G. Judickas: „Sieksiu užsitarnauti žaidimo minučių“

G. Judickas: „Sieksiu užsitarnauti žaidimo minučių“

10390561_10152461249577733_8697571198611458068_n

 

Po trejų metų Italijoje į Lietuvą sugrįžęs marijampolietis Gabrielius Judickas jau pluša „Sūduvos“ treniruotėse. Vakar oficialiai prie komandos prisijungęs 21-erių saugas į „Sūduvą“ atvyko iš „Novara“ klubo jaunimo komandos.

 

Pasakodamas apie savo karjeros pradžią vidurio saugo pozicijoje rungtyniaujantis marijampolietis teigė, jog jo susidomėjimas futbolu prasidėjo, kaip ir dažno moksleivio.

 

„Futbolu susidomėjau labai paprastai ir netikėtai. Į mokyklą atėjo treneris, pakvietė lankyti treniruotes, to kvietimo man ir užteko. Nuo to laiko esu futbole ir sunkiai savo gyvenimą įsivaizduočiau be šio sporto.“ – pasakojo G. Judickas.

 

„Galėčiau save apibūdinti, kaip kamuolį kontroliuoti mėgstantį futbolininką. Man patinka priimti kamuolį iš gynėjų ir pradėti komandos atakas, jaučiuosi gerai kontroliuodamas žaidimą.“ – kalbėdamas apie stipriąsias savo žaidimo puses dėstė neseniai prie „Sūduvos“ prisijungęs futbolininkas.

 

2013 metais G. Judickas išvyko į tuo metu Italijos aukščiausioje lygoje rungtyniavusio „Novara“ klubo akademiją. Lietuvą palikęs tuo metu 18-os metų saugas teigė, jog prisitaikyti kitoje šalyje nebuvo problematiška.

 

„Adaptacija nebuvo labai sunki, po poros mėnesių pilnai supratau su futbolu susijusius terminus italų kalba, o praėjus pusei metų galėjau ir pats kalbėti ne tik apie futbolą, bet ir apie buitį. Kalbos išmokimas labai palengvino gyvenimą, o mokant kalbą priprasti nebuvo sunku.“

 

Paklaustas, kokia pirma mintis šovusi į galvą pagalvojus apie trejus Italijoje praleistus metus G. Judickas pirmiausiai prisiminė sunkiausius momentus.

 

„Pirmas dalykas atėjęs į galvą – traumos. Per trejus metus turėjau dvi rimtas traumas, dėl kurių praleidau po 6 mėnesius be futbolo. Tai labai išmušdavo iš vėžių. Tačiau buvo ir gerų momentų, kuomet sekdavosi tikrai gerai, būdavau optimalios sportinės formos, nuolat rungtyniaudavau „Novara“ jaunimo komandoje.“ – apie Italijoje patirtus sunkumus pasakojo saugas.

 

Italijoje didelis dėmesys skiriamas futbolininkų taktinis paruošimas. Tai patvirtino ir G. Judickas, kuris teigė, jog būtent šiame futbolo elemente jis per „Novaroje“ praleistą laiką patobulėjo labiausiai.

 

„Tikrai patobulėjau taktikoje ir futbolo supratime. Iš penkių treniruočių per savaitę trejose dirbdavome šlifuodami taktikos subtilybes, o dvejose labiau lavindavome fizines savybes. Manau, kad kalbant apie taktiką esu stipriai patobulėjęs. Taip pat sakyčiau, kad per tris Italijoje praleistus metus labiau subrendau ir patobulėjau visapusiškai.“

 

„Sugrįžęs į Marijampolę ir žaisdamas „Sūduvoje“ tikiuosi įgauti kuo geresnę formą, užsitarnauti žaidimo minučių, toliau tobulėti ir padėti komandai iškovoti „Smscredit.lt A lygos“ medalius.“ – apie tikslus sugrįžus į Marijampolę pasakojo naujasis „Sūduvos“ saugas.