FK „Sūduva“ pirmosios sezono pusės apibendrinimas

FK „Sūduva“ pirmosios sezono pusės apibendrinimas

Marijampolės „Sūduvos“ futbolo klubas įpusėjo 2014 – ųjų metų sezoną. Marijampolės ekipa Lietuvos čempionate sužaidė 18 – lygiai pusę – rungtynių. Iš šių mačų „Sūduva“ nugalėjo 9 kartus, 6 pralaimėjo, o 3 rungtynėse nugalėtojas neišaiškėjo.

 

Turnyrinėje „Smscredit.lt A lygos“ lentelėje „Sūduva“, surinkusi 30 taškų, yra ketvirtoje vietoje. Lygoje su 36 taškais pirmauja VMFD „Žalgirio“ komanda, antri – 33 taškus surinkę „Trakai“, o trečioje vietoje įsikūrusi 30 taškų surinkusi, bet geresnį tarpusavio santykį prieš „Sūduvą“ turinti Pakruojo „Kruoja“.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERAPrieš sezoną „Sūduvos“ ekipai buvo keliamas tikslas susigrąžinti prarastas pozicijas – čempionato medalius ir vietą Europos turnyre. Fksuduva.lt apibendrinti pirmąją sezono pusę paprašė klubo prezidento Vidmanto Murausko.

 

„Praėjo lygiai pusė sezono, taigi galima matyti tam tikras tendencijas, kur komanda juda. Pirmas ratas buvo nesėkmingas, komanda sunkiai įsivažiavo. Tuo metu turėjome nedidelių problemų, bet jų buvo daug vienu metu. Komandai buvo sudarytos geros sąlygos pasiruošti sezonui, bet prieš pirmas sezono rungtynes traumas patyrė M.Šoblinskas, D.Isoda. Tai išderino sudėtį ir treneriui D.Gvildžiui atsirado galvos skausmas. Taip pat buvo futbolininkų, kurie dabar rungtyniauja gerai, bet sezono pradžioje dar nebuvo įsilieję į komandą. Pirmajame rate prastas žaidimas privedė prie tokio rezultato, tačiau kai kuriose rungtynėse mums trūko ir sėkmės. Matėme, kaip komanda dirbo ir tikėjome, kad gali būti geriau, o rezultatai po truputį progresavo“,- kalbėjo FK „Sūduva“ prezidentas.

 

Vertindamas antrąjį ratą, V.Murauskas teigė nusivylęs tik vienomis rungtynėmis – prieš Pakruojo „Kruoją“.

„Jeigu tokios rungtynės nesikartos, dėl jų „nukabinti“ nosies nevertėtų. Specifinės rungtynės buvo namuose su „Žalgiriu“, kurias pralaimėjome 0:3, bet T.Snapkauskas iš aikštės buvo pašalintas pirmojo kėlinio pradžioje ir dėlto priešintis čempionams tapo be galo sunku. Nepavyko namuose įveikti ir „Atlanto“, bet šios rungtynės mūsų komandai nebuvo blogos. Žaidimas antrame rate nuteikia kiek optimistiškiau.“

 

Įdomu, kad lyginant visų čempionato komandų pirmajame ir antrajame ratuose surinktus taškus, didesnė komandų dalis daugiau taškų surinko antrajame čempionato ketvirtyje. Geriausios komandos pirmajame rate buvo VMFD „Žalgiris“ ( 21 taškas ), Gargždų „Banga“ ( 17 taškų ) bei „Trakai“ ( 15 taškų ). Antrajame rate sėkmingiausiai žaidė „Sūduva“ ( 19 taškų ), „Žalgiris“ ir „Trakai“ ( po 18 taškų ). Tiesa, stabiliau už „Sūduvą“ ( tik 11 taškų pirmajame rate) žaidusi Pakruojo „Kruoja“ ( atitinkamai 13 ir 17 taškų ) dėl geresnio tarpusavio santykio lenkia marijampoliečius.

 

V.Murauskas pasidžiaugė pagerėjusia komandos turnyrine padėtimi, tačiau pažymėjo, jog tikslas sugrįžti tarp prizininkų dar tikrai nėra pasiektas ir norint tai padaryti teks įdėti daugiau pastangų.

 

„Antrajame rate pagal surinktus taškus esame čempionato lyderiai. Tačiau tą patį kalbėjau ir pernai – neužtenka gerai sužaisti vieno rato, reikia stabiliai rungtyniauti viso sezono metu. Galbūt galima pasidžiaugti, kad komanda atsigavo truputį greičiau nei pernai, o antro rato rezultatai suteikia vilčių, kad FK „Sūduva“ gali įgyvendinti jai iškeltą uždavinį ir sugrįžti tarp čempionato prizininkų. Tačiau dėl to dar reikia labai daug dirbti ir įdėti daug pastangų. Ypatingai medalių ištroškę yra „Trakų“ ir „Kruojos“ komandos. Pastaroji ekipa apdovanojimų sistemingai siekia ne vienerius metus ir kol kas niekada  nėra pasiekę. Tuo tarpu „Trakai“ atliko didelį šuolį į priekį, yra surinkę stiprią komandą ir jaučiasi, kad savo tikslo siekia kryptingu darbu.Vertinant statistiškai, tikslas sugrįžti tarp prizininkų ir žaisti Europos turnyruose šuo metu yra nepasiektas. Esame netoli, bet reikia įdėti dar daugiau pastangų“,- sakė FK „Sūduva“ prezidentas.

 

 

Kaip komandos komplektacijos trūkumą V.Murauskas įvardijo poreikį papildyti trenerių štabą dar vienu specialistu.

 

„Treneris D.Gvildys savo komandos viziją pristatė dar gruodžio mėnesį. Planuotoje komplektacijoje nepavyko įgyvendinti visko. Nepavyko rasti puolėjo, susižeidus M.Šoblinskui, greitai nusprendėme pasikviesti M.Andelkovičių. Su nedideliais nukrypimais komplektacija vyko beveik pagal planą, tad tikėjomės, kad startuosime geriau, o prastai sezoną pradėjusi komanda įsivažiuos ir rezultatai pagerės. Aplink buvo daug kalbų, kad reikia keisti trenerį, tačiau buvo susiklosčiusi tokia situacija, kad jis dirbo vienas, padedamas tik vartininkų trenerio A.Ramono. Nepavyko įgyvendinti planų ir pakviesti dar vieno trenerio į pagalbą. Puikiai suprantu, kad rungtynių metu vienam vadovauti komandai  yra tikrai sunku. Tai problema, kurią ketiname spręsti. Planuojame, kad iki liepos 4 dienos, kai futbolininkai sugrįš į treniruotes, trenerių štabas bus papildytas portugalu Orlando Machado da Costa. Tai jaunas 36 metų treneris, pastaruoju metu metu dirbęs Portugalijos antros pagal pajėgumą lygos klube.“

 

Kalbėdamas apie komandos sudėtį V.Murauskas teigė, jog du sezono eigoje iš komandos išvykusius futbolininkus „perėjimų lango“ metu pakeis kiti.

„Komandą sezono eigoje paliko du žaidėjai – M.Andelkovičius ir G.Urba. Serbas pats paprašė nutraukti sutartį dėl šeimyninių aplinkybių ir mes su tuo sutikome. G.Urba buvo žaidėjas „Sūduvoje“ praleidęs daug metų, tačiau tvirtu pagrindinės komandos žaidėju jis taip ir netapo. Jaunas futbolininkas norėjo daugiau laiko praleisti aikštėje ir planavo išvykti į I lygos komandą, kad galėtų daugiau žaisti ir kelti savo kvalifikaciją. „Perėjimų lango“ metu treneris D.Gvildys nori komandoje matyti trijų pozicijų žaidėjus – puolėją, atraminį saugą ir gynėją. Kaip minėjau, planuojame, kad trenerių štabą papildys futbolo specialistas iš Portugalijos. Realių kandidatų į trūkstamas žaidėjų pozicijas šiuo metu dar nėra, bet tikimės, kad pavyks minėtų pozicijų futbolininkus rasti.“

 

??????????????????????Komandos vyriausiasis treneris Darius Gvildys teigė besidžiaugiantis gerėjančiu komandos žaidimu, tačiau apgailestavo dėl pirmajame rate prarastų taškų, kuriuos buvo galima išsaugoti.

 

„Pirmasis ratas dėl tam tikrų priežasčių mums buvo labai nesėkmingas. Vėliau, kai išsigydėme traumas, kai komandos naujokai apsiprato kolektyve, „pagavome“ ritmą ir pradėjome demonstruoti geresnius rezultatus. Žinoma, jau nebegalime sugrąžinti taškų, prarastų rungtynėse su „Kruoja“, „Trakais“, „Banga“…“,- sakė vyriausiasis „Sūduvos“ treneris.

 

Antruoju čempionato ketvirčiu treneris buvo patenkintas kur kas labiau, bet pripažino, kad vasaros metu komadai reikės ieškoti papildymo.

 

„Antrasis ratas buvo gana vykęs, komanda grįžo į pergalių kelią, pagerėjo psichologinė būklė, vyrai patikėjo, kad gali daugiau. Manau, kad laikui bėgant žaisime geriau. Turime neblogą kolektyvą, su kuriuo galima siekti pergalių. Vis dėlto vasarą norėčiau sustiprinti puolėjo, atraminio saugo ir vidurio gynėjo pozicijas. Komandai labai praverstų dar vienas gero lygio puolėjas bei futbolininkas, galintis žaisti atraminiu saugu ir vidurio gynėju.“

 

Paklaustas, apie „Sūduvos“ komandos planus liepos mėnesį, kuriame artmiausios oficialios rungtynės numatytos tik 26 dieną, treneris teigė pirmiausia duosiantis futbolininkams poilsio, o tuomet visi kartu vėl kibs į darbą.

 

„Po rungtynių su „Banga“ visi žaidėjai gaus atostogų, iš kurių į treniruotes rinksimės liepos 4 dieną.  Iki artmiausių oficialių rungtynių turėsime daug laiko, tad turėsime sužaisti bent 2 ar 3 draugiškas rungtynes, kad susigrąžintume varžybų ritmą ir galėtume išbandyti komandos naujokus“,- teigė D.Gvildys.

 

Trečiąjį ratą „Sūduvos“ ekipa pradės birželio 24 dienos rungtynėmis su Gargždų „Banga“.