FK „Sūduva“ vyks stovyklauti į Kiprą ( Interviu su D.Gvildžiu )

FK „Sūduva“ vyks stovyklauti į Kiprą ( Interviu su D.Gvildžiu )

image

 

Marijampolės „Sūduvos“ klubas sausio 7 dieną pradės pasirengimą naujam sezonui.

 

Yra numatyta, kad nuo sausio 7 iki 29 dienos „Sūduvos“ futbolininkai treniruosis Marijampolėje, o tuomet išvyks į 14 dienų treniruočių stovyklą Kipre. Planuojama, kad ten „Sūduva“ sužais keturias draugiškas rungtynes. Vienų iš jų varžovas jau aiškus – tai garsusis Kijevo „Dinamo“ ( Ukraina ) klubas. Be to, dėl draugiškų varžybų dar yra kalbamasi su Švedijos aukščiausiosios lygos klubais.

 

Futbolininkų, kurie kitą savaitą pradės ruoštis sezonui, sąrašas.

 

Vartininkai:

Džiugas Bartkus; Dovydas Lastauskas; Justinas Popiera.

Gynėjai:

Darius Isoda; Gytis Urba; Vilmantas Bagdanavičius; Paulius Daukša; Tomas Snapkauskas; Maximiliano Ugge.

Saugai:

Povilas Kiselevskis; Marius Šoblinskas; Karolis Chvedukas; Valentinas Baranovskij; Audrius Brokas; Dovydas Tumosa; Edvinas Puzara; Arminas Vaskela; Mindaugas Grigaravičius.

Puolėjai:

Tomas Radzinevičius; Markas Kardokas; Mohamad Kdouh.

 

 

IMG_0285 (1280x853)Fksuduva.lt apie artėjantį pasirengimą pasikalbėjo su  vyriausiuoju komandos treneriu Dariumi Gvildžiu.

 

 

Prasidėjo kalendoriniai 2014- ieji, o jau kitą savaitę pasirengimą sezonui pradės Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkai. Trumpai pristatykite pasirengimo planus ir tikslus?

Į treniruotes susirinksime sausio 7 dieną. Pirma savaitė bus įvadinė, kai tikrinsime žaidėjų sveikatą ir pradėsime treniruotis. Per atostogas futbolininkams buvo skirtos užduotys, įvesta kontrolinė sistema, tikrinsime, kaip jiems pavyko padirbėti.

Nuo sausio 30 iki vasario 13 dienos išvyksime į treniruočių stovyklą Kipre. Ten treniruosimės ir sužaisime keturias draugiškas rungtynes su pajėgiais varžovais.

Grįžę iš treniruočių stovyklos Kipre, suteiksime žaidėjams 3-4 dienas poilsio ir likusį laiką treniruosimės Marijampolėje.

 

Iš savo kaip žaidėjo ir trenerio patirties apibūdinkite, kokią naudą duoda treniruočių stovyklos  šiltuose kraštuose?

Aplinkos pakeitimas dažnai būna naudingas psichologiškai, galbūt žaidėjai labiau susikoncentruoja ties darbu, turi mažiau buitinių rūpesčių. Taip pat labai naudinga yra tarptautinių rungtynių patirtis, žaidimas su pajėgiomis komandomis, iš kurių galima daug ko pasimokyti.

 

Planuojama, kad stovykloje Kipre į „Sūduvos“ peržiūrą atvyks keli užsienio futbolininkai. Kiek komandai reikia žaidėjų, kad komplektacija būtų baigta?

Kad komandos komplektacija būtų pilnai baigta reikia 3 žaidėjų –  krašto gynėjo, taip pat futbolininko, kuris galėtų žaisti vidurio gynėju ir atraminiu saugu bei kiek labiau patyrusio antrojo vartininko.

 

Kiek draugiškų rungtynių planuojama sužaisti iki kovo mėnesį startuosiančio Lietuvos čempionato?

Reikia sužaisti 8-9 draugiškas rungtynes. Prieš išvykdami į stovyklą sužaisime 2 rungtynes, Kipre mūsų lauks 4 mačai, o sugrįžę į Marijampolę turėsime dar 2-3 rungtynes.

 

Praėjusį sezoną „Sūduva“ pradėjo turėdama daug traumuotų žaidėjų ir labai atjaunėjusią sudėtį. Ar galima tikėtis sklandesnės 2014 – ųjų metų sezono pradžios?

Pernai neturėjome sveikų M.Šoblinsko, K.Chveduko, nebuvo T.Radzinevičiaus, o jaunimui prireikė laiko pasiekti rezultatų, todėl tikiuosi, kad šių metų sezoną pradėsime kur kas sėkmingiau, nes norime susigrąžinti prarastas pozicijas ir džiuginti savo gerbėjus tokiu žaidimu, kokį rodėme praėjusio sezono pabaigoje.