis Laukžemis, tad didesnė atsakomybė krito ant Rigino Cicilios bei J. Tadičiaus pečių. Sėkmingiau su tuo susitvarkė legionierius iš Kroatijos, per ketverias rungtynes įmušęs du įvarčius bei atlikęs tiek pat rezultatyvių perdavimų.