Visų rungtynių metu dominavusi „Sūduva” įveikė „Kruoją”

„Arvi” futbolo arena

Rungtynių teisėjas – Nerijus Dunauskas

Marijampolės „Sūduva” 3-0 Pakruojo „Kruoja”

28′ [1-0] K. Chvedukas

50′ [2-0] V. Šilėnas

78′ [3-0] T. Radzinevičius

Startinės komandų sudėtys:

„Sūduva”: P. Grybauskas, M. Živkovič, M. Ugge, M. Kovačevič, N. Prebiračevič, M. Šoblinskas (69′ A. Brokas), P. Kiselevskis, V. Baranovskij (51′ E. Veliulis), V. Šilėnas, K. Chvedukas, T. Radzinevičius (80′ E. Tamulevičius).

„Kruoja”: F. Gomes, P. Etuwe, T. Eliošius, A. Bagočius, T. Birškys, V. Pocevičius, R. Beniušis (56′ Edelino), D. Miranda, A. Skroblas (65′ D. Strockis) (89′ A. Mikaitis), Eldon, M. Adamenko.

Nors pirmomis susitikimo minutėmis „Sūduva” kontroliavo kamuolį aikštės viduryje, tačiau po klaidos gynyboje „Kruojos” saugas Aivaras Bagočius išbėgo vienas prieš Pauliaus Grybausko ginamus vartus, tačiau pakruojiečių saugą pasivijo ir kamuolį už galinės linijos išmušė Karolis Chvedukas.

Po kelių minučių sumaniai iš užribio kamuolį į žaidimą įvedęs Vaidotas Šilėnas į patogią situaciją išvedė puolėją Tomą Radzinevičių, kuris atsidūrė už visų „Kruojos” gynėjų nugarų, tačiau „sūduviečio” perdavimą nutraukė varžovų gynėjai.

14 susitikimo minutę varžovų aikštės pusėje kamuolį gavęs Tomas Radzinevičius išlaukė momento ir atliko perdavimą kraštu kertančiam Valentinui Baranovskiui. „Sūduvos” saugas įsiveržė į baudos aikštelę, nors galėjo smūgiuoti, tačiau atliko perdavimą atgal Tomui Radzinevičiui. Deja, varžovų gynėjai pirmi suskubo prie kamuolio ir pavojų likvidavo.

Greitą marijampoliečių ataką 19 minutę prasižengdamas sustabdė „Kruojos” gynėjas Valdas Pocevičius. Už šį veiksmą pakruojietis buvo nubaustas geltona kortele. Atlikti baudos smūgio iš maždaug 30 metrų atstumo stojo Vaidotas Šilėnas. Saugo perdavimą į baudos aikštelę nutraukė išbėgęs varžovų vartininkas, kuris kamuolį iškumščiavo, prie išmušto kamuolio pirmas suskubo Povilas Kiselevskis, tačiau marijampoliečio vienu lietimu smūgiuotas kamuolys skriejo virš vartų.

Po kelių minučių dar kart pavojingai į baudos aikštelę ir perdavė kamuolį į baudos aikštelės vidurį. Kamuolį gavo Marius Šoblinskas, kuris vienu lietimu smūgiavo į vartų plotą, tačiau varžovų vartininkas Felipe Gomesas kamuolį atmušė.

Iki pirmojo kėlinio vidurio pavojaus prie „Kruojos” vartų nestigo. 23 minutę po dar vieno Valentino Baranovskio perdavimo iš dešiniojo atakos krašto kamuolio nepasiekė Tomas Radzinevičius ir Karolis Chvedukas. Abu „Sūduvos” atakuojantys žaidėjai buvo be varžovų gynėjų priežiūros.

28 susitikimo minutę „Sūduvai” pagaliau pavyko pralaužti varžovų gynybą ir pelnyti pirmąjį rungtynių įvartį. Gynėjas Marko Živkovičius gavęs kamuolį dešiniame atakos krašte atliko puikų perdavimą į baudos aikštelę. Serbo perdavimą vienu lietimu „uždarė” Karolis Chvedukas, „sūduviečio” smūgiuotas kamuolys lėkė į apatinį vartų kampą.

36 minutę Vaidotas Šilėnas iš kairiojo krašto atliko tolimą perdavimą Tomui Radzinevičiui, kuris išvengė nuošalės ir atsidūrė vienas prie „Kruojos” vartų sargą Felipe Gomesą, tačiau vienu lietimu marijampoliečių atakų lyderio smūgiuotas kamuolys skriejo virš vartų.

Besibaigiant pirmajam kėliniui Marius Šoblinskas atliko precizišką perdavimą Valentinui Baranovskiui, kuris ir toliau nedavė lengviau atsipūsti varžovų kairiojo krašto gynėjui. Prasiveržęs V. Baranovskis atliko aukštą perdavimą į baudos aikštelę, tačiau link Tomo Radzinevičiaus skriejusį kamuolį galva išmušė varžovų gynėjai.

Pirmame kėlinyje „Sūduva” turėjo akivaizdžią persvarą tiek kamuolio kontrolės, tiek pavojingų momentų prie varžovų vartų atžvilgiu. Marijampoliečiai pelnytai įmušė įvartį ir ilsėtis išėjo švieslentei rodant rezultatą – 1:0.

Antrojo kėlinio pradžioje po tolimo Nikola Prebiračevičiaus perdavimo vienas prieš varžovų vartininką išbėgo Valentinas Baranovskis, tačiau „sūduviečiui” nepavyko pasiūsti kamuolio į varžovų vartus. Tačiau vos po minutes Tomas Radzinevičius ir Vaidotas Šilėnas dviese išbėgo vieni prieš Felipe Gomesą. T. Radzinevičius perdavė kamuolį V. Šilėnui, o pastarajam beliko įmušti į tuščius vartus.

Progų gausa prie „Kruojos” vartų tęsėsi ir toliau. 57 minutę Valentiną Baranovskį pakeitęs Ernestas Veliulis aplenkė jį besivijantį gynėją, perdavė kamuolį į baudos aikštelę, kur T. Radzinevičius sulaukęs kamuolio vienu lietimu smūgiavo į vartus, tačiau nuo trečiojo įvarčio pakruojiečių vartus apgynė vartininkas Felipe Gomesas.

60 minutę antrojo įvarčio autorius Vaidotas Šilėnas gavo Mariaus Šoblinsko perdavimą, įsiveržė į baudos aikštelę ir stipriai smūgiavo link varžovų vartų, tačiau „sūduviečio” smūgiuotas kamuolys skriejo šiek tiek virš vartų.

Po kelių minučių kilo dar vienas gaisras prie pakruojiečių vartų. Greitos atakos metu Karolis Chvedukas „įmetė” kamuolį už gynėjų nugarų kertančiam T. Radzinevičiui, šis įsiveržė į baudos aikštelę ir bandė perduoti kamuolį laisvam buvusiam Povilui Kiselevskiui, tačiau „Sūduvos” kapitono perdavimas nebuvo tikslus.

Marijampoliečiai kūrė vieną momentą po kito prie varžovų vartų. 64 minutę Karolis Chvedukas baudos aikštelėje suklaidinęs porą varžovų gynėjų ir smūgiavo į tolimąjį apatinį vartų kampą, tačiau puikiai sužaidė „Kruojos” vartininkas, kuris kamuolį nukreipė už galinės linijos.

69 minutę dar kartą dviese T. Radzinevičius ir K. Chvedukas išbėgo prieš varžovų vartininką. Šį kartą į vartus smūgiavo T. Radzinevičius, tačiau puolėjo smūgis skriejo virš vartų.

76 minutę pozicinės atakos metu Audrius Brokas iš krašto atliko aukštą perdavimą į baudos aikštelę, T. Radzinevičius pirmasis pasiekė kamuolį, tačiau „sūduviečio” galva smūgiuotą kamuolį atmušė „Kruojos” vartininkas.

78 minutę savo įvartį pelnė ir Tomas Radzinevičius. Gynėjams už nugarų įkirtęs T. Radzinevičius baudos aikštelėje atsidūrė prieš vieną gynėją, jį suklaidino ir pasiuntė kamuolį į apatinį vartų kampą.

Visiškai dominavusi, tačiau daugybės progų neišnaudojusi „Sūduva” rezultatu 3:0 palaužė Pakruojo „Kruoją” ir iškovojo šeštąją pergalę 2015 metų „Smscredit.lt A lygos” čempionate.